Jump to content
Dogomania

Karmy dla psów z chorą wątrobą


lilia1983

Recommended Posts

 

majac zinterpretowac na podstwie wyników tu i teraz to nie,nie ma tragedii-tak skromnie powiem.więc dziś mozesz spac spokojnie.
a wracjac jeszcze do tematu samego gruczołu sutkowego-czemu tej zmiany po prostu nie usuna chirurgicznie?

 

Tam wytworzył się stan zapalny i zaczął podchodzić ropą,byłam przekonana,że to jakiś nowotwór,jednak okazało się że to właśnie przetoki z ropą coś takiego jak taki wrzód,ale taki duży się zrobiło,miała to nacinane i czyszczone,choć miało to pęknąć samo taka była pierwsza wersja,żeby nie rozcinać tylko zahamować tą ropę i czekać.Jednak ropa nie chciała się sama wybić i musiała to mieć rozcinane czyszczone i do środka miała wpuszczane antybiotyki,po paru dniach nie miała śladu,jednak stan zapalny był.Wybrała leki do końca,odczekałam tydzień,stan zapalny zszedł,ale coś tam jakby ciągle było,więc zrobiłam jej usg żeby sprawdzić czy ropa na nowo się przypadkiem nie odkłada,ropy nie ma,więc badanie krwi żeby sprawdzić czy to nie nowotwór,nowotwór też wykluczony.Znowu usg no i wyszło,że ten sutek jest "niedomknięty" nie wiem jak to się fachowo nazywa,ale ponoć u starych psów kanały sutkowe się otwierają.Na zamknięcie tego kanału powinna dostać lek,jednak z racji wyników jakie wyszły wet.stwierdził,że trzeba najpierw zająć się wątrobą,bo wątroba może nie wytrzymać podania kolejnego leku.
Rozmawialiśmy na temat wycinania tego,jednak Tinka jest już stara,ma starcze zmiany w serduszku i mogłaby już nie wytrzymać kolejnej narkozy,kolejnej bo miała niedawno usuwane 4 ząbki pod całkowitą narkozą i długo brała też antybiotyki.
Bardzo dziękuję za wszystkie rady,za uspokojenie moich skołatanych nerwów.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobry wieczór :) Koleżanka moja ma 8letnią sunię,która również ma problemy z wątrobą-sterylizowana była w zeszłym roku ostatnie wyniki badań, ALT 6.298 U/L ( 3.000-50.000) AST 23.650 U/L ( 1.000-37.000) KREA 0.131 mg/dl ( 1.000-1.700) Bial * 15.988 g/dl H ( 5.500-7.000) Chol *35.700 mg/dl L ( 127.000-360.000) Moczn * 0.732 mg/dl L ( 20.000-45.000) Lip 26.252 U/L ( 0.000-800.000) AST/ALT 3.755 Sunia była na karmie pół roku canine hills l/d ma dalej jeść hills + tran i rapaholin. 2 wyniki podczas kuracji karmą się polepszyły,ale 3 które miały się polepszyć się pogorszyły. Psinka ma za duzo białka a za mało mocznika co swiadczy o niedozywieniu. Jak ma dzien to zje cała miske jak nie ma dnia to sie głodzi i zje kilka granulek. Plan działania jest taki aby rano dawac jedzenie gotowane a na wieczór karmę. Zdaniem wet.pies się sam głodzi. Co możecie doradzić w takim przypadku?Spotkałyście się z czymś takim? Będę wdzięczna za info i wszystkie porady.

Link to comment
Share on other sites

Cześć, zaglądam do Was bo i my mamy problemy z wątrobą.

A że trafiłam na pytania o leki to pozwolę sobie cos niecoś wyjasnić:

 

(Wszystko upraszczam, bo dokładne tłumaczenie nie ma sensu, ale jakby co, to moge dokłądnie wyjasnić.)

Od strony medycznej moge powiedziec na pewno jedno: Preparaty z fosfolipidami zawsze będą ok. To składniki komórek, które w watrobie bardzo się przydają. I tu mozna wybierać, sprawdzajcie tylko dawki w kapsułkach, bo nie tylko cena za tabletkę się liczy.

Tabletki ziołowe mają mniej sensu: moga działać stymulując pracę wątroby a nie regenerując ją. A nam nie o to chodzi...

O praparatach typu Hepatil (Które zawierają w składzie składniki o których można by powiedzieć, że na bieżąco odtruwają organizm) słyszalam, że u psów prawie się nie wchłaniają z jelit. 

Ponieważ mój pies ma problemy z wątroba głównie po przyjmowaniu innych leków (na biegunke, przeziębienie czy cokolwiek innego) to dopytywałam o te preparaty dokładniej: chcialam je podawac osłonowo. Moja wetka powiedziała, ze tu niektórzy zalecaja dawki 3x większe niż dla ludzi. Trzeba jednak pamietać, ze nawet jeśli taki preparat zadziała, to nie zniweluje całkowicie działania czynników uszkadzających wątrobę.

Tak więc stawiałabym an fosfolipidy i je właśnie podaję mojemu psu. (Wczesniej stosowaliśmy weterynaryjny  EPATO 1500, ale tu nie mam do niego dostępu, więc kupuję cos innego, własnie w aptece.)

 

Dziś usłyszałam od weta o jakichś jeszcze preparatach, ale nie zrozumiałam go dokładnie. Nie spotkałam się z niczym podobnym wczesniej. Jutro mam pojechać do kliniki i zobaczę co dla nas maja, zaraz później zdam dokładniejszy raport. Mam nadzieje, ze koszt mnie nei powali.

 

 

A teraz juz o mojej psicy: Pierwsze problemy z wątróbka były rok temu po kilkukrotnym leczeniu infekcji gardła i agresywnym odrobaczaniu (inny pies ze schroniska przywlókł glizde i tegoryjca).Wtedy wyniki były naprawdę złe. Po Epato sie poprawilo, ale niedawno się przeprowadziliśmy i Kaori trafiła w nowe środowisko i patogeny, z którymi się wczesniej nie stykała. Efekt: w ciagu miesiąca trzeci raz leczymy ostrą biegunkę. Pierwsza była z krwią.

Wet podejrzewał problemy z trzustką, ale ta ma się świetnie, za to zaczyna reagowac wątroba. Niestety psica wymaga jeszcze leczenia zakażenia :(

Własnie próbuję zamówic Royala weterynaryjnego. Tanio nie jest. Nawet ze zniżką wychodzi sporo... Mimo wszystko myslę o ssuchej i o puszkach. czy ktoś próbował puszek? Podchodzą Waszym psiakom?

Link to comment
Share on other sites

no tak nie do końca zgadzam sie z ta wchłanialnościa ornitylu(hepatil)

 

 

O. Masz jakieś konkretne dane? Jak juz wczesniej wspomniałam to wiem tylko ze słyszenia od weta. Sama nie jestem fanką suplementów diety, bo nawet nie wiadomo co naprawdę zawierają i w jakiej ilości.

 

Z preparatów wątrobowych korzystałam z Essentiale Forte, bo jest rejestrowany jako lek.

Teraz dostałam nowy preparat od weta: Denamarin. Niestety mam przy sobie tylko rachunek, ale jak wróce do domu, to wyedytuję posta i napiszę jaki ma skład. 

Link to comment
Share on other sites

Nie. Mieszkam teraz w USA. 

Niektóre rzeczy są przez to trudniejsze. Choćby z lekami - w Polsce wiedziałam co i jak, tu nie koniecznie.

Zaletą jest ubezpieczenie zdrowotne mojego psa, ale dopiero się dowiem jak działa, jak poproszę o zwrot kosztów leczenia ;)

 

Co do Twoich uwag o działaniu Hepatilu: Warte rozważenia i pewnie nawet stosowania - jak się nie wchłonie to nie zaszkodzi. Choć statystyka badań trochę leży ;)

(wybacz, że sobie żartuję, to na wesoło, nie złośliwie). 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Trafiłam na ten watek dla watrobowców i mam pytanie.

Od paru tygodni moja sunia je karme Hepatic Royal Canin. Dziwnie zbiegło sie to z jej wzmozonym pragnieniem. Pije znacznie wiecej niz kiedykolwiek.

Poniewaz miała robione badanie krwi, ktore wykluczyło np. cukrzyce, chciałam zapytac, czy ktos z Was miał takie same doswiadczenia. Mi sie wydaje, ze to wzmozone pragnienie ma zwiazek z podawana karmą . Co sadzicie ?

Wet proponuje odstawic i testowac inne zywienie, chyba tak zrobie, ale moze tutaj tez uzyskam odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Mój ma dopiero rok i po wynikach z krwii i moczu weterynarz twierdzi, że wątroba podrażniona np. na wynik zatrucia. Pytała się czy np. nie polizał sobie płynu chłodnicowego bo jest słodki i psy lubią polizać. Ja tylko pamiętam, że jak miał 9 miesięcy to zaszczepiłam go na wściekliznę potem za około tydzień tabletka na odrobaczenie i w między czasie zjadł końskie łajno w stadninie i podczas drogi powrotnej do domu wymiotował w samochodzie. Myślicie, że taki zbieg okoliczności mógł się odbić na wątrobie? To było jakoś pod koniec lutego później w marcu poczułam, że siuski mu śmierdzą kotem myślałam,że może przynosi ten zapach na łapach ale później po kapaniu psa byłam pewna, że to mocz i teraz jesteśmy już po badaniach i zaczynamy wdrażać leki.

Pies rasy miniaturowej i mamy problem z karmami polubił Acanę bo po tych na ryżu karmach robił nieprawidłowe kupy i nieregularnie. I aż nie mogę się ogarnąć na myśl, że niewiadomo czy na niej będzie mógł zostać bo ma 31% białka. Na razie mamy nie zmieniać i oby się obyło bez bo nie wiemy co wymyślić bo ryż i kukurydza działają zapierająco i pies chodzi przymulony bo mu sie kupę chce a wystękać nie może jej z siebie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
24 minuty temu, Karola1990 napisał:

Co zrobić jeśli pies nie chce jeść karmy weterynaryjnej na wątrobę? Na początku jadła ale po kilku dniach już nie chce jeść, je Royala Hepatic. Co robić? 

Możesz spróbować namoczyć i dawać taką papkę,możesz też spróbować kupić puszki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...