Jump to content
Dogomania

Ruda suka i jej 7 szczeniąt już w nowych domkach- dziękuję wszystkim za pomoc :)


shila1404

Recommended Posts

Jesteś wielka, że zajęłaś się pieskami i ich mamą. :loveu: Wiem, że taka uwowa może kogoś zniechęcić, ale z drugiej strony ludzie mogą nie być całkiem świadomi, jak bardzo jest to ważne. Myślę, że trzeba próbować z taką umową. Nie wiem, część ludzi nie chce kastracji. No, ale sterylizacja jest całkiem konieczna przecież. Chyba, że sunia całe życie spędza w mieście w mieszkaniu i na smyczy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 284
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzwonił jeden Pan w sprawie suni szczeniaka w piątek ma się pojawić osobiście na oglądanie maluchów :)
Dobre i to, ale przydałoby się w ten nadchodzący weekend ulokować już w nowych domkach chociaż ze 3 szczyle tym bardziej że ktoś podrzucił nam na podwórko kolejnego psa nie pytałam dokładniej jakiego ale podobno jakiś mały w typie pinczera więc i jemu będe szukać domu ale więcej info dopiero w piątek.
Trzeba maluchy zaszczepić odrobaczyć w ten weekend a to będzie kosztować w mojej lecznicy koło 250 zł plus zakup karmy, jest ktoś na forum kto mógłby wspomóc finansowo bo mi samej będzie ciężko, może ktoś zrobiłby jakiś bazarek czy coś w tym stylu lub chciałby ktoś podarować karmę dla tych bid.

Link to comment
Share on other sites

Zważywszy na fakt, ze ogłoszenia poszły wczoraj a dziś juz jeden pan umówiony na oglądanie to i tak jest ok. Czasami przez kilka tygodni głucha cisza mimo że ogłoszenia lecą . Porozmawiaj z panem o sterylizacji suni ( w przyszłości ). Martwię sie, żeby małe suczki nie trafiły do jakiejś pseudohodowli.
Pokazuj tego pinczerka, jemu tez moge wykupic ogłoszenia. Inaczej pomóc nie mogę bo mam tyle psich zobowiązań ze niedługo zacznę tylko na psy pracować.
Trzymam kciuki aby telefony dzwoniły.

Link to comment
Share on other sites

Na razie jakieś telefonu są ale oglądanie umawiam na piątek kiedy wrócę do domu. Jak na razie mam chętnych na dwa pieski i jedną sunię zobaczymy czy się odezwą w czwartek żeby uzgodnić godzinę spotkania.
Mam nadzieję że w piątek pojadą do nowych domów:)
Mimo że wyglądają na małe do jednak tata mówi że codziennie zjadają ładną porcje jedzonka więc widocznie są starsze tylko malutkie z tego powodu że do tej pory karmiła je tylko suka :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shila1404']Nie wiem czy to coś da bo psów potrzebujących jest dużo a kasy mało :(
W tym weekend wydam szczeniaki osobom chętnym a dla reszty postaram się załatwić szczepionki.[/QUOTE]

Powinno dać, może jakieś allegro cegiełkowe czy coś. Powinno coś dać. Najgorzej o stałe deklaracje, ale takie o jednorazowe na szczeniaki? Trzeba próbować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shila1404']Co więc mam zrobić ?[/QUOTE]

Poproś o pomoc finansową w tytule wątku. Nie wiem - prośba o allegro cegiełkowe lub wpłaty na szczepienia i karmę dla szczeniąt. Zaopiekowałaś się tymi psiakami, zrobiłaś wielką rzecz, ale ja bym zmieniła tytuł wątku i w pierwszym poście napisała, że potrzebna jest pomoc finansowa. Że potrzebna karma i kasa na szczepienia. To bardzo ważne. Nie możesz zostać z tym sama.

Edited by Miki
Link to comment
Share on other sites

W ten weekend maluchy nie mogły trafić do nowego domu bo są za małe.
W piątek umawiam osoby chętne na obejrzenie maluchów te które znajdą dom będą zaszczepione przez nowych właścicieli a dla reszty potrzebuje szczepionek i oczywiście dla suki poza tym trzeba zakupić karmę a kasy na to brak :(

Link to comment
Share on other sites

Shila zgarnęła z szosy do bagażnika dużą suczkę z siódemką szczeniaków. Podziwiam ją, bo nie wiem czy też tak bym postąpiła. Czy nie bałabym się reakcji rodziny. Pilnie potrzebna pomoc finansowa na karmę i szczepienia dla maluchów. Pomóżmy zadbać o te maluchy.

[IMG]http://i46.tinypic.com/2myneyb.jpg[/IMG]

Na dobry początek deklaruję 10 zł.

Czy ktoś pójdzie w moje ślady???? :modla:

Link to comment
Share on other sites

Shila zapoznaj się z tym wątkiem (pierwsze posty) [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/213164-Klub-Wytrwałych-Baloniarek-Razem-możemy-odnosić-sukcesy-)?p=19913796#post19913796[/URL]

Klub Wytrwałych Baloniarek pomaga osobom, które bezpłatnie zajmują się psiakami. Napisz tam prośbę o pomoc w zakupie karmy i chociaż częściowej pomocy w opłaceniu szczepień. Nie masz tam stałej deklaracji, więc jeśli otrzymasz pomoc to w ciagu 6 tygodni trzeba zwrocic 25% z kwoty otrzymanej pomocy.. ale myślę, że warto.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w domu w tej chwili 5 kg karmy Puriny pro plan dla szczeniąt. Właśnie wyadoptowałam dzisiaj ostatnią młodziutką sunię i zabrałam z DT pozostałą karmę. mam też 5 puszek karmy juniora. Chętnie odstąpię dla maluchów, ale ktoś musialby odebrać to ode mnie z Ursynowa po południu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']Ja mam w domu w tej chwili 5 kg karmy Puriny pro plan dla szczeniąt. Właśnie wyadoptowałam dzisiaj ostatnią młodziutką sunię i zabrałam z DT pozostałą karmę. mam też 5 puszek karmy juniora. Chętnie odstąpię dla maluchów, ale ktoś musialby odebrać to ode mnie z Ursynowa po południu.[/QUOTE]

Dzięki Ewcia za przybycie :loveu: z tym odborem może być problem.. bo rodzinka przebywa w woj. podlaskim...

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za chęć pomocy i zainteresowanie :D
Jeśli chodzi o fotki to najwcześniej będę w domu w piątek i wtedy mogę zrobić lepsze w chwili obecnej dysponuje tylko takimi.
Najważniejsze jest aby zaszczepić maluchy i mamę oraz odrobaczyć no i zakupić chociaż trochę karmy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shila1404']W ten weekend maluchy nie mogły trafić do nowego domu bo są za małe.
[B]W piątek umawiam osoby chętne na obejrzenie maluchów te które znajdą dom będą zaszczepione przez nowych właścicieli [/B]a dla reszty potrzebuje szczepionek i oczywiście dla suki poza tym trzeba zakupić karmę a kasy na to brak :([/QUOTE]
czy Ty podpisujesz umowy adopcyjne i robisz wizyty p/a zanim oddasz psa?

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam, że jak ktos rezygnuje z podpisania umowy adopcyjnej to psa mieć nie powinien. Umowa to podstawa, w dodatku z punktem o konieczności kastracj/sterylizacj.. nie sztuka jest wydanie psa do obojętnie jakiego domu. Tym bardziej, że psiaki w przyszłości będą duże, a więc bez możliwości kontroli nad domem - najpewniej trafią na łańcuch.

Do 24.11 jest troszkę czasu. Myślę, że jak zrobsz w piątek ładne zdjęcia psiakom, to zainteresowanie wzrośnie.

O wizycie przedadopcyjnej mam takie samo zdanie - musi byc wykonana...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...