Jump to content
Dogomania

Dramat!! Karmiące suki koczują na polu ! POMOC NA CITO ! Lutomiersk


piechcia15

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

już jestem, jestem

a więc tak. Dziś zadzwoniła do mnie Iza, że transport jej nawalił, a miała wieczorem zawieźć czarną sunię i szczeniaka do lecznicy. Więc pojechałam z nią. Czarną sunie po sterylce weźmie do siebie, jako trzeciego już psa, a szczeniaka ma zabrać fundacja NIechciane i Zapomniane. Dziś Iza powiedziała mi też że fundacja Medor ze Zgierza zaoferowała pomoc w sterylizacjach pozostałych suczek, tylko nie wiem jak wyglądałaby kwestia przetrzymania i co dalej?:( wyrzucić je na pole z powrotem?:(

Adresu chyba nie ma co podawać bo to jest konkretnie Zdziechów, ale psy są przyzwyczajone że staje się na drodze przy sąsiednim polu, gwiżdże a one przybiegają...
Nie wiadomo nadal skąd przybiegają, raczej z jakiejś szopy czy obory, bo nawet jak dziś powąchałam jedną sunię to śmierdzi oborą:) Ruda sunia jest największa i widać że wiedzie prym w stadzie, bo reszta się jej boi. Najpierw zjadła ona a potem reszta podeszła.Sunia ONka bardzo się jej boi. Wogóle sunia ONka okazuje się, że jest wersją mini ON, jest przed kolano i strasznie drobniutka i chudziutka.
Suczki dość przyjaźnie zareagowały na mnie, łasiły się i merdały ogonami. Ale są ostrożne i widać, że długo już bezdomne.
Iza dokarmia je od 3 miesięcy, a skąd się tam wzięły, to nikt nie ma pojęcia.
Na tym terenie mieszkają jacyś młodzi ludzie, ale twierdzą że to nie ich psy i nie miałam okazji porozmawiania z nimi.

Pewnie można by zgłosić sprawę do gminy, psy zabrać na Kosodrzewiny a później do WOjtyszek i słuch by po nich zaginął, tylko czy spalibyśmy spokojnie?bo ja nie.
Suczki codziennie dostają jeść. Czarna suczka wygląda jakby znowuż była w ciąży, dlatego jako pierwsza pojechała na zabieg.

teraz najbardziej potrzebne są dt i trzeba pojechać tam za dnia i zlokalizować maluchy i tą ich kryjówkę.
W jakim są wieku suczki, nie mam pojęcia. Starałam się zajrzeć w zęby ONce ale jest dość płochliwa. Po ciemku nie widziałam dobrze, ale może mieć ok 4lat. Bardzo boi sie aut, ucieka w pole gdy jakiś nadjeżdża...:(

mini Onek
[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-NVZajqEWk9M/UI7sC59WvqI/AAAAAAAAC5g/6wxUqJ29uGM/s640/P1110397.JPG[/IMG]




[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Xw8Zh0N8LC8/UI7sC_HXPNI/AAAAAAAAC5o/RfHHpgQ-pEM/s640/P1110400.JPG[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-SZGFhdQvlng/UI7sDFfLn2I/AAAAAAAAC5k/_vpLZID8YuE/s640/P1110401.JPG[/IMG]





[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-m3IGKuC2aL0/UI7sD0bCsgI/AAAAAAAAC5s/wovXwjkNxqU/s640/P1110402.JPG[/IMG]



[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Xbdrx8q_QbI/UI7sEEcfr_I/AAAAAAAAC54/atqz9PvQvXE/s640/P1110403.JPG[/IMG]
[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-FqI4IexQYZY/UI7sEujvJGI/AAAAAAAAC58/r5QC66132BM/s640/P1110405.JPG[/IMG]
[/CENTER]

[/CENTER]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

o ile dobrze zrozumiałam to na co dzień dostają w garnkach jeść, ale już dziś mówiła, że trzeba by tam jakąś miskę na stałe postawić.
Kurcze jeśli ona jest w ciąży to bardzo szybko, bo te maluchy mogą mieć ok 5 mies... Na szczęście jutro zabieg. Oby wszystko było dobrze, nie znam tej lecznicy, ale nie wzbudziła mojego zaufania :(

Link to comment
Share on other sites

O pomoc finansową dla Onki mozna zwrocic sie do Skarpety Owczarkowej. Pokryją koszt karmy, albo dofinansuja sterylke.
Ale co dalej ???
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230056-SKARPETA-OWCZARKOWA-Dla-bezdomnych-Cywil%C3%B3w-Szarik%C3%B3w-Rex%C3%B3w-i-Alex%C3%B3w[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']dzięki wszystkim za linki i za podpowiedzi, do skarbonki ONkowej zgłoszę się jak już coś wymyślimy co z nią zrobić. Narazie karma jakaś tam jest. Może dziewczyny ONkowe znalazłaby dla niej jakiś dt?:([/QUOTE]
Gajowa tu pytała o sunkę onkową:roll: może miałaby dla niej kącik co? temperatury sa minusowe, śnieg... one mogą być wystraszone bo przeganiane..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']O pomoc finansową dla Onki mozna zwrocic sie do Skarpety Owczarkowej. Pokryją koszt karmy, albo dofinansuja sterylke.
Ale co dalej ???
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230056-SKARPETA-OWCZARKOWA-Dla-bezdomnych-Cywilów-Szarików-Rexów-i-Alexów[/URL][/QUOTE]

Potwierdzam :)
Jeśli udałoby się ONeczkę umieścić np. u Gajowej SKARPETA pomoże dziewczynce :)
Mamy do wyboru różne opcje: możemy kupić karmę, dofinansować sterylkę lub pobyt w hotelu za pierwszy miesiąć :)
Na dniach na szczęście ma się ocieplić, ale pewnie nie na długo :roll:
Jak pomyślę, że te psiny tam trzęsą się z zimna... :(

Link to comment
Share on other sites

nowie wieści:)
Jutro sunia Onka jedzie jednak do Medora, przejdzie sterylizację i o ile dobrze zrozumiałam to zostanie do czasu adopcji. Iza ma spróbować zrobić jej lepsze zdjęcia aby szukać jej domku. Zostaje jeszcze mamuśka i jej dorobek:( Iza chce porozmawiać z właścicielami posesji aby pozwolili jej wejść i poszukać maluchów. Bo to trochę skomplikowana sytuacja, bo tam tą posesję wynajmują jacyś młodzi ludzie i wiedzą, że na ich terenie "zagnieździły" się suki, ale nic z tym nie robią:( Trzeba by ich porządnie przetrzepać, czy to przypadkiem nie są ich suki???? Sunie chyba śpią w jakimś nieużywanym budynku. Oby jutro coś więcej się okazało. Wiem, że Medor zapewni sterylizację tez mamuśce, ale nie wiem co ze szczeniakami. Dowiem sie jeszcze co i jak. Myślę, że jak sunia ONka jutro do nich trafi to dziewczyny z Medora wstawią tu jakies info.

Bardzo nie podoba mi sie ta lecznica w której została tamta czarna sunia:( Jeszcze nie została wysterylizowana, bo jak twierdzi jakaś p. doktor, cały czas jest przygotowywana do zabiegu cokolwiek to oznacza... A ten pierwszy szczeniak, którego zabrała wcześniej Fundacja jest tam do tej pory w kiepskim stanie i nadal bez diagnozy. Nie wiedzą co mu jest....Lepiej trzymajmy kciuki za te zwierzaki... Skoro oni mają podejrzanego szczeniaka i w tym samym pomieszczeniu w sąsiedniej klatce umieszczają drugiego jeszcze odpukać zdrowego... to ja im gratuluję.

Link to comment
Share on other sites

Sunia ONka jednak pojedzie dopiero w niedzielę na steryliację, musiałam źle zrozumieć:)razem z nią pojedzie od razu ruda mamuśka, bo jak sie okazało ma tylko jedno szczenię i to ok 4-miesięczne. Ciekawe co się stało z resztą...Bo to mało prawdopodobne aby tak duża suka urodziła 1:( Może ktoś jej "pomógł" :( Okazuje się, że ci młodzi ludzie co tam mieszkają/wynajmują dom to niby są właścicielami, ale to jakiś margines. Rozmawiali z puszką piwa i mieli niezły ubaw z dziewczyn:( Twierdzą, że psy są w dobrej kondycji i że regularnie dostają jeść. Regularnie to może dostają tylko co tydzień:( a nawet nie zauważyli że od tygodnia nie ma czarnej suni i powiedzieli, że chwilowo się gdzieś schowała... Rudą sukę trzeba będzie im oddać i najwyżej delikatnie popracować nad nimi aby ją oddali i poszukamy jakiegoś domu, bo bardzo mi sie nie podoba ta sytuacja... Psy które mają dobrą opiekę i regularnie są karmione, nie połykają jedzenia w całości, nie są mega wychudzone i tak wypłoszone...
I tak przekażę karmę Izie, bo ona mimo wszystko będzie dokarmiała te suczki, bo jak widać na właścicieli nie mogą liczyć:( a nie sądzę aby oni je karmili gdyby zostawiło im sie karmę...pewnie sprzedaliby ją za parę groszy...

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy Medor mógłby ją zatrzymać, bo już wzięli jedna sunię z oporami. Zdaję sobie sprawę, że teraz żadne schronisko nie ma wolnych miejsc, wszystko pełne :(
Iza się trochę obawia zabrać im wszystkich psów, bo w końcu będzie mieszkała w pobliżu auto jej tez już znają, nigdy nie wiadomo co takim menelom przyjdzie do głowy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...