Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
kamila_sko

żywot psów - kundelki a rasowe

Recommended Posts

Moim skromnym zdaniem kundle dłużej .Przykładem może być kundel mojej babci żyje już 16,5 lat i nigdy nie chorował ( z wyjątkiem pcheł :oops:). Uważam ,że rasowce są bardziej narażone na różne choroby co może skrócić ich żywot :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zależy od rasy, bo są rasy długowieczne (u nas na osiedlu chodził 19 letni pudel) a są takie gdzie średnia życia jest szacowana na ok 9 lat. Tak samo kundelki, tylko przy nich jest trudniej określić który ile będzie żył.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mówi się że kundelki żyją dłużej bo nie są w jakimś sensie przerasowione. Mówi się też że są zdrowsze...
Są różne rasy, jedne uchodzą za bardzo zdrowe, drugie za mniej. Np. wspomniane pudle na ogół żyją dość długo, często dłużej niż niejeden kundelek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie od rasy zależy długość życia. Od wagi bardziej. Małe psy zyją długo a te wielkie- krótko. Czym większe tym krócej.
Chi znajomej ma 23 lata. Rasowy. Koleżanka pozegnała tydzień temu kundelka ważącego tyle co moja niufka Zmorka - majacego dopiero 5 lat :( W zeszłym roku odeszła Saba znajomych mająca coś w sobie z niufa ( ale tylko cos ;) ) w wieku 7 lat. Moja Zmorka ma 10 i tfu tfu!
Kazdy organizm jest inny. Ze statystyk weterynaryjnych wynika, ze zadbane psy rasowe zyja dłuzej od kundelków. Maja najczęściej zapewnianą lepszą opiekę lekarską. Jest też inna strona medalu. CXzęsto psy rasowe ( zwłaszcza te małe...) są traktowane jak pluszaki i za bardzo przez to wydelikacone. Ale to samo jest i z małymi kundelkami tiutianymi przez swoich ludzi.
Nowotwory nie wybierają... Kundel, rasowy, interchampion. Wszystko jedno. A to nowotwory są najczęstszymi przypadkami krótszego życia....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×