Jump to content
Dogomania

Spłonął doszczętnie dom – dogomaniaczki bez dachu nad głową


anett

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękuję Kochani Wam ogromnie za odzew i chęć pomocy!!!:loveu::loveu:

Najpotrzebniejsze są materiały budowlane i później wykończeniowe; powysyłałam trochę maili z prośbą o pomoc do okolicznych firm budowlanych, hurtowni materiałów; jeżeli ktoś ma jakieś znajomości w branży i mógłby popytać lub porozsyłać apel o pomoc byłaby to ogromna pomoc.
Również jeżeli ktoś mógłby fizycznie pomóc przy budowie...

W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał, dziewczyny nie zdążyły się przeprowadzić, były już spakowane, za tydzień miały się przeprowadzić...

Niestety bazarków na taki cel wystawiać nie można, a pomoc finansowa również ogromnie potrzebna... 2 grudnia odbędzie się koncert charytatywny w gminie, dopytam jeszcze Iwonę o szczegóły, może ktoś zechciałby przyjechać??

Tydzień temu w sobotę udało się z pomocą mieszkańców rozebrać dom, niestety żadne materiały nie nadają się do wykorzystania, pozostały fundamenty i komin...

Link to comment
Share on other sites

Pytałam wśród znajomych ale nikt nie ma materiałów budowlanych do oddania. Trzeba koniecznie ruszyć temat w najbliższej okolicy, bo nawet jeśli ktoś coś będzie miał to przesyłka musi być opłacalna. Teraz końcówka sezonu budowlanego, może okoliczne firmy chciałyby pomóc. Przy najlepszych chęciach dla mnie za daleko żeby chodzić i pytać.

Link to comment
Share on other sites

Straszna tragedia! Sama jestem w trakcie budowy domu, działkę mamy raptem 15km od obecnego miejsca zamieszkania ale jest to już inna gmina. Niedorzeczny jest przepis, który ogranicza udzielenie pomocy pani Iwonie przez gminę bo nie ma jak rozumiem na swojej działce meldunku. No a jak ma mieć, skoro pewnie odbiorów jeszcze nie było.
Będę zaglądać na wątek.
Dziewczyny, na gumtree czasem widziałam ogłoszenia "oddam" - albo odstapię za symboliczną opłatę. Są tez ogłoszenia "przyjmę"
np. ten dział:
[url]http://katowice.gumtree.pl/f-Classifieds-W0QQAdTypeZ2QQPriceAlternativeZ3[/url]
wybrałam woj. śląskie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Porozumiałam się z gminą Bełchatów. Konto do wpłat jest subkontem założonym przez gminę na odbudowę domu Pani Iwony Drzazgi. Pod koniec roku pieniądze z tego konta będą do jej dyspozycji. Nie wiem czy konto nie zostanie zlikwidowane z końcem roku, więc należy sie spieszyć z wpłatami.
W kazdym razie mam pewność ze to właściwe konto ;-) Już taka jestem przezorna :-)
[CENTER][FONT=Times New Roman, serif][SIZE=4][U][B]Nr rachunku ING Bank Śląski
[/B][/U][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman, serif][SIZE=4][U][B]57 1050 1461 1000 0023 5719 3669[/B][/U][/SIZE][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krakowianka.fr']ojej, ale tragedia
wysle gdzie sie da i po znajomych zajmujacych sie budowa...

a czy mozna sie (jakos)dowiedziec, ile kosztowalaby odbudowa? komin i fundamenty sa drogie do zrobienia, nie trzeba juz kopac ich itd, czy mowimy o 50tys czy np 80tys aby dom odbudowac? tak zebym wiedziala, co wysylam...[/QUOTE]

Krakowianka nie mam pojęcia jakie to koszty... jedynie wiem, że Iwona absolutnie nie chce już drewnianego domu, odbudowany będzie w tradycyjnej murowanej technologii;
Dzięki ogromne za rozsyłanie:lol::lol:
jeżeli ktoś chciałby bezpośrednio skontaktować się z Iwoną podaję mail: [email][email protected][/email]

[quote name='Agata Balu']...
W kazdym razie mam pewność ze to właściwe konto ;-) Już taka jestem przezorna :-)
...
[/QUOTE]

i dobrze;) rozsyłając maile po znajomych i nieznajomych podawałam dane gminy z prośbą o zweryfikowanie wiarygodności informacji jeżeli ktoś miałby jakieś wątpliwości; im bardziej jasna i przejrzysta sytuacja tym chętniej ludzie angażują się w pomoc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...