Jump to content
Dogomania

Postrzelony jamniczek Frodo- JUŻ W DOMU w SZCZECINIE


Isadora7

Recommended Posts

Przepełniony moczem pęcherz moczowy utrudnia odpływ moczu z nerek.Mocz gromadzi się w miedniczkach i kielichach nerkowych i je rozszerza.Taki stan prowadzi do wodonercza a następstwem tego może być niewydolność nerek.Należy bezwzględnie udrożnić cewkę moczową,bo pies zginie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hope2']Panie i Panowie-Frodo na śpiąco wycisnął całkiem dużą koopkę-twardą jak kamień,ale wycisnął-teraz czekam na siusiu-dla pewności,że po ciemku nie zauważę pozwolę mu nasiusiać w domu-jak się obudzi[/QUOTE]

Tylko żeby łaskawie zrobił w domu;)

Super, że jest kupka:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fatiha']Przepełniony moczem pęcherz moczowy utrudnia odpływ moczu z nerek.Mocz gromadzi się w miedniczkach i kielichach nerkowych i je rozszerza.Taki stan prowadzi do wodonercza a następstwem tego może być niewydolność nerek.Należy bezwzględnie udrożnić cewkę moczową,bo pies zginie![/QUOTE]
Wiem,jestem na jutro umówiona z wetem najpierw na telefon,a gdyby mały nie siusiał to na wizytę. Ja nie jestem weterynarzem,ale wierzę,że jeśli mówi,że będzie dobrze jak pies się wysiusia-to mu wierzę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keakea']Taki młody pies i kamienie moczowe??? :([/QUOTE]

Są rasy psów mające predyspozycje do tworzenie się kamieni(np:dalmatyńczyki,jamniki,basety).U sznaucerów miniaturowych niekiedy już w wieku szczenięcym występują kamienie struvitowe zwane także kamieniami infekcyjnymi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lon_cia']Biedny Frodo juz tyle się nacierpiał i jeszcze mu się coś przyplątało. A może to mieć jakiś związek z jego operacją czy nie? Wet coś mówiła? Może trzeba zadzwonić do doktora który go operował? Jeszcze śpi maluch?[/QUOTE]
czekamy na wynik badania moczu ...i na siusiu. Mały właśnie skończył jeść w pozycji półleżącej...nie jeszcze coś chrupie

Link to comment
Share on other sites

Chciałam Was uspokoić ,iż mimo tego że nie widac mnie na wątku nie znaczy że nie wiem co u Frodzia. Dziś od rana jestem z Hope2 na telefonach i ustalamy co z Frodziem. Wszystko o co prosiłam Ania zrobiła. Latała dziś zresztą jak w ukropie. To najlepsza opiekunką jaką Frodzio mógl dostać. Wszystko widzi...wie co i ile pies zjadł. Pilnuje Go jak oka w głowie. Z wetami też mam kontakt. Wierzę mocno w to ,że to jakiś przejściowy incydent i że to juz się więcej nie powtórzy....FRODZIO ZDROWIEJ!!!! Aniu...będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

kochani-Frodo się wybudził-poszedł do drzwi,piszczał-wyszłam z nim na dwór-oczywiscie nie wiem,czy się załatwił-ciemno okropnie-ale biegał(w sensie kicał,ale też przebierał bardzo szybko 4 łapkami),po powrocie-znów jadł,troche się napił. Rano jak sie rozwidni będę mogła na 100% napisać,czy się opróżnia-ale na chwilę obecną [B]POWRÓCIŁ JAMNIK Z ADHD-WESOŁY,SZYBKI,[/B]już nawet z ławy go sciągałam. Teraz siedzi obok mnie na fotelu i zagląda co robię

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=4]♥✿♥ ♥✿♥ ♥✿♥ ♥✿♥ ♥✿♥ ♥✿♥ ♥✿♥ ♥✿♥
ZAPRASZAM PO ZAKUP KALENDARZA NA SPŁATĘ DŁUGU FRODA
[url]http://allegro.pl/kalendarz-z-postrzelonym-jamnikiem-na-leczenie-i2889246262.html[/url]
♥✿♥ ♥✿♥ ♥✿♥ ♥✿♥ ♥✿♥ ♥✿♥ ♥✿♥ ♥✿♥
ROZSYŁAJCIE, UDOSTĘPNIAJCIE PROSZĘ. TERMIN ZAPŁATY 31 GRUDNIA A MY JESTEŚMY W POŁOWIE!

[IMG]http://img4.imageshack.us/img4/8223/kalendarzefb640.png[/IMG][/SIZE]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Już trochę czasu minęło od mojej wpłaty bazarkowych pieniędzy. Zaczynam się martwić że jeszcze nie dotsrły :(.

Czekam, jak pewnie wszyscy, na wiaomość, że piesek się wysiusiał. Ja miałam z kotem podobny problem, ale to nie był pęcherz, tylko kupa, twarda jak kamień, która nie chciała wyjść, trzeba było operować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keakea']Taki młody pies i kamienie moczowe??? :([/QUOTE]

Wiek psa nie ma znaczenia, np. kamienie struwitowe, które miała moja sunia tworzą się u psów bez względu na wiek. Oczywiście konieczna jest wtedy operacja + później specjalna dieta/karma żeby kamienie się nie tworzyły na nowo i kontrolne, co miesięczne badania moczu :/

Link to comment
Share on other sites

ROZLICZENIE WPŁAT:
- Sylwia G. - 20 zł
- Agnieszka A. - 20 zł
- Marzena N. - 20 zł
- Angelika S. - 15 zł
- Małgorzata F. - 35 zł
- Jakub N. - 100 zł
- Alina D. - 50 zł
- Marta D. - 50 zł
- Magdalena O. - 15 zł
- Katarzyna P. - 20 zł
- Małgorzata G. - 10 zł
- Agnieszka B. - 20 zł
- Elzbieta B. - 100 zł
- Katarzyna H. - 80 zł
- Jadwiga F. - 30 zł
- Ewu dogo - 200 zł
- Katarzyna H. - 135 zł
- Katarzyna S. - 30 zł
- Agnieszka A. - 50 zł
- Agnieszka Ł. - 33 zł
- Monika C-K. - 15 zł
- Hubert M. - 25
- bazarek od Danka1234 - 102 zł
- Bartosz G. - 100 zł
- Jolanta B. - 100 zł
- Diana O. - 475 zł
- Paulina M. - 49 zł
- Marek D. - 200 zł
- Hubert M. - 20 zł
- Gabriela Ch. - 15 zł
- Weronika W. - 15 zł
- Ewa M. - 30 zł
- Monika B. - 20 zł
- Małgorzata T-S. - 30 zł
- Monika F. - 20 zł
- Magdalena P. - 15 zł
- Monika R. - 30 zł
- Anna W. - 20 zł
- Pelagia P (bazarek) - 184,50
- Anna F. - 50 zł
- Elżbieta T. - 30 zł
- Katarzyna H. - 50 zł
- Anna F. - 15 zł


razem na dzień 21.12 - [B][SIZE=4]2643[/SIZE][/B] zł

Link to comment
Share on other sites

Witam. Mam dobrą i złą wiadomość. Frodo kooopkę zrobił -ale siusiu już nie widziałam. Próbowałam go w domu przetrzymać żeby się załatwił-nic z tego,uparcie wędruje do drzwi.
Z zachowania-normalny Frodo,chce biegać,bawić się,nie chce usiedzieć spokojnie.Jestem umówiona na telefon z wetem o 12-napiszę co powiedział

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z lecznicą-konieczna jednak będzie operacja,mały ma w moczu kryształki (jak nie zapamiętałam dobrze,to poprawcie) fosforowo-amonowo-magnesowe. To one zatykają cewkę-to taki piasek jest.
Na razie faktura jest na 160 zł-wypisana na Mondo Cane.
Po operacji-mały będzie na specjalnej diecie

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia też zachowywala się normalnie, a posikiwała za to bardzo dużo i potem już z krwią :( a jak jej wycieli kamienie to były wielkości: jeden 1cm, drugi 2 cm :o i masę piasku, masę, jak z nad morza :o

Hope2, to to są właśnie kamienie struwitowe, takie jak moja sunia miała. W tym przypadku będzie musiał jeść karmę zakwaszającą mocz, bo zasadowy odczyn moczu sprzyja tworzeniu się kamieni. Z dostępnych karm: Royal Urinary lub Trovit ASD - tańszy. Do tego badanie moczu, najlepiej co 2-3 tygodnie, jak kupiłam własnie papierki lakmusowe, 80 sztuk za 9zł żeby samemu badać odczyn moczu - gdy odczyn będzie powyżej 7 kreski na skali, tj. zasadowy to wiem, że muszę jechać do weta na antybiotyk - bo to znaczy, że jest stan zapalny, który dodatkowo sprzyja odkładaniu się kamieni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Moja sunia też zachowywala się normalnie, a posikiwała za to bardzo dużo i potem już z krwią :( a jak jej wycieli kamienie to były wielkości: jeden 1cm, drugi 2 cm :o i masę piasku, masę, jak z nad morza :o

Hope2, to to są właśnie kamienie struwitowe, takie jak moja sunia miała. W tym przypadku będzie musiał jeść karmę zakwaszającą mocz, bo zasadowy odczyn moczu sprzyja tworzeniu się kamieni. Z dostępnych karm: Royal Urinary lub Trovit ASD - tańszy. Do tego badanie moczu, najlepiej co 2-3 tygodnie, jak kupiłam własnie papierki lakmusowe, 80 sztuk za 9zł żeby samemu badać odczyn moczu - gdy odczyn będzie powyżej 7 kreski na skali, tj. zasadowy to wiem, że muszę jechać do weta na antybiotyk - bo to znaczy, że jest stan zapalny, który dodatkowo sprzyja odkładaniu się kamieni.[/QUOTE]
Lara-dziękuję za info. Myślę,że dzisiaj operacji chyba nie będzie-wet pozwolił jeść małemu. Ściągają bardziej doświadczonego weta z Opola.
W tej chwili mały je,biega po domu.
Energy-też sie nad tym zastanawiam-ale pocieszam się tym,że mój Tolo też przeszedł zanim do mnie dotarł-może i Frodo tak musi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...