Jump to content
Dogomania

Psy w polici i ochronie?


Sn0

Recommended Posts

Poszukuje wszelkich materialow na temat "wykozystania" psow do pracy w polici i w ochronie. Interesuje mnie absolutnie wszystko od teori szkolenia po praktyczne spostrzezenia z zycia wziete. Jezeli komus wpadly w rece jakies ciekawe (nieciekawe tez) materialy teksty strony ksiazki itd...lub sam pracuje z psem to prosze o konyakt (tu lub na e-mail [email protected] lub [email protected])

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Polecam http://www.kryminalistyka.pl/osmologia/

Swietny serwis poswiecony osmologii i ciagle sie rozwija. Pezejrzyj tez dostepne w internecie gazety policyjne i tez sporo znajdziesz.

WOW - rzeczywiscie bomba. Nieczesto spotyka sie takie strony, gdzie zamiast ogolnikow, ktore znajduja sie w kazdej ksiazce "For dummies" mozna poczytac o szczegolach...

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi mi o papier :lol: po najeździe na zdjęcie myszką pojawia sie napis "Pies rasowy".

może to zdjecie jest trochę niekożystnie zrobione, ale tak mocne kątowanie i schodząca linia grzbietu... Ciekawe jak to wpływa na uzytkowość....

Link to comment
Share on other sites

Takie są teraz tendencje. :cry: Im bardziej "podkasany" tym piękniejszy.

Z użytkowością nie ma to nic wspólnego, psy z linii typowo użytkowych są mniej kątowane i (to moja osobista opinia) wyglądają zdecydowanie przyjemniej dla oka. 8)

Link to comment
Share on other sites

Może to zdjecie jest trochę niekożystnie zrobione, ale tak mocne kątowanie i schodząca linia grzbietu...

HEH? ;) Te fotke juz widzialam - to jeden z bardziej znanych obecnie ONow....wystawowych. Dziwi Ciebie katowanie? A dlaczego niektorzy wlasciciele ONow nazywaja te "nowe" żabami? 8)

Ciekawe jak to wpływa na uzytkowość....

Odwrotnieproporcjonalnie... :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ten ON na zdjęciu na pewno jest rasowy, jest to typowa linia grzbietu jeszcze całkiem niedawno preferowana (jakieś 1-2 lata temu), podobno odchodzi się już teraz od tej sylwetki na rzecz bardziej prostego grzbietu, ale chyba nie u wszystkich sędziów i ten pies może dostać diametralnie różniące sie opisy na wystawach u różnych oceniających. :question:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Hmmm, co do psób służbowych, to nie muszą to być psy rodowodowe. Psy szkoli się w jedynej w Polsce szkole psów służbowychw Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Więcej na [URL]http://www.csp.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=49[/URL]
Psy wybierane do służby muszą spełniać szerek kryteriów: od stawów całkowicie wolnych od dysplazjii, wiek od 12 do 24 miesięcy, poprzez posłuszeństwo do braku negatywnych odruchów na broń palną (rzucanie się do dłoni trzymającej broń). Co do samych psów: jak wspomniałam na początku nie muszą to być psy rodowodowe, ważne by były karne i chętnie się uczyły, więc ON-ki i onkowate są mile widziane. Radzę odiwedzić nabliższą komendę miejską lub powiatową policji i pogadać z kimś z sekcji czy ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Można też się wybrać na wystawę lub pokazy psów policyjnyh i osobiście przekonać się jak to jest;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Co prawda nie jest to pozycja ksiazkowa, ale za to mozna tam znalezc mnostwo informacji na temat psow uzytkowych:

[url]http://protectionk9.proboards24.com/index.cgi[/url]

Mam nadzieje, ze nie podpada to pod reklame czy cus...

Link to comment
Share on other sites

[B]SnO[/B] jezeli piszesz prace o szkoleniu psow uzytkowych i wykorzystywaniu ich w policji, albo po prostu potrzebujesz tych wiadomosci, to sprobuj umowic sie i odwiedzic Zaklad Kynologii Policyjnej w Sulkowicach, tam na pewno sie dowiesz wiele ciekawych rzeczy...Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sugeruje zapoznanie sie z materialami na etmat egzaminow TART (Czechy). Sa to egzaminy, na ktorych bada sie praktyczne zastosowanie umiejetnosci psa - jesli slad, to nie jest wazne, czy pies idzie idealnie po lini sladu, ale czy na przyklad samodzielnie go wypracuje w trudnym terenie. Nie wiem czy dobrze to wyjasnilam. Chetnie sluze pomoca w sprawie czeskiego. Mowie biegle.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Warunki koszmarne. Faktycznie niejedno schronisko może psom zaoferować dużo większy "komfort". Boshhhh, całe szczęście, że wmoimmieście psy sąprzechowywane w ciepłych i przytulnych kojcach, a przewodnicy nie gotują im jedzenia w iście spartańskich warunkach.

Link to comment
Share on other sites

Mnie to tez jakos specjalnie nie dziwi.
U Nas nie tylko warunki tych psów ale tez szkolenie (sam fakt, ze pies słyszac komende ' pusc' zaciska mocniej zeby i musi byc wrecz zrywany z pozoranta na kolcach i obrozy elekt. moze swiadczyc o silnym charakterze lub braku odpowiedniego wyszkolenia) pozostawiaja wiele do rzyczenia.
Widziałam troszke takich psów na roznych pokazach i zazwyczaj psy patrolujące są gorzej wyszkolone niz te od narkotyków - moze przypadek ale tak czesto jest.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cześć. Zajmuje się prywatnym sektorem bezpieczeństwa czyli ochroną od kilku lat i to nie z pozycji pracownika ochrony. Może więc pomogą CI moje prywatne spostrzeżenia.

Istnieje w ustawie o Ochronie osób i Mienia pojęcie " pies służbowy" . Wymieniony jako jeden ze środków przymusu bezpośredniego z zastrzezeniem ze musi mieć kaganiec. I tylko tyle. Ustawodawca nie doprecyzował co nalezy rozumiec pod tym pojeciem. Jakie warunki powinien spełniac taki pies. Jakie powinien przejść szkolenie i jakie powinien mies parametry eweidencyjne.
O takich rzeczach jak specjalistyczne szkolenie pod kątem słuzby w prywatnych firmach ochorniarskich nie ma mowy. Nie jest to nigdzie uregulowane i usystematyzowane. Niektrórym firmom nie rpzeszkadza to jednak z korzystania z tej formy zabezpieczania obiektów jako środka uzupełniającego. Niektórzy upatrują w korzystaniu z psów taniego srodka prewencji. Odbywa sie to przewaznie w ten sposób ze pan Klient sobie zyczy wynajac firmę z psami więc firma bierze najczęsciej psiaka ze schroniska i ładuje go na obiekt pod opiekę czesto przypadkowych i niekompetengtych ludzi. Jesli klient nagle przestaje sobie życzyc psa albo rezygnuje z usług tejze firmy na krozyśc np innej to pies przewaznie w najlepszym wypadku laduje z powrotem w schronisku.
W Gdańsku jest jedna firma wykorzystujaca psy do pracy w zmotoryzowanych patrolach interwencyjnych. Wygląda to na pozór profesjonalnie. Psy są firmowe, szkolone, mają kojce i opiekuna ktory sie nimi i tymi kojcami zajmuje. I wszystko z pozoru wyglada dobrze. Z tym ze psy pelnia słuzbę po kilkanaście godzin ( chcę wierzyc ze nie kilkadziesiąt) jeżdząc ciężarowym seicento razem z pracownikom ochrony. Jak znam tę branżę to smiem twierdzic ze kompletnie nieprzygotowanym do funkcji przewodnika psa. Poza niedogodnosciami tego rozwiązania dla samych psów mam wątpliwosci co do celowości i trafności tego rozwiązania przy tego typu usłudze. Jenak pies zawsze będzie tańszy od czlowieka stąd pewnie to rozwiązanie.

Więc jak widzisz trudno tutaj wyciagnąc cos pozytywnego i znaleźć jakąś systematykę, na której możnaby się oprzeć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...