Jump to content
Dogomania

żywot psów - kundelki a rasowe


kamila_sko

Recommended Posts

Moim skromnym zdaniem kundle dłużej .Przykładem może być kundel mojej babci żyje już 16,5 lat i nigdy nie chorował ( z wyjątkiem pcheł :oops:). Uważam ,że rasowce są bardziej narażone na różne choroby co może skrócić ich żywot :-(

Link to comment
Share on other sites

Mówi się że kundelki żyją dłużej bo nie są w jakimś sensie przerasowione. Mówi się też że są zdrowsze...
Są różne rasy, jedne uchodzą za bardzo zdrowe, drugie za mniej. Np. wspomniane pudle na ogół żyją dość długo, często dłużej niż niejeden kundelek.

Link to comment
Share on other sites

Nie od rasy zależy długość życia. Od wagi bardziej. Małe psy zyją długo a te wielkie- krótko. Czym większe tym krócej.
Chi znajomej ma 23 lata. Rasowy. Koleżanka pozegnała tydzień temu kundelka ważącego tyle co moja niufka Zmorka - majacego dopiero 5 lat :( W zeszłym roku odeszła Saba znajomych mająca coś w sobie z niufa ( ale tylko cos ;) ) w wieku 7 lat. Moja Zmorka ma 10 i tfu tfu!
Kazdy organizm jest inny. Ze statystyk weterynaryjnych wynika, ze zadbane psy rasowe zyja dłuzej od kundelków. Maja najczęściej zapewnianą lepszą opiekę lekarską. Jest też inna strona medalu. CXzęsto psy rasowe ( zwłaszcza te małe...) są traktowane jak pluszaki i za bardzo przez to wydelikacone. Ale to samo jest i z małymi kundelkami tiutianymi przez swoich ludzi.
Nowotwory nie wybierają... Kundel, rasowy, interchampion. Wszystko jedno. A to nowotwory są najczęstszymi przypadkami krótszego życia....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...