Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Miałam wiele psów w swoim życiu i każdy był szczepiony. Parwowiroza szlała na osiedlu a moje psy nie chorowały. Nie słyszałam anby szczepionka była nieskuteczna!!
Tylko..... Należy szczepić szczeniaczka raz w 6 tyg. życia, potem po 3 tyg. czyli w wieku 9 tyg. . Następnie w 12 tyg. życia i potem powtarzać co roku. A ludzie często szczepią raz jak maluch i wymagają cudów....

Dodam jeszcze, że parwowiroza jest uleczalna. Zadbany pies z szybko zauważonymi objawami który znajdzie pomoc natychmiast u weta wyzdrowieje.

Link to comment
Share on other sites

Parwo zbiera duże żniwo głównie u psow bezdomnych i w schroniskach, w kazdym na pewno była choć raz epidemia tej choroby - zwłaszcza u szczeniat. Ja znam jednego szczeniaka, który przeżył i jednego, któremu się nie udało. Obecnie trudno jest dostać surowicę, nam pomoglo m.in. przetaczanie krwi od psa, który został z parwo wyleczony ALBO który ma aktualne szczepienie - co znaczy, ze szczepionka działa. Zwiekszone zachorowanie może być np. wówczas, gdy pies jest osłabiony, zarobaczony, przeziębiony, narazony na długotrwały stres itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...