Jump to content
Dogomania

Karma dla psa niejadka z uczuleniem na kurczaka.


whiteterrier

Recommended Posts

Witajcie :lol:
Mam taki problem, że mam strasznego psa niejadka który jest uczuleniowcem na kurczaka ( na 100 % ) i nie chodzi tylko o kurczaka w karmie bo też takiego zwykłego, ugotowanego. Ostatnio mój pies tak się doprawił karmą, która rzekomo nie była z kurczakiem, że skończyliśmy na leczniczej diecie weterynaryjnej :shake: Ale karma niedługo się skończy i trzeba znaleźć karmę 'cud'. O BARF-ie nawet nie ma mowy, bo nie zawsze będę w stanie przygotować wszystko a mój pies odmrażanego nie lubi... Zastanawiałam się nad karmami takimi jak:
Husse Lax&Riss,
Monge ( jakaś włoska karma, natchnęłam się z nią na wystawie ),
Acana Lamb&Apple.
Na zimę najbardziej zainteresowało mnie Husse bo Amoor będzie miał mniej ruchu, ale nie chce żeby mi zbytnio przytył.
A może macie jakieś inne, sprawdzone dobre karmy? Cena nie gra roli.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='whiteterrier']O nie doczytałam z tym husse, a miało być anty kura :shake:
A ty czym karmisz swego wrażliwca?[/QUOTE]

Przedstawiciel Husse w rozmowie telefonicznej przekonywał mnie że w karmie dla wrażliwych nie ma nic z kurczaka. A hydrolizat jest bezpieczny! Wystarczyła próbka żeby mały miał czerwony pyszczek.

Obecnie testuje Forza10 z jeleniem kupiłam na próbę 2 kg. Teraz się zastanawiam czy kupić 15 kg czy jeszcze ostrożnie 2 kg.

Jak narazie jest dobrze. Ale w jego przypadku wolę być bardzo ostrożna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Przedstawiciel Husse w rozmowie telefonicznej przekonywał mnie że w karmie dla wrażliwych nie ma nic z kurczaka. A hydrolizat jest bezpieczny! Wystarczyła próbka żeby mały miał czerwony pyszczek.

Obecnie testuje Forza10 z jeleniem kupiłam na próbę 2 kg. Teraz się zastanawiam czy kupić 15 kg czy jeszcze ostrożnie 2 kg.

Jak narazie jest dobrze. Ale w jego przypadku wolę być bardzo ostrożna.[/QUOTE]

Ja miałam próbki i nic się nie działo, ale u nas trzeba zjeść wór minimum 2 kg, żeby cosik się działo.
Choć WB wystarczyło, że zjadl 0,5 kg :shake:
O nie słyszałam o tej karmie.

Link to comment
Share on other sites

U naszego wrażliwca super sprawdzała się przez dłuższy czas Forza 10 wersja maintenance z jagnięciną a potem na krótko ok był również jeleń. Potem zmieniliśmy karmę - bo Forzę jadły wszystkie 3 nasze bulwy i 2 przestały ją tolerować z niewiadomych przyczyn - na Platinum Natural z jagnięciną i ta karma gości u nas prawie rok i jest super pod każdym względem więc mogę ją z czystym sumieniem polecić :)

edit: u naszych po Husse z jagnięciną alergii jako takich nie było ale sierść stała się matowa, zaczęła wypadać masakrycznie plus ilość kuup była przerażająca...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BestBibi']U naszego wrażliwca super sprawdzała się przez dłuższy czas Forza 10 wersja maintenance z jagnięciną a potem na krótko ok był również jeleń. Potem zmieniliśmy karmę - bo Forzę jadły wszystkie 3 nasze bulwy i 2 przestały ją tolerować z niewiadomych przyczyn - na Platinum Natural z jagnięciną i ta karma gości u nas prawie rok i jest super pod każdym względem więc mogę ją z czystym sumieniem polecić :)

edit: u naszych po Husse z jagnięciną alergii jako takich nie było ale sierść stała się matowa, zaczęła wypadać masakrycznie plus ilość kuup była przerażająca...[/QUOTE]

widzę, że Forza 10 przez alergików polecana, trzeba sprawdzić :cool3:
Po Husse z jagnięciną nam się strasznie sierśc wybarwiała na rudo :shake: a pies biały.
Stąd pomysł na wersję drugą.

Link to comment
Share on other sites

Gdyby nie fakt, że nagle 2 psiaki zaczęły mi wymiotować po Forzie to na pewno nie szukalibyśmy innej karmy. Niestety musieliśmy i na szczęście trafiliśmy na Platinum Natural i przy niej mam nadzieję zostaniemy na dłużej.
Po Husse - różnych wersjach wiele psów znajomych miało problemy z sierścią i niestety najwidoczniej jest ona bardzo słabo strawna a psy jakby ciągle głodne ale być może niektórym psom służy ona rzeczywiście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BestBibi']Gdyby nie fakt, że nagle 2 psiaki zaczęły mi wymiotować po Forzie to na pewno nie szukalibyśmy innej karmy. Niestety musieliśmy i na szczęście trafiliśmy na Platinum Natural i przy niej mam nadzieję zostaniemy na dłużej.
Po Husse - różnych wersjach wiele psów znajomych miało problemy z sierścią i niestety najwidoczniej jest ona bardzo słabo strawna a psy jakby ciągle głodne ale być może niektórym psom służy ona rzeczywiście.[/QUOTE]

O nie, u mnie pies nie może być ciągle głodny bo będzie jadł więcej i tył i kaput z mięśniami ech..
A ile procent mięsa ma Forza?

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.zdrowakarma.pl/karmydlapsow-c-1.html[/url] to strona polskiego dystrybutora, poczytaj. Jeśli masz jakieś pytania możesz zasięgnąć opinii konsultantów, którzy chętnie doradzą ale wiadomo, że jeśli nie spróbujesz nie będziesz wiedzieć bo każdy pies reaguje inaczej. U naszych 3 bf Platinum to strzał w dziesiątkę. Znajoma ma psa alergika i chwali sobie bardzo Trovet, który ma skład idealny dla alergika bo po prostu nieskomplikowany i "bezpieczny".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BestBibi'][URL]http://www.zdrowakarma.pl/karmydlapsow-c-1.html[/URL] to strona polskiego dystrybutora, poczytaj. Jeśli masz jakieś pytania możesz zasięgnąć opinii konsultantów, którzy chętnie doradzą ale wiadomo, że jeśli nie spróbujesz nie będziesz wiedzieć bo każdy pies reaguje inaczej. U naszych 3 bf Platinum to strzał w dziesiątkę. Znajoma ma psa alergika i chwali sobie bardzo Trovet, który ma skład idealny dla alergika bo po prostu nieskomplikowany i "bezpieczny".[/QUOTE]

Dzięki wielkie, będziemy próbować i jak znajdziemy te karmę 'idealną' to się pochwalimy ;)

Link to comment
Share on other sites

Można zamówić próbki Forza10

Moją szczenną samoyedkę karmię tym [URL]http://sklepzkarmami.pl/puppy-junior-z-ryba/42-puppy-junior-z-ryba-15kg-8020245017023.html[/URL]

Jak dla mnie jest bardzo dobrze. Zmniejszyły się brzydkie przebarwienia w okolicach pyska. Były aż pomarańczowe po Nutra Gold z rybą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Można zamówić próbki Forza10

Moją szczenną samoyedkę karmię tym [URL]http://sklepzkarmami.pl/puppy-junior-z-ryba/42-puppy-junior-z-ryba-15kg-8020245017023.html[/URL]

Jak dla mnie jest bardzo dobrze. Zmniejszyły się brzydkie przebarwienia w okolicach pyska. Były aż pomarańczowe po Nutra Gold z rybą.[/QUOTE]

O właśnie muszę zamówić próbki i zobaczyć czy jaśnie pan w ogóle to ruszy :shake:
A mój już niestety nie szczenior a kocha rybki, dlatego staram się opierać karmy właśnie na rybie po wtedy najdłużej ciągnie bez 'dosmaczania'.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jest taka karma o nazwie Ocanis, jest to w 100% naturalna karma, mogę ci na PW wysłać nr gg dystrybutora to sobie porozmawiasz o tej karmie z nim ;-) Jest dużo różnych smaków, jeleń, kangur, koń, baranina chyba i jeszcze jakieś ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Jeszcze jest taka karma o nazwie Ocanis, jest to w 100% naturalna karma, mogę ci na PW wysłać nr gg dystrybutora to sobie porozmawiasz o tej karmie z nim ;-) Jest dużo różnych smaków, jeleń, kangur, koń, baranina chyba i jeszcze jakieś ;-)[/QUOTE]

O prosiłabym bardzo :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='whiteterrier']Trovet ma jak dla mnie dość słaby skład i na dłuższe stosowanie za mało białka :shake:[/QUOTE]
Właśnei o to chodzi w karmach hypoalergenicznych że musi być mała ilość białka...czym większa to uczula. Powyżej 20 już jest u mnie lizanie łap, poniżej jest ok. Ja Troveta dopiero zaczęłam. A wcześniej jaką od weta dostałaś i pomogła?

Link to comment
Share on other sites

Mój uczuleniowiec, który miał problemy nawet na Acanie i innych teoretycznie nie zawierających uczulających go składników, od jakiegoś czasu świetnie się ma na Fitminie Solution Rabbit & Rice. Karma bardzo smakowita - wybredniak je o nie traci wagi mimo wielkiej ilości ruchu, i zimy. Bardzo polecam! I do tego 140 zł za worek 13 kilo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...