Jump to content
Dogomania

Dorastajacy szczeniak


kate78

Recommended Posts

Moj pies wlasnie skonczyl 5 miesiecy. Do tej pory cale szkolenie szlo bardzo dobrze. Opanowalismy chodzenie na luznej smyczy, podstawowe komendy jak siad, lezec, zostan, odwolanie (w wiekszosci przynajmniej :roll:). Chodzimy tez do klasy obedience.

Od jakiegos tygodnia poziom jego posluszenstwa zaczal sie troszeczke obnizac. Luzna smycz - ok, aczkolwiek troszke gorzej. Siad i lezec caly czas perfekt. Zostan - moze z 5, 10 sekund na zewnatrz, przedtem nawet do minuty. Generalnie nie jest tragicznie. Najwiekszy problem mam z odwolywaniem. Pies wogole nie zwraca na mnie uwagi kiedy go wolam. Jezeli juz przyjdzie - to zawsze dostanie smakolyk, rzuce mu pilke albo scigamy sie do pilki jak ja zostawi gdzies dalej. Ale sa to sporadyczne przypadki zeby wogole wrocil. Generalnie bardziej interesuje go wachanie drzew, trawnikow i cokolwiek jest mozliwe do wyniuchania.

Macie jakies pomysly jak jeszcze moge zwracac jego uwage na siebie podczas odwolywania, jak go nagradzac?

Pies ma 5 miesiecy i wiem, ze dorasta, sprawdza na ile moze sobie pozwolic itp. Jest to mix tenterfield terriera i mini pudla.

Zamierzam takze zapytac w psiej szkolce co robic ale chcialabym tez poznac wasza opinie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...