Jump to content
Dogomania

Chanel ma dom, w którym zwierzęta są traktowane z należytym szacunkiem i miłością


elik

Recommended Posts

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Będe nastepnym razem kombinować... Dziś muszę Chanel wykąpać. Jak sika to az siada na ziemi i ciągle chodzi obsikana. Sto światów z rudzielcem :) Coś ją naszło i nie odstępuje mnie na krok. Już nawet do znajomych jeździ ze mną. Najlesza jest jak mój facet przychodzi. Cicho ryje się na łózko i udaje, że jej wcale tam nie ma. Jak Mateusz zauważy ze jest to ją wyrzuca. Po 10 minutach Nela jest spowrotem i tak ciągle. Ale jak sama jestem w pokoju to nawet nie raczy popatrzeć na lózko. Zazdrośnik. No tak, Pancia jest tylko Nelusi. Ale odpukać w niemalowane, nie byłysmy u weterynarza już chyba z 1.5 miesiąca :D To rekord odkąd jest u nas. Babcia już z nią na spacery nie wychodzi. Nela jak widzi smycz dostaje takiego wscieku jak młody szczeniak i tak strasznie ciągnie, ze babcia sobie nie daje rady z nią. Co wieczór ktoś ją musi wyprowadzić bo jak nie to ona wyprowadza się sama... Wybiega kawałek i czeka aż ktoś za nią pójdzie, jak nikt nie idzie to wraca, czeka aż ktoś ją zauważy i znów ucieka zeby ją ktoś wyprowadził. Mordke płuczemy dalej, więc jest całkiem nieźle.

Link to comment
Share on other sites

Ona jest regularnie strzyżona... Tylko z ryjkiem sa problemy więc rzadziej sie obcina... Najlepsza jest grzywa :D Ceniowana średnio raz na miesiąc. Muszę ją znów dorwać i przerzedzić ten gąszcz. Tu była akurat przed kąpielą i czesaniem. Teraz wygląda świetnie :D kupiłam jakis specjalny szampon dla psów długowłosych ułatwiający rozszczesywanie z jakaś odżywką. Ma ladniejsza i milszą sierść niż ja włosy po stosowaniu odżywek często... To nie sprawiedliwe :P Szkoda tylko że tak strasznie boi sie obcinania i czesania :/

Link to comment
Share on other sites

Szkoda,że jest golona maszynką...bo to piękna psica!
Do pielęgnacji mogę z czystym sumieniem polecić kosmetyki Botaniqa,seria Love me Long (szampon + odżywaka),a do rozczesywania i zmniejszenia 'supłaności" sierści spray Tangle Free tej samej firmy. U naszych cockerów sprawdza się doskonale ;)

A co stoi na przeszkodzie,żeby na sobie spróbować psich kosmetyków? Efekt będzie doskonały ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie golę maszynką, tylko strzygę nożyczkami... Ogolić zamierzałam tylko grzbiet, bo tu jakoś nigdy nie umiałam ładnie nożyczkami cieniować futerka. Nelka rzadko jest kapana, właściwie nie przebywa wiele poza domem wiec jest stosunkowo czysta... I na szczescie nie kudłaczy sie strasznie... Z poprzednim spanielem było wiecej problemów. średnio 2 razy w tygodniu trzeba było go myć, bo uwielbiał tarzać się w czymś smierdzącym. A kosmetyki bedę musiała wypróbować na neluni...

Link to comment
Share on other sites

Ale włosa na grzbiecie nie tyka się ani maszynką ani nożyczkami, bo to niszczy włos i odrasta właśnie taki jak u Chanelki - pokręcony i brzydki...kupcie sobie porządny trymer, wyczeszcie zbędny podszerstek i będzie super. I żadnych ostrych narzędzi do grzbietu.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Hmm... Chyba musimy się obrazić. Nikt o nas nie pamięta! A wczoraj było wielkie święto! Nela jest u nas juz rok :) Ostatnimi czasy jest WSZYSTKO W PORZADKU. Nela schudła troszę, dużo biega. Z zębami względny spokój, czyścimy pastą i płuczemy colgate plax i zero jakichs kłopotów. Oby tak dalej :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeonNela']Hmm... Chyba musimy się obrazić. Nikt o nas nie pamięta! A wczoraj było wielkie święto! Nela jest u nas juz rok :) Ostatnimi czasy jest WSZYSTKO W PORZADKU. Nela schudła troszę, dużo biega. Z zębami względny spokój, czyścimy pastą i płuczemy colgate plax i zero jakichs kłopotów. Oby tak dalej :D[/QUOTE]

Jak to nikt, a nasze pogaduchy na FB ?
Z okazji takiej wspaniałej rocznicy wszystkiego naj, naj, najlepszego :bday: no i oczywizda dużo szczęścia w Nowym Roku. :cunao::BIG:

A, tak przy okazji, o noworoczne zdjęcia księżniczki można prosić :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='LeonNela']Pomocy! Chciałam dodać zdjęcia i znów zapomniałam jak sie to robi :( a takie ma piekne zdjęcia Nela. I tyle sie obiegałam z aparatem za nią (sesji zdjęciowych nie lubi) :/[/QUOTE]

Przede wszystkim trzeba wkleić zdjęcia z aparatu np na stronę www Picasa, a z Picasa poprzez kopiuj i wklej przenieść na wątek.
Czekamy :)
Jeśli miałabyś z tym problem, to proszę przyślij zdjęcia na mój adres [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-S6vUD-y9INI/UuokoYszeRI/AAAAAAAAGQE/tskN78scAJk/w112-h160-no/Chanel3.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-09yP1dzrk74/UuokoQINULI/AAAAAAAAGQA/oXWcVnQ3H3U/w160-h112-no/Chanel1.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-kysM7JN860c/UuokpCI2LYI/AAAAAAAAGQM/kGjXsjkgpk0/w160-h112-no/Chanel2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Jaka słodka zimowa niedźwiedzica :loveu:[/QUOTE]

Tak, Nelcia ślicznie wygląda i żałuję, że nie mogę wkleić zdjęć większych, ale na próbę wklejenia większych zdjęć, dogo powiedziało mi, a figę, za duże :(
Szkoda.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mam straszną wiadomość. Nela nie żyje :( dziś Listonosz potrącił ja autem PRZED DRZWIAMI DOMU!!!! weterynarze nie zdażyli przyjechać. Prawdopodobnie krwotok wewnętrzny. ODeszła bratu na rękach. NIe zdązyłam nawet dojechać do domu. NIe mogę sobie ztym poradzić! człowiek tyle dba o biedactwo, i w momencie kiedy wszystko jest idealnie jakis **** niszczy wszystko:placz:
:placz::placz: NIe mogę sie pozbierać !!! Dlaczego Nelusia? przeciez miała dozyc spokojnej starości :placz:
:placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...