Jump to content
Dogomania

Vi międzynarodowa wystawa psów rasowych rzeszów


sobek34

Recommended Posts

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

uff..dobrze,że ja nie z terenu zapowietrzonego. Ale czy w rzeszowskim jest teren oficjalnie uznany za zapowietrzony?? bo z tego co pamiętam to w takim okręgu jest zakaz organizowania imprez masowych z udziałem zwierząt.Ale ja dawno o tym miałam w szkole...

Co do kontroli to jest jakiś cyrk.Co z tego,że sprawdzą psu paszport ze wścieklizną i ew.zaświadczenie skoro nikt nie sprawdza czy ten pies co fizycznie wchodzi jest tym samym psem który widnieje w paszporcie?!? To jest dla mnie głupota!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']uff..dobrze,że ja nie z terenu zapowietrzonego. Ale czy w rzeszowskim jest teren oficjalnie uznany za zapowietrzony?? bo z tego co pamiętam to w takim okręgu jest zakaz organizowania imprez masowych z udziałem zwierząt.Ale ja dawno o tym miałam w szkole...

Co do kontroli to jest jakiś cyrk.Co z tego,że sprawdzą psu paszport ze wścieklizną i ew.zaświadczenie skoro nikt nie sprawdza czy ten pies co fizycznie wchodzi jest tym samym psem który widnieje w paszporcie?!? To jest dla mnie głupota!!![/QUOTE]
jesteś pewna? bo ja coraz mniej.... (że z terenu teoretycznie wolnego od)
a jak sprawdzić teraz psy :diabloti: trzeba mieć czytnik czipów, trzeba sprawdzić czy to aby na pewno te numery, ewentualnie w ucho zajrzeć i kazać ogolić, bo tatooo niewidoczny.

Link to comment
Share on other sites

Przypominam, że tak Wystawców jak i Organizatorów obowiązuje ten sam Regulamin Wystaw i przepisy weterynaryjne, do których obie strony muszą się stosować. Wystawcy dla bezpieczeństwa swoich psów a Organizatorzy dla swojego.

Regulamin wystaw:

I Postanowienia ogólne

10. W wystawach uczestniczyć mogą tylko psy zdrowe, posiadające zaświadczenia zgodne z wymogami
weterynaryjnymi.

II Zasady Organizacji

11. Organizator wystawy winien stosować się do odpowiednich przepisów weterynaryjnych oraz zapewnić
stały dyżur lekarza weterynarii na terenie wystawy.

Wiele lat uczestniczęw wystawach i niejednokrotnie kontrolowała mnie Inspekcja Weterynaryjna w Lublinie, Katowicach, Łodzi i wymagała stosownego świstka od lekarza powiatowego. To akurat w Regulaminie Wystaw się nie zmieniło, wymogi weterynaryjne sa tutaj nadrzędne bo z urzędu. Może się to nie podobać, nam też, ale tak jest.

Wyrozumiałym dziekuję za wyrozumiałość.

Link to comment
Share on other sites

Zaświadczenie od lekarza powiatowego wymagane jest tylko i wyłącznie od osób z trzech wymienionych w komunikacie województw. Pozostałe województwa - aktualne sczepienie przeciw wściekliźnie. Lekarze weterynarii w poszczególnych województwach wiedzą gdzie jest zagrożenie i jeżeli takowe będzie np. w śląskim to wtedy sami odeślą do powiatowego.
To z komunikatu wynika jasno.

A i jeszcze jedno - komunikat na stronie Oddziału nie był modyfikowany, jak ktoś wcześniej napisał. Będzie dopiero teraz, żeby wszyscy zrozumieli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']jesteś pewna? bo ja coraz mniej.... (że z terenu teoretycznie wolnego od)
a jak sprawdzić teraz psy :diabloti: trzeba mieć czytnik czipów, trzeba sprawdzić czy to aby na pewno te numery, ewentualnie w ucho zajrzeć i kazać ogolić, bo tatooo niewidoczny.[/QUOTE]

Czytnik chipów to nie jest jakieś wielkie wyzwanie.Wiem,że na którejś zagranicznej wystawie sprawdzali,ale tylko czy "piknie" czy "nie piknie". A to nie jest duży problem sprawdzić 3 ostatnich cyfr i porównać z tymi z paszportu. Rzeczywiście problemy narastają przy tatoo.

Link to comment
Share on other sites

Swistki od powiatowego ??nigdzie nie sa wymagane- cos Ci sie Atik pomerdało. Tez jezdze na wystawy nie od wczoraj, do tego w całej Europie. Wymagane jest wazne szczepienie od wścieklizny. Na palcach jednej reki mozna policzyc wystawy, na których ktokolwiek jeszcze oprócz tego chce badanie kliniczne- i to jest od weta prowadzacego jak już, nigdy od powiatowego.
A dlaczegóz to akurat te województwa wybrano ? w lecie w mazowieckim była wścieklizna, nawet psy z niketórych miejscowości /Piaseczno i inne/ nie mogły z tego wzgledu brac udziału w wystawie w Warszawie /zwracano im pieniadze/ -a jakos nie widze mazowieckiego ..? alubelskie np bo co? bo kilka late temu w Lublinie zdechłego nietoperza ktos znalazł ? wtedy wystawa była do Swidnika przeniesiona, ale to dawno było


chipy to jak dotad sprawdzali moim psom tylko na WDS w Paryzu, dwa lata temu:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']
A dlaczegóz to akurat te województwa wybrano ? w lecie w mazowieckim była wścieklizna, nawet psy z niketórych miejscowości /Piaseczno i inne/ nie mogły z tego wzgledu brac udziału w wystawie w Warszawie /zwracano im pieniadze/ -a jakos nie widze mazowieckiego ..? alubelskie np bo co? bo kilka late temu w Lublinie zdechłego nietoperza ktos znalazł ? wtedy wystawa była do Swidnika przeniesiona, ale to dawno było
[/QUOTE]

Nie masz racji. Na terenie tych 3 województw w grudniu było 31 przypadków wścieklizny, w listopadzie 48 (Tylko na terenie Małopolski i Podkarpacia!).

Jeżeli chodzi o świadectwo zdrowia od Powiatowego to rzeczywiście bzdura... Czysta biurokracja i tyle. Na żadnej wystawie nigdy nie spotkałam się z takim wymogiem, a zaświadczenia załatwiałam wyłącznie podczas opuszczania granic Unii.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie: jażeli ktos nie ma dostępu do netu (sa takie osoby, sa, prosze się nie dziwić), nie jest zalogowany na DGM ( tez sa takie osoby;)), a mieszka "w zapowietrzonym województwie", to niby skąd ma wiedziec, że potrzebuje zaświadczenia od Powiatowego? Czy taka informacja bedzie równiez na potwierdzeniach przyjęcia psów na wystawe...? Przysłanych - oczywiscie - odpowiednio wczesniej:).
Kłopot może pojawic sie równiez wtedy, gdy osoba z "zapowietrzałego województwa" nie dostanie takiego potwierdzenia.

Internet internetem, ale nikt nie ma obowiazku posiadania w domu kompa, dostepu do netu itp. , prawda? Dlatego uwazam, że taka informacja powinna znaleźć się obowiązkowo na potwierdzeniu. Jezeli nie, to sorry Winnetou, każdy sa stanie po stronie wystawcy. Kto nie wierzy, niech dopyta zaprzyjaźnionych prawników...

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Potwierdzenia będą on line ;) Do pobrania razem z numerkiem jeśli dobrze rozumiem to co napisano na stronie.[/QUOTE]
No i znowu nasuwa się pytanie: a co z tymi osobami, które zgłoszenie wysłały np. z kawiarenki internetowej? Eh, pewnie się czepiam...
Ale może warto pisac o naszych wątpliwosciach. Tym bardziej, że Atik chce z nami rozmawiac, informuje, pilnuje tych "nowości", za co dziękujemy.
Poza tym, wydaje mi sie, że takie szersze dyskusje to tez spora dawka informacji dla organizatorów z innych oddziałow:)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie - nikt nigdy nic doskonale nie zrobił, i to jest właśnie w tym najfajniejsze. Nie ma rzeczy doskonałych.
Ale dobrze by było gdyby jak najmniej istniało durnych "przepisów" i abyśmy ich sami nie mnożyli.

Wierzę, że sprawy papierologii się wyprostują, czego z całego serca życzę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']tzn numerek też on line sobie wkleję na ramieniu?[/QUOTE]

Podejrzewam, że trzeba go sobie wydrukować samodzielnie :) Nie ma informacji o tym, że będą do odebrania na ringu czy coś takiego. Nie jest to nowość - oddziały niestety coraz częściej oszczędzają gdzie się da, niedługo sami będziemy się oceniać w ringu, bo szkoda kasy na sędziów ;) Juz rok temu musiałam na kilka wystaw drukować te głupie numerki, a później nawet medalu nie było. Jeżeli w Rzeszowie będzie jednak klasycznie i "staroświecko" czyli z numerkami drukowanymi przez oddział to będę bardzo szczęśliwa ;)

[QUOTE]Ostateczne potwierdzenie zgłoszenia-przyjęcia psa na wystawę (z nr. katalogowym i nr. ringu oraz danymi sędziego) dostępne będzie do pobrania (w formacie pliku pdf)/wydrukowania ze strony ZKWP o/Rzeszów w zakładce WYKAZ ZGŁOSZONYCH PSÓW zamieszczonej po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń oraz dokonaniu weryfikacji i rejestracji zgłoszeń psów w bazie wystawowej.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Numerek online-? he he
własnie- co z tymi którzy z netu ostatnio nie korzystaja, albo wcale ?
powiatowy rzeszowski za odpowiednia opłata zapewne im wystawi papierek na miejscu:evil_lol:
strona o wystawie [U]była[/U] modyfikowana- raczej wszyscy nie maja zbiorowego zacmienia widzenia czy cos- najpierw komunikatu nie bylo, potem był ale z wersja o zwykłym wecie, potem sie zmieniło na powiatowego


Faktycznie na terenie małopolski i podkarpacie bylo troche przypadkow wścieklizny-w zeszłym roku ...w mazowieckim tez w zeszłym roku- a nie jest na liscie zadzumionych-dyskryminacja normalnie-dopisac !
w moim powiecie na stronie piw znalazlam dane o wscieklixnie z wrzesnia 2011-strona aktualizowana na bieżaco, sa coraz nowe wpisy, wiec najwyraxniej potem nie było

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']
strona o wystawie [U]była[/U] modyfikowana- raczej wszyscy nie maja zbiorowego zacmienia widzenia czy cos- najpierw komunikatu nie bylo, potem był ale z wersja o zwykłym wecie, potem sie zmieniło na powiatowego
[/QUOTE]

Tu się zgadzam... Nie wciskajcie ludziom kitu :)

[QUOTE]
Faktycznie na terenie małopolski i podkarpacie bylo troche przypadkow wścieklizny-w zeszłym roku ...w mazowieckim tez w zeszłym roku- a nie jest na liscie zadzumionych-dyskryminacja normalnie-dopisac !
w moim powiecie na stronie piw znalazlam dane o wscieklixnie z wrzesnia 2011-strona aktualizowana na bieżaco, sa coraz nowe wpisy, wiec najwyraxniej potem nie było[/QUOTE]

Myślę, że porównywanie jednego (1 !) przypadku wścieklizny u zwierzęcia dzikiego na terenie województwa mazowieckiego w ciągu całego [U]ROKU[/U] (w czerwcu) jest niezbyt trafne do prawie 50 przypadków (w tym koty i psy domowe) na terenach Podkarpacie i Małopolski w ciągu jednego [U]miesiąca[/U] :D Nie znamy jeszcze danych na styczeń, których jestem bardzo ciekawa - co wywołało takie zamieszanie :) A prawo do niepokoju mamy jak najbardziej, rok temu w grudniu i styczniu na tych samych terenach było około 7-8 przypadków na miesiąc.

Myślę, że nie ma co brać psiaków na powystawowy spacerek po okolicznych lasach :diabloti:

Edited by Talagia
Link to comment
Share on other sites

Informacja z potwierdzenia elektronicznego:

Ostateczne potwierdzenie zgłoszenia [B]z nr. katalogowym i nr. ringu[/B] dostępne będzie do pobrania ze strony ZKWP o/Rzeszów po zakończeniu rejestracji zgłoszeń.

Gdzie tuatj jest napisane, że z numerkiem czy, że należy sobie numerek wydrukować online??

Proszę czytajcie ze zrozumieniem, bo mam takie wrażenie, że chodzi tylko o to, żeby robic zamieszanie, sensację i nakręcać się nawzajem.

Każdy kto jeździ do Rzeszowa na wystawę wie, że od 3 lat numerek jest do odebrania na ringu, a katalog można odebrać w kilku miejscach na terenie wystawy.
Logiczne więc, że drukujemy sobie potwierdzenie online (po to jest to zrobione, że nie zawsze na czas te potwierdzenia dochodzą, ludzie są na wyjazdach, wystawcy zagraniczni, itd. - ale skoro to jest utrudnienie dla Was weźmiemy to pod uwagę na przyszłość), i z tym potwierdzeniem idziemy bezpośrednio na ring, którego numer mamy na potwierdzeniu. Ci, którzy go nie wydrukują, dostaną bez problemu w sekretariacie wystawy. Ale po co stać w kolejce przed sekretariatem skoro można prościej? Chyba tylko dla nielicznych .... No cóż, jeszcze się taki nie urodził ...

Link to comment
Share on other sites

nie kazdy ma drukarke i mozliwosc drukowania z dnia na dzien. Odkad Radom wprowadzil takie cuda online i jeszcze te ich burdele na wjezdzie (30min w kolejce do parkingu, zeby ci powiedzieli, ze nie ma miejsca ani jak wycofac nie ma tez, przez co 5min sie spoznilam na ocene) to zrezygnowalam z ich wystaw...
Skoro tak ulatwiacie ludziom to czemu nie mozna sie zglosic przez wystawy.net tylko trzeba klepac dane przez osobny formularz?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...