Jump to content
Dogomania

Vi międzynarodowa wystawa psów rasowych rzeszów


sobek34

Recommended Posts

Atik, mnie akurat odbiór numerów na ringach bardzo się podoba. Tak samo do szczęścia mi nie jest potrzebna wysyłka potwierdzenia pocztą.
A tak z ciekawości - termin płatności jest do dzisiaj (dzień wolny od pracy) czyli wpłaty księgowane jutro również się liczą jak 1 termin?
Ps. kiedy można się spodziewać planu sędziowania.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Atik']
Ostateczne potwierdzenie zgłoszenia [B]z nr. katalogowym i nr. ringu[/B] dostępne będzie do pobrania ze strony ZKWP o/Rzeszów po zakończeniu rejestracji zgłoszeń.

Gdzie tuatj jest napisane, że z numerkiem czy, że należy sobie numerek wydrukować online??

Proszę czytajcie ze zrozumieniem, bo mam takie wrażenie, że chodzi tylko o to, żeby robic zamieszanie, sensację i nakręcać się nawzajem.
[/QUOTE]

No to chyba spora przesada... Numer katalogowy to dla 99% osób to samo co sobie naklejamy na czoło jak biegamy z psem, jest również informacja "będzie do pobrania (w formacie pliku pdf)/[U]wydrukowania[/U]". Po co mi wiedzieć wcześniej jaki mam numerek w katalogu? Powinniście zdecydowanie jaśniej formułować informacje na stronie bo są nieczytelne! Tak jak komunikat w sprawie zaświadczeń. To ułatwiłoby życie nam wystawcom i wam bo nikt nie zadawałby głupich pytań i nie zastanawiał się co autor miał na myśli.
Wystarczyło napisać jak na stronie innego oddziału "Potwierdzenia będą wysyłane na podany w zgłoszeniu e-mail, który należy wydrukować i okazać przy wejściu na halę wystawową. [U]Numerki startowe do odbioru będą na ringach[/U]."
Byłoby po problemie, bo sam pomysł odbioru numerków na ringach jest doskonały i bardzo go popieram.

[QUOTE]
Każdy kto jeździ do Rzeszowa na wystawę wie, że od 3 lat numerek jest do odebrania na ringu, a katalog można odebrać w kilku miejscach na terenie wystawy. [/QUOTE]

Jeżdżę do Rzeszowa od 7 lat co roku i przyznam szczerze, że nie pamiętam czy się tam odbierało numerki czy nie - wystaw w roku jest jeszcze kilkadziesiąt innych :) A co roku oddział może sobie zmienić swoje wymysły. Tak jak wcześniej nie drukowałam numerków na żadną wystawę, to w ciągu pół roku robiłam to już kilkakrotnie.


Spokojnie, nikt nie chce robić zamieszania czy sensacji tylko wyjaśniamy swoje wątpliwości. Sama organizacja moim zdaniem z roku na rok jest coraz lepsza i jestem bardzo pozytywnie nastawiona do wystawy. Jednak informacje na stronie są mylące.

Link to comment
Share on other sites

No ja sie na pewno nie wybiorę z moimi psami na spacerek po Rzeszowie czy okolicach-skoro taka panika, to pewni cos wsciekłego mozna spotkac:diabloti:

A ten Monk, który sobie wymyslił swistki od powiatowego, to powinien sam osobiście uzyskac informacje w których miejscowościach w CAŁEJ POLSCE jest OBECNIE teren zapowietrzony i taka informacje podac oficjalnie na www -tak, jak to zrobiła Warszawa w lecie. Wyszczególniono miejscowości,i z tych miejscowości psy nie mogły brac udziału w wystawie, pieniadze oczywiście wystawcom zwrócono. A nikt inny nie musiał latac po jakiekolwiek zaswiadczenia dodatkowe, wystarczyło ważne szczepienie od wścieklizny.

Cyrki przy wejsciu beda na pewno, chyba lepiej sie przyturlac wczesniej. Pytanie tylko czy pogoda pozwoli...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']No to chyba spora przesada... Numer katalogowy to dla 99% osób to samo co sobie naklejamy na czoło jak biegamy z psem, jest również informacja "będzie do pobrania (w formacie pliku pdf)/[U]wydrukowania[/U]". Po co mi wiedzieć wcześniej jaki mam numerek w katalogu? Powinniście zdecydowanie jaśniej formułować informacje na stronie bo są nieczytelne! Tak jak komunikat w sprawie zaświadczeń. To ułatwiłoby życie nam wystawcom i wam bo nikt nie zadawałby głupich pytań i nie zastanawiał się co autor miał na myśli.
Wystarczyło napisać jak na stronie innego oddziału "Potwierdzenia będą wysyłane na podany w zgłoszeniu e-mail, który należy wydrukować i okazać przy wejściu na halę wystawową. [U]Numerki startowe do odbioru będą na ringach[/U]."
Byłoby po problemie, bo sam pomysł odbioru numerków na ringach jest doskonały i bardzo go popieram.



Jeżdżę do Rzeszowa od 7 lat co roku i przyznam szczerze, że nie pamiętam czy się tam odbierało numerki czy nie - wystaw w roku jest jeszcze kilkadziesiąt innych :) A co roku oddział może sobie zmienić swoje wymysły. Tak jak wcześniej nie drukowałam numerków na żadną wystawę, to w ciągu pół roku robiłam to już kilkakrotnie.


Spokojnie, nikt nie chce robić zamieszania czy sensacji tylko wyjaśniamy swoje wątpliwości. Sama organizacja moim zdaniem z roku na rok jest coraz lepsza i jestem bardzo pozytywnie nastawiona do wystawy. Jednak informacje na stronie są mylące.[/QUOTE]
zgadzam się w całej rozciągłości. Brak nam podstawowego zrozumienia kodu w języku w jakim się posługujemy, czyli mówiąc po ludzku - dla mnie teks, ze nr katalogowy on line znaczy tylko tyle - weź se babo i sama wydrukuj.... I nic więcej. A co mnie obchodzi wcześniej jaki będę miała numer startowy? Nic. Za to wcześniej interesuje mnie konkurencja, to czy moja wpłata doszła i czy dobrze psy mam zgłoszone. To mnie wcześniej interesuje.

A jeśli już jesteśmy przy tych wściekliznach, to czy od wojewódzkiego też się liczy kwit? Bo mi baaaardzo nie po drodze do powiatowego, bo muszę nadrabiać kilka ładnych km do miasta które teraz przeżywa wielki remont z powodu lotniska i praktycznie jest nie do dojazdu dla samochodów a tylko dla samolotów, a do Wojewódzkiego (weta, nie Kuby) mam po drodze.

Link to comment
Share on other sites

przepraszam bardzo a jak będzie sprawdzane z jakiego terenu pies pochodzi? adres właściela podany w formularzu nie musi oznaczać miejsca przebywania psa. przykładowo pies będący współwłasnoscią. nawet szczepienia wykonane pó roku temu na zagrożonym terenie nie oznaczają że pies tam przebywał po tym czasie...

poza tym również uważam, że nie można wymagać żeby każdy śledził zmiany na stronie. nie ma takeigo obowiażku podanego w zgłaszaniu na wystawę więc można nie wiedzieć o konieczności zaświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam dzisiaj do PIW i usłyszałam, że zaświadczenie - by było ważne w sobotę i w niedzielę - najwcześniej mogę odebrać w czwartek.
Należy się zgłosić z dokumentem potwierdzającym, że pies ma aktualne szczepienie p/wściekliźnie i zapłacić 17zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aziza']Dzwoniłam dzisiaj do PIW i usłyszałam, że zaświadczenie - by było ważne w sobotę i w niedzielę - najwcześniej mogę odebrać w czwartek.
Należy się zgłosić z dokumentem potwierdzającym, że pies ma aktualne szczepienie p/wściekliźnie i zapłacić 17zł.[/QUOTE]

to i tak dobrze. ja się dowiedziałem, że nic nie wie osoba, która odebrała ale że chyba jakieś pismo trzeba złożyć i żeby dzwonić jak będą lekarze bo aktualnie nie ma nikogo. na pytanie kiedy będą dowiedziałem się, że może jutro rano...

Link to comment
Share on other sites

A ja byłam dzisiaj po zaświadczenie, wydano mi je od reki, na 3 psy, opłata 17 zł. Pani z PIW powiedziala,ze oczywiście wydane z data dzisiejsza takze bedzie ważne w dniach wystawy. Rozmaiwalam bezposrednio z naszym głównym Powatowym Lekarzem Wet. nie kimstam z sekretaraitu czy czegos.
Zaswiadczenie wydano mi na druku PIW, treśc mniej więcej:
Powiatowy Lekarz Weterynarii zaswiadcza ze psy: tu podane wszystkie które zglosiłam na wystawe, razem z data urodzenia i numerami chipów
stanowiące własnośc: tu podane moje dane z adresem zamieszkania
moga uczestniczyc w Wystawie Psów Rasowych Rzeszów 2-3.02.2013. Teren stałego pobytu ww psów jest wolny od wscieklizny zwierzat.
na tym druku jest jescze jakis numer pisma, data wystawienia, pieczatka i podpis Powiatowego Lekarza Wet,

Opłatę musiałam wnieśc na konto Urzedu Miasta, bo opłata za takowe zaswiadczenie jest opłatą skarbową. ( to dla wiadomości tych , którzy sie bedą o swistek ubiegac, bo trafiaja sie bardziej biznesowi weci i pobieraja od szt psa :mad:/

UWAGA- problem i bałagan jest w Krakowie, tam pani zostala dzisaj potraktowana została bardzo nieprzyjemnie, powiedzieli jej że maja co innego do roboty a nie jakies zaswiadczenia wystawiac i 2 tygodnie ma czekac!!!! po małej awanturze, obiecali w tym tygodniu,ale byli bardzo nieuprzejmi, poza tym nie bardzo wiedza co napisac, przekazałam tej pani do podania im treści zaswiadczenia które dzisaj otrztymałam. A nawet szczepienia nie sprawdzili!!!

U mnie pani Powiatowa L.W. sprawdziła wszystkie paszporty, poinformowała mnie ze u nas jako w powiecie wścieklizna była 2 lata temu i na razie przypadków nie ma. Pani poinformowała mnie równiez, iz teren Rzeszowa i wogóle podkarpacie jest faktycznie terenem zapowietrzonym, mam psów nie spuszczac ze smyczy, nie łazic z nimi w krzaczki, nie dawac im wąchac paskudztw a broń boze zdechłych zwierzatek róznego rodzaju.Powiedziała tez,że wirus wscieklizny moze zostac takze przeniesiony na butach- nie nalezy wiec łazic po krzaczorach,łakach, laskach itp a najlepiej potem podeszwy butów sobie umyć.

Edited by Tascha
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Wybiera się ktoś z Warszawy na CACIB Rzeszów?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Poszukiwany transport w sobotę na wystawę i powrotny w niedzielę. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Jedna osoba, bez psa + dołożenie się do kosztów przejazdu.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Bardzo ważne!![/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']tasha ale przeciez szczepisz psy co roku p/wściekliżnie to nie masz czego sie obawiac,nawet jeśliby miały kontakt ze wsciekłym zwierzeciem...[/QUOTE]
to szczepienie to o kant zadka potłuc. Tak samo jak ubezpieczenie ucznia w szkole. Tyle tylko, ze płacisz i myślisz, ze wszystko ok. A przed wścieklizną nie uchroni i tak, tak samo jak uczniowskie ubezpieczenie nie jest podstawą do tego by iść z dzieckiem które miało jakiś wypadek w szkole do powiedzmy chirurga, bo na podstawie tego ubezpieczenia dziecka nie przyjmie....

a do Wojewódzkiego Weta idę w piątek. Wcześniej nie mam jak i kiedy. Z nadzieją, że będzie ok. Bo jak nie, to ja chromolę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']to szczepienie to o kant zadka potłuc. Tak samo jak ubezpieczenie ucznia w szkole. Tyle tylko, ze płacisz i myślisz, ze wszystko ok. A przed wścieklizną nie uchroni i tak, tak samo jak uczniowskie ubezpieczenie nie jest podstawą do tego by iść z dzieckiem które miało jakiś wypadek w szkole do powiedzmy chirurga, bo na podstawie tego ubezpieczenia dziecka nie przyjmie....[/QUOTE]
a skąd masz takie informacje??? Regularne szczepienia dają Ci gwarancję, że pies nie zachoruje na wściekliznę! Nie pisz tu bzdur! Po to właśnie stosuje się szczepionki....Umożliwiają wytworzenie przez organizm przeciwciał przeciwko danemu patogenowi, co skutkuje tym, że dane zwierzę " w zarodku" gasi infekcję, nie wykazując najmniejszych objawów chorobowych, lub przechodząc chorobę w łagodnej postaci.. Sama miałam taką sytuację, że mój pies pogryziony został przez lisa (nie wiem czy był on chory czy nie ) - konsultowałam temat z wieloma weterynarzami i WSZYSCY zgodnie stwierdzili, że jeżeli pies jest szczepiony REGULARNIE, to nie ma żadnego ryzyka, że zachoruje na tą chorobę! Jeżeli to szczepienie tak naprawdę nic by nie dawało, to uwież, nie ogarnelibyśmy wścieklizny.....

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/67906_505459246172586_1757072870_n.jpg[/IMG]

Niemal stało się już tradycją, że Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt od 1998 roku dzięki uprzejmości ZK oddział w Rzeszowie organizuje kwesty na rzecz bezdomnych zwierząt w schronisku. Tak też będzie i w tym roku, dlatego serdecznie zapraszamy wolontariuszy do pomocy przy kwestowaniu. Osoby chętne do pomocy proszone są o kontakt na e-maila [email][email protected][/email]

(kopiuję z FB)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...