Jump to content
Dogomania

Kupno szczeniaczka


Mihashek

Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do kupna West'a. :) Jest tylko jeden problem, mianowicie nie wiem, gdzie najpewniej i najlepiej go kupić. Chciałbym kupić szczeniaczka zdrowego, bez żadnych chorób. Niestety jestem nowy i na tym forum, jak i ogólnie o pieskach. Nie wiem co oznacza z rodowodem, czy bez. Chciałbym kupić go lub ją, może to być suczka, lecz bardziej chciałbym pieska, w okolicach Poznania. Cena, którą mogę wydać na West'a, to 500 PLN, ale to na prawdę tak ewentualnie. No chyba, że dużą różnicę zmieni coś, to zapłacę już ostatecznie 700 PLN. Wiem, że trudno będzie znaleźć hodowle z szczeniaczkami z taką ceną, ale mam nadzieję, że mi pomożecie.

Link to comment
Share on other sites

Za tyle przy odrobinie starań możesz kupić pieska z rodowodem ZKwP (Związku Kynologicznego w Polsce, FCI), ale z jakąś wadą, która nie przeszkadza pieskowi w codziennym życiu, choć wyklucza go z wystaw i dalszej hodowli, np. małą wadą zgryzu.
Żeby znaleźć takiego pieska, trzeba podzwonić po hodowlach i popytać, czy w miocie znajdzie się taki szczeniaczek.

Co jeszcze - zakup psa z rodowodem ZKwP (FCI) zmniejsza ryzyko, że dostaniesz szczeniaka chorego czy zaniedbanego, ale 100% gwarancji, że pies na pewno na nic nie zachoruje nie da Ci nikt. Westie to rasa skłonna do alergii. Alergie mogą się ujawniać w wieku nawet roku. Przy alergii pokarmowej pies musi mieć ustawioną dietę, co często oznacza droższą karmę lub produkty do przygotowania psu jedzenia, testy alergiczne, leki, może odczulanie. Kwota 500-700 zł przy całkowitych kosztach walki z alergią jest śmiesznie niska - wiem, bo sama mam psa alergika ;) więc jeśli nie stoisz dobrze finansowo i priorytetem dla Ciebie jest całkowicie zdrowy pies, przemyśl, czy na pewno to rasa dla Ciebie.

Jeszcze kwestie finansowe - kwota wydana na zakup szczeniaka jest jednorazowym wydatkiem i to na ile przyłożysz się do znalezienia dobrej hodowli, będzie Ci rzutować na najbliższe kilkanaście lat życia z psem i jego koszty utrzymania w tym czasie. Głupie byłoby oszczędzanie kilkuset złotych na początku, żeby potem wydać krocie na leczenie psa - przemyśl więc, czy za wszelką cenę musisz trzymać się widełek 500-700 zł... A jeśli wymarzony piesek będzie kosztował 900? Dodatkowe 200 zł to raptem 1-2 miesiące przedłużenia odkładania na psa, bo utrzymanie psiaka 100 zł miesięcznie na pewno pochłonie; w końcu odpadkami karmić go nie będziesz, wet, akcesoria czy zabawki też kosztują, podobnie pielęgnacja sierści, strzyżenie...

Link to comment
Share on other sites

Na początku chciałbym napisać, że to nie ma być piesek na wystawy, bądź hodowle różne. Trochę zniechęciło mnie to, że ten piesek często alergie łapie, a także miesięczna cena utrzymania. Ma to być piesek energiczny do domu, poprawiać humor i bawić się z nim. Zastanawiałem się także nad rasą Shih Tzu, ponieważ znajoma ma 2 i bardzo mi się spodobały. :) Niestety znalazłem tylko jedną hodowle w Poznaniu, zadzwoniłem i okazało się, że cena szczeniaczka to 2500-3000 zł. Może znajdziesz mi hodowle Shih Tzu w okolicach Poznania ( max. 100 km od Poznania)? Już może być te 100 zł, ważne, żeby był. ;) Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Sama mam WHWT niestety bez rodowodu i to było najgorsze co mogłam zrobić-kupić psa bez rodo. Mój Amoor ma alergię pokarmową i bardzo słabe jelita, dobra karma trochę kosztuję a i teraz przypatoczył się zły metabolizm i trzeba było przejść na karmę weterynaryjną ( jeszcze droższą ). W dodatku zanim kupi się Westa, Shih-Tzu czy jakiegoś innego psa trzeba liczyć się z kosztami. Z psami, które pana interesują dodatkowo trzeba chodzić do fryzjera z Westem na trymowanie a Shih-tzu na obcinanie, stosunkowo częściej się kąpie a i o sierść trzeba bardziej dbać. Może warto wziąć pieska ze schroniska? Dużo tam shih-tzu czy westo podobnych które czekają na ten swój kochający dom :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens'] Dodatkowe 200 zł to raptem 1-2 miesiące przedłużenia odkładania na psa, bo utrzymanie psiaka 100 zł miesięcznie na pewno pochłonie; .[/QUOTE]

[quote name='Mihashek']Trochę zniechęciło mnie to, że ten piesek często alergie łapie, a także miesięczna cena utrzymania. [/QUOTE]

Jeśli przeraża Cię koszt 100 zł miesięcznie co dla mnie jest jakimś totalnym minimum to raczej nie polecam Ci westa. West to przede wszystkim dobra karma powiedzmy nie tańsza niż ok 15 zł za kilogram, tańsze zbożowe karmy raczej odpadają, co trzy miesiące minimum trymowanie psiaka to kolejna stówka, a weterynarz, szczepienia, miesięczny koszt kropli na kleszcze w sezonie..... może warto zastanowić się nad psem krótkowłosym żeby chociaż koszt fryzjera odpadł. Serce mi się kraja jak widze takie zarośnięte zaniedbane burki :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam wszystkich serdecznie :)

 

Od roku zamierzam się z kupnem Westiego i wraz z moim partnerem uznaliśmy, że powiększymy naszą rodzinkę w czerwcu/lipcu, dlatego też poszukuję dobrej hodowli najlepiej na Pomorzu (ewentualnie Śląsk lub Dolny Śląsk). Chciała bym, żeby nasz przyszły Westi był jak najbardziej zdrowy i piękny :) Nie kupujemy raczej pieska na wystawy, ma być to nasza domowa pociecha :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 years later...

gabi005 też słyszeliśmy wiele dobrego o hodowli Złote Aniołki jest ona zarejestrowana w oddziale Związku Kynologicznego w Poznaniu!
Jednak jak my szukaliśmy swojego pieska nie było wolnych szczeniaczków.  A może byśmy byli rodzinka!!  Kupowaliśmy pieska z miotu sierpniowego z 2017 roku z hodowli Kalisma też ten sam oddział. My jesteśmy bardzo zadowoleni choć kupiliśmy szczeniaka po wyższej cenie niż Wy i mieliśmy bardzo daleko do tej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Dnia 20.08.2015 o 18:22, gabi005 napisał:

Ja kupiłam swojego Westusia 15.08.2015 za 500 zł, ale z małą wadą.Ma on krótszy ogonek, wygląda praktycznie jakby go nie miał. Został zabrany z hodowli Złote Aniołki ( Swarzędz ).Piesek jest zdrowy i prze prze kochany

Ta hodowla chyba słynie z psów z wadami genetycznymi. Ostatnio czytałam na fb o tym jakie ta pani hodowczyni ma podejście do potencjalnych kupujących pieski. Nie ważne kto kupuje szczeniaka, ważne kto pierwszy wpłaci zaliczkę na konto. Koszmar jakiś. Przy okazji okazało się, że kilka osób ma pieski z tej hodowli właśnie z wadami o których nie wiedzieli w momencie zakupu.
Co śmieszniejsze Pani powtarza to samo krycie choć z tego samego skojarzenia uzyskała psy wadliwe. Czy na prawdę w dzisiejszych czasach tylko zysk się liczy?

Dnia 10.03.2019 o 19:17, kochamwesti napisał:

gabi005 też słyszeliśmy wiele dobrego o hodowli Złote Aniołki jest ona zarejestrowana w oddziale Związku Kynologicznego w Poznaniu!
Jednak jak my szukaliśmy swojego pieska nie było wolnych szczeniaczków.  A może byśmy byli rodzinka!!  Kupowaliśmy pieska z miotu sierpniowego z 2017 roku z hodowli Kalisma też ten sam oddział. My jesteśmy bardzo zadowoleni choć kupiliśmy szczeniaka po wyższej cenie niż Wy i mieliśmy bardzo daleko do tej hodowli.

My mieliśmy przyjemność kontaktować się z Panią z Kalismy. Cudowna osoba! Chyba godzinę rozmawiałyśmy przez telefon. Obecnie to nieliczona hodowla, która odebrała od Nas telefon. Inne hodowle jeśli już zechcą odebrać to rozmowa jest krótka i taka sucha.
Bardzo zazdroszczę, że udało Wam się kupić westusia z tej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...