Jump to content
Dogomania

Dom Tymczasowy Porady - Projekt Umowy


LALUNA

Recommended Posts

Ja tak u Was z doskoku ale mam pytanie czysto teoretyczne bo znalazłam gdzieś, że DT płatny bierze 300zł plus własna karma :crazyeye:.

Tak więc pytanie jest następujące ile Waszym zdaniem powinien wziąść taki dom 'płatny' jeżeli zapewnia:

-karme (kupiona bądź gotowane jedzonko)
-odrobaczanie
-preparaty na kleszcze i pchły
-pielęgnacje
-strzyżenie
-spacery

Pies w domu, do dyspozycji ogródek.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

[quote name='ladySwallow']Tak teraz przeczytałam pierwszego posta i się zastanawiam - po co psu DT/hotel/BDT, który nie będzie zajmował się jego socjalizacją?[/QUOTE]
Aby nie musiał siedzieć w schroniskowym, zimnym boksie?
Cudów nie ma - watpie, ze pies, który przesiedział jakiś czas w schronisku jest IDEALNY i DT nie będzie zajmował się jego socjalizacją.
Z resztą.. socjalizacja dla jednych to to, że pies da sie pogłaskać i poda łapke, a dla innych - że nie będzie bał się wybuchów, obcych ludzi, robót drogowych itd...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Aby nie musiał siedzieć w schroniskowym, zimnym boksie?
Cudów nie ma - watpie, ze pies, który przesiedział jakiś czas w schronisku jest IDEALNY i DT nie będzie zajmował się jego socjalizacją.
Z resztą.. socjalizacja dla jednych to to, że pies da sie pogłaskać i poda łapke, a dla innych - że nie będzie bał się wybuchów, obcych ludzi, robót drogowych itd...[/QUOTE]

Mówię o sytuacji, gdy schronisko nie jest mordownią. I sorry, ale płacenie 300 zł za hotel, który jest jak schronisko, z tą różnicą, że pies je dwa razy dziennie i będzie wypuszczony, żeby sobie pobiegał - nie ma sensu. Wiem, bo sprawdziłam, przerobiłam. I zaznaczam, że mówię o psie, który nie jest zagłodzony, gryziony czy męczony w schronisku - mowa o psie o prawidłowej wadze, dobrze radzącym sobie na wybiegu, dostającym jeść.

Link to comment
Share on other sites

Tak - ja też tak uważam, ze większość wyciągnięć do hoteliku jest dość bez sensu.. bo zamiast skupić się nad szukaniem domu, psu ze schroniska - "wolontariusze" skupiają się na poszukiwaniu kasy na hotelik.
Z jednej strony super - poznaje sie psa, sprawdza pod kątem innych zwierząt, dzieci itd ale.. sorry.. ile jest hotelików, gdzie ktoś spędza z psem 24/24? Ile jest hotelików, które robią coś więcej niż dobrze karmią i wypuszczają na wybieg?
Rozumiem sytuacje, kiedy pies jest zamknięty w sobie czy ewidentnie sobie nie radzi lub jest chory i schronisko nie jest w stanie odpowiednio o niego zadbać itp, jednak z tego co przeglądam wątki - dużo jest psów, które sobie radza w schronisku i hotel nie zmienia ich sytuacji.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No właśnie o to chodzi. Ja rozumiem zabranie do hotelu, gdy pies sobie nie radzi, bądź do hotelu ze szkoleniowcem, gdy pies tego potrzebuje - sama utrzymuje takiego psa, który nie dość, że zdrowotnie sobie nie radził w schronie, to jeszcze miał problemy behawioralne i wracał z adopcji schroniskowej dwa razy. Ale bardzo dużo psów wyadoptowuje prosto ze schronu (oczywiście, wcześniej w miarę możliwości je poznając) i nie widzę potrzeby zabierania ich do DT czy hotelu... a szokują mnie zupełnie DT, które mają u siebie psa i praktycznie NIC prócz nauki czystości z nim nie robią... Pies czesto nawet nie umie zostać sam - w sense, bez innych psów, bo zwykle DSy nie mają innych psów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Mnie nie szokują takie DT - bo normalnie, mało kto potrafi wychować WŁASNEGO psa a co dopiero takiego po przejściach.[/QUOTE]

Dlatego też uważam, że w takim przypadku sami ci, którzy dają psa problemowego czy szczeniaka na takie DT, są winni często temu, że nie może on znaleźć domu ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja uważam, ze ludzie, którzy kierują się głównie uczuciami, nie powinny zajmować się DT.
Mój przyjaciel dostał suke na DT z Fundacji (rozbite pseudo) i twierdzi, że gdyby suka nie wyła tak bardzo i nie lała mu na łóżko to byłaby idealna :D.
Jemu to nie przeszkadza "tak bardzo" ale potencjalny DS niestety będzie miał na głowie troche głupich nawyków.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam zapytanie czy kazdy DT platny lub ,hotelik jest zgloszony do PIW celem skontrolowania.Czy podano PDT do ilu psow moze posiadac?.Czy zgloszone sa do ze prowadza dzialnosc gospodarcza do finasowego?CIle razy do roku PIW przeprowadza w PDT i hotelikach kontrole dobrostanu zwierzat?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Mam zapytanie czy kazdy DT platny lub ,hotelik jest zgloszony do PIW celem skontrolowania.Czy podano PDT do ilu psow moze posiadac?.Czy zgloszone sa do ze prowadza dzialnosc gospodarcza do finasowego?CIle razy do roku PIW przeprowadza w PDT i hotelikach kontrole dobrostanu zwierzat?[/QUOTE]

Z tego co wiem musi być zarejestrowany, jeśli ma działalność gospodarczą. A jeśli nie - to nie jest kontrolowany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']A ja uważam, ze ludzie, którzy kierują się głównie uczuciami, nie powinny zajmować się DT.
Mój przyjaciel dostał suke na DT z Fundacji (rozbite pseudo) i twierdzi, że gdyby suka nie wyła tak bardzo i nie lała mu na łóżko to byłaby idealna :D.
Jemu to nie przeszkadza "tak bardzo" ale potencjalny DS niestety będzie miał na głowie troche głupich nawyków.[/QUOTE]
co maja uczucia wspolnego czy pies zachowuje lub nie czystosc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Z tego co wiem musi być zarejestrowany, jeśli ma działalność gospodarczą. A jeśli nie - to nie jest kontrolowany.[/QUOTE]
to osoby musza same dobrowolnie zglaszac swoje platne hotele PDT ,bo w innym przypadku sa nielegalne
No i powinien PIW ocenic czy obiekt nadaje sie na trzymanie zwierzat i okreslic do ilu zwierzat mozna posiadac

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='xxxx52']to osoby musza same dobrowolnie zglaszac swoje platne hotele PDT ,bo w innym przypadku sa nielegalne
No i powinien PIW ocenic czy obiekt nadaje sie na trzymanie zwierzat i okreslic do ilu zwierzat mozna posiadac[/QUOTE]
A jak PIW określi max ilość zwierząt, jeżeli mieszkają w domu? Bo na zewnątrz ok, mogą przeliczyć np. na budy. A w domu na koszyczki+kanapy?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='gagata']Mnie chodzi też o to,żeby schron,z którego wolontariusz wyciąga psa, brał odpowiedzialnośc za swojego człowieka i jego działania...To dlatego pisałam,że wolontariusz który pilotuje 30 DT tak naprawdę nie pilotuje żadnego i DT zostaje z problemami sam...W ten sposób wypacza się idea DT...[/QUOTE]
Dosłownie-"Pańskie oko konia tuczy",jednym słowem im więcej tym trudniej wszystkiego dobrze dopatrzeć,a wiadomo"Diabeł tkwi w szczegółach"...To tak ,jak z tym dominem:1 upadnie i sypie się cała reszta...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

nikt nie ustala w hotelu dla psów ile zwierząt może tam przebywać :) To ustala sobie już sam właściciel hotelu. Myślę że podobnie jest z DT. Hotel dla psów musi być normalnie zarejestrowany jako działalność, nie wiem jak z DT, ale skoro pobiera regularnie odpłaty to też. Umowa- ja w swoim hotelu podpisuję taką samą umowę z prywatnymi właścicielami jak i z osobami które przywiozą psiaka na DT, tylko na dłużej po prostu

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 years later...
Dnia 10.02.2012 o 15:29, LadyS napisał:

A to się całkowicie zgadzam, nadmiar emocji jest tak samo szkodliwy, jak niedobór ;)

Dokładnie, trzeba osiągnąć złoty środek.
Na przykład przy wybieraniu kolejnych zwierząt do DT nie można ulegać emocjom tylko surowo ocenić swoje możliwości. A z kolei przy wyborze DS te emocje trzeba włączyć, żeby wybrać dobry dom (no może nie emocje ale jakiś instynkt :D)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...