Jump to content
Dogomania

czy to york czy mieszaniec?


goska19883

Recommended Posts

Witam
od wczoraj w naszym domu zagościł psiak dostalismy go za przysłowiową złotówke. długo szukalismy yorka (niestety nie stac nas na zakup) a nasz syn zakochał sie w yorku znajomych. tylko mam dylemat czy to napewno york czy nie mieszaniec, widzielismy rodzicow piesków. jednak nasz psiak ma dłuższy nosek i wydaje mi się ze za krótki włos jak na swój wiek (ma 2 miesiące). umaszczenie ma jak york mozna powiedziec kropka w kropke. co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Witam.;)
Pies rasowy to pies rodowodowy. Pieski bez rodowodu nie są rasowe, są "w typie rasy" jedne bardziej inne mniej przypominają przedstawicieli danych ras.
wydaje mi się,że skoro zdecydowali się Państwo na psa bez różnicy już teraz jak będzie wyglądał jak dorośnie bo Pewnie i tak Państwo i syn pokochają Go do szaleństwa.

Link to comment
Share on other sites

ja moim nie podaje zadnych witamin, wlos kazdemu rosnie indywidualnie, ja mam dwa yorki i Bobiemu wlos wolniej rosnie za to Lolkowi bardzo szybko, nawet wielkosciowo sa inni Bobi ma 3,5 lat wazy ok 3,7kg za to Lolek 1,5roku wazy ok 1,7kg.
Obaj sa pelni wigoru itp, co do jedzenia to sa tylko na suchej karmie, mokrej karmie z puszki to ich podstawowe jedzenie.
Waga sie wacha ok 200g , na zime wiecej waza za to po zimie mniej

Link to comment
Share on other sites

mój miał trochę dłuższe włoski w tym wieku (mozna zobaczyć zdjęcia w naszym temacie) jeżeli chodzi o witaminy to podaję mu co jakiś czas takie z olejami rybnymi. śmierdzą trochę ale są bogate w kwasy omega 3 i 6. najlepiej podawać dobrą karmę wtedy piesek ma dietę która dostarcza mu niezbędnych składników i nie będzie się musiała Pani tym przejmować.

Link to comment
Share on other sites

Jak spojrzałam na zdjęcia ma dość długie włosy. Ja kupiłam "yorka" bez rodowodu. I wyrósł mi dość duży york o mocnej budowie i grubych kościach. Chyba największy na osiedlu. Przekonasz się jak podrośnie.
Życzy dużo radości z nowej pociechy. ;)

Link to comment
Share on other sites

musimy zaopatrzyć sie w witaminki. zauważyłam że włos ruszył mu się po pierwszej kąpieli. ale teraz już to nie wazne czy york czy mieszaniec kochane z niego psisko... gorzej jest z jego sikaniem bo w pokoju mamy wykładzine a on sika gdzie popadnie. nieraz pamieta ze ma iść do kuchni na swoją ścierke a nieraz gdzie stoi tam sika. zamowilismy juz pranie wykładziny bo cuchnie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...