Jump to content
Dogomania

2 staruszki w DS u kuzlik- Gacuś rozrabia. Dyzio umarł w Wigilię :(


toyota

Recommended Posts

kuzlik, co u was słychać? jak zęby? jak wózek dla bańki?

rozglądam się po wątkach ludzi, ktorym lezy na sercu los starych psów. moja mama dokarmia - chwilowo - starszego psa, onkowatgeo z umaszczenia, ale ponoć zdecydowanie mniejszy. umarł mu właściciel, mówią w okolicy, ze pies był w szoku, nie wiedział, co ze sobą zrobić. zaczął bardzo bać się ludzi... to zamojszczyzna, jestem daleko, moja mama też tam jest tylko wakacyjnie i to nie caly czas, ale dokarmia go, jka tam jest - idzie zima... a ja nie mam ruchu!

[IMG]http://i536.photobucket.com/albums/ff323/sleepingbyday/04_zps0e858892.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 575
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

u nas ciezko,chlopaki nam choruja :( Do Gacka wczoraj wzywalam weterynarza ,od rana mial strasznie twardy brzuch,ledwo chodzil,trzasl sie ,bylo widac ze go strasznie boli.Dostal 3 zastrzyki,wieczorem podalam mu jeszcze jeden.Okazalo sie ze ma problemy z watraba,juz kiedys mielismy z Gaclawem takie problemy,ale wszystko ustalo na dluzszy czas.Po lekach chlopak odzyl i wszystko wrocilo do normy.Ciekawe tylko na jak dlugo? :( Z Dyziem tez bylismy w zeszlym tygodniu u weta,nie mogl chodzic,co probowal sie podniesc to sie przewracal,byl strasznie slaby,szybko oddychal i sapal-juz myslalam ze chce opuscic ten swiat,ale nie poddal sie.zostal zbadany ,wet twierdzi ze to przez serce,zmienilismy leki i wszystko wrocilo do normy,niestety do dzisiaj.W nocy obudzilo mnie jego szczekanie,wstalam i zastalam Dyzia na srodku kuchni,lezacego,w swoich sikach i kupie,nie mogl sie podniesc :( posprzatalam wszystko,wymylam chlopaka i pomoglam mu wrocic na poslanie.polozylam sie a za chwile znowu szczekanie,tez sam problem,Dyzio obsikany i wstac nie moze,pomoglam,posiedzialam z nim chwile,zasnal.Rano zawsze pierwszy cisnie do drzwi,ale nie dzisiaj.Nie mogl sie podniesc,pomoglam mu,ale on przy kazdym dotyku tak sie denerwuje,ze jego biedne serducho napizdza jak glupie.wynioslam go na dwor a tam co prawda polamany ale wstal i poszedl do swojej podworkowej szopki.Bylam u niego niedawno to sobie smacznie spi.Nie wiem co poczac z biedakiem :( Wiem ze ma swoje lata ,jest chorowity,ale czy jego starosc ma tak wygladac? :(

Link to comment
Share on other sites

Oj kuzlik jakie smutne wiadomości :-(.
Czyli największy problem Dyzia to łapki, które nie są sprawne. Czy bierze jakieś leki na stawy?? On chyba jak przyjechał do Ciebie to już miał problem z łapkami, z chodzeniem.
A te zmienione leki na serce, co pomogły na parę dni tylko??
Może są właściwe tylko problem jest ze stawami, bolą go, sztywnieją i nie może sam się podnieść, więc załatwia się na leżąco a potem szczeka, denerwuje się.
Wet nie widzi problemów ze stawami?? Nie zalecił żadnych leków??

Starość psa niestety często tak wygląda :-(.

Trzymam kciuki za powrót do zdrowia Dyzia i Gacusia

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Dyzio przespal pieknie noc,moze poprostu mial gorszy dzien a raczej gorsza noc,porozkladalam koce na podlodze zeby sie nie slizgal i lepiej mu sie wstawalo.to prawda ze od poczatku mial problemy z chodzeniem,bral leki na stawy,ale przestalam mu dawac bo nie bylo widac zadnej poprawy,poza tym widzialo go 3 weterynarzy i zaden nie zalecil nic takiego ale chyba wrocimy do lekow,skoro ma takie problemy,zagadam ze swoim wetem co poleca,teraz jest na jakims szkoleniu a wole z nim omowic sprawy osobiscie.Dziewczyny kasy zadnej nie chce i tak duzo mi pomoglyscie :) bieda u mnie straszna ale biorac psy mialam swiadomosc tego ze beda chorowac,ze sa to koszta.Jakos sobie poradzimy,ale dziekuje za dobre checi :)

Link to comment
Share on other sites

Kuzlik więc skoro są dobre chęci i nieprzymuszona wola proszę skorzystaj z nich jeśli sytuacja będzie tego wymagać (koszty
leczenia większe niż możesz sama udźwignąć). Nie krępuj się tylko napisz. Żadna z nas tu nie zarabia grubych tysięcy (chyba), ale jeśli możemy pomóc niewielką kwotą to to po prostu robimy. Taka była stara idea Dogo, ale jak mówię to stara idea, a teraz mamy na Dogo czasy nowe :-(.

Słuchaj za tym, że są to problemy ze stawami przemawia choćby ten fakt, że jak rozłożyłaś koce na podłodze to Dyziowi było łatwiej wstać. Nie ślizgał się tak, łapki się nie rozjeżdżały bo miały lepszą przyczepność, więc podnosił się sam. Tak się dzieje przy zmniejszonej ruchomości stawów. Na chore stawy podaje się niesterydowe leki przeciwzapalne i wspomagająco preparaty z glukozaminą i chondroityną (dobrze jak w składzie jest również czarci pazur).

Link to comment
Share on other sites

właśnie, leczenie dużo kosztuje, a Ty masz teraz dwa chore psy......
Wiem coś o tym, bo od kilku miesięcy walczymy z nowotworem u mojej Hexi, ostatnio miała pogorszenie, w ciągu tygodnia poszło 700 zł na wetów, badania, leki :( bo nawet w nocy musiała być wożona na kroplówkę do kliniki, bo nie można było opanować gorączki :( ale cóż zrobić, jak dzięki temu lepiej się czuje, to nieważnie pieniądze.
Jeśli chodzi o problemy z łapkami - moja Hexi też miała już ogromne problemy z chodzeniem i podnoszeniem się, od kiedy dostaje steryd przeciw rakowi to z łapami poprawiło się niesamowicie, to taki skutek uboczny działania sterydu, ale dla niej to duży komfort, że łapki nie bolą.
Tak więc mimo, że sama potrzebuję pieniędzy na leczenie Hexi, to mogę się dorzucić dla Dyzia i Gacusia. Jak wszyscy wpłacimy po dyszce, to będziesz miała na leki. Żeby im łatwiej było tą starość znosić.........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak Arthroflex jest dobry. Ja dawałam psu Caniviton forte (weterynarz mi polecił).

Kuzlik popatrz na skład żeby była glukozamina, chondroityna i dobrze gdyby jeszcze był czarci pazur. Poczytaj skład zanim zakupisz. Ja korzystam z tego sklepu [URL]http://www.krakvet.pl/preparaty-witaminowe-c-23_47.html[/URL]. Są dokładne opisy produktów, dawkowanie i inne istotne informacje

Świetnie, że lepiej ze zdrowiem Dyzia i Gacka :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak macie kupować coś na stawy to albo Arthroflex albo Gelacan. Oba naturalne i 100% przyswajalne przez organizm. Ten pierwszy to moja mama stosuje u siebie ;) Podobnie jak znajomy wet-biegacz.
W porównaniu do tych cudów z apteki gdzie jest wszystko, ale się nic nie wchłania.

Link to comment
Share on other sites

Boziu dziewczyny jak wam dziekowac :) ?Gacek dzisiaj znowu ma problemy ,te same objawy,na wieczor go chwycilo,moj wet nie osiagalny ,nie widzialam go chyba miesiac,zadzwonilam po innego zaprzyjaznionego,twierdzi ze to wcale nie watroba,podejrzewa problemy zoladkowo-jelitowe,co lekarz to inna diagnoza :( popoludniu jutro jedziemy jeszcze na kontrol.Dla Dyzia dzisiaj dzisiaj derke wyciagnelam bo on gotowy juz od 6 uciekac na dwor a u nas tak piz....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pewnie ze dobrze :) Dyzio jak Dyzio,miewa niestety gorsze dni :( Bierze tabletki na stawy,ale wiadomo ze z dnia na dzien nie bedzie poprawy.Ma tez chlopak swoje lata :( Gaclaw ostatnio odpukac nie choruje i niech tak zostanie jak najdluzej.Konsultowalam sie ze swoim wetem odnosnie jedzenia dla psiakow,zastanawialam sie czy nie kupic im jakiejs lepszej suchej,ale stwierdzil zebym im dalej gotowala tylko podroby zamienila na kurczaka,nie bedzie tak obciazac watroby,a wiadomo ze Gacus ma z nia problemy.Wszystkie psiaki wpierniczaja jak glupie,ale Dyzio musi wszystko obwachac ,czasami pogardzi :) W domu wogole nie chce siedziec,to dla niego kara,ale teraz jest coraz zimniej i niestety nie bedzie na dworze siedzial 24 godz. na dobe tak jak by chcial.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...