Jump to content
Dogomania

wczesny etap endokardioza


rudy125

Recommended Posts

Czy Prilenal 5 mg - dwa razy dziennie - jest dobry jako pierwszy lek? Czym można go zastąpić? Mój pies wymiotuje, co jak sądzę jest związane z przyjmowaniem leku i pewnie (być może) jednym z objawów choroby. Na tydzień odstawiłem lek, ale znowu zaczyna kasłać.
Czy i czym można wspomagać leczenie, wydolność serca, jakimi środkami, które nie są prochami, tzn odpowiednią dietą, suplementami itd? Czy można mu dawać krople na serce? Czy to ma sens? Albo jakieś proszki bez recepty. Wiem, że na którymś etapie wejdzie pewnie Vetmedin (to już niestety mój drugi pies z tą chorobą), ale wolałbym nie przesadzać z prochami, bo pieski niestety często po nich wymiotują , tzn. takie są skutki uboczne.

Mój poprzedni pies najpierw brał Vetmedin, a potem Furosemid, propranonol, digoxin.

Link to comment
Share on other sites

być może faktycznie nie toleruje leku.można zmienic na inne np zawierające pimobendan-ale o tym decyduje lekarz jakie można dać.kropli na sercowych nie podawaj nie ma sensu,bez recepty nie ma w sumie nic "na serce",mam na myśli leki nie suplementy.co ty możesz psu podawać(ale traktuj to jako dodatek nie jako główny składnik terapi)np.l-karnitynę samą są preparaty wspomagajace typowo na serce np.cardioforce z vetfood-u,cardiovet czy też inne suplementy dostępne u weta.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='rudy125']Czy Prilenal 5 mg - dwa razy dziennie - jest dobry jako pierwszy lek? Czym można go zastąpić? Mój pies wymiotuje, co jak sądzę jest związane z przyjmowaniem leku i pewnie (być może) jednym z objawów choroby. Na tydzień odstawiłem lek, ale znowu zaczyna kasłać.
Czy i czym można wspomagać leczenie, wydolność serca, jakimi środkami, które nie są prochami, tzn odpowiednią dietą, suplementami itd? Czy można mu dawać krople na serce? Czy to ma sens? Albo jakieś proszki bez recepty. Wiem, że na którymś etapie wejdzie pewnie Vetmedin (to już niestety mój drugi pies z tą chorobą), ale wolałbym nie przesadzać z prochami, bo pieski niestety często po nich wymiotują , tzn. takie są skutki uboczne.

Mój poprzedni pies najpierw brał Vetmedin, a potem Furosemid, propranonol, digoxin.[/QUOTE]

Mojemu przepisano:
Furosemid 2x 1/2
Prilacton 2x1 tabletka
Karsivan 2x 1/2 tabletki
Benecor 3/4 tabletki na noc

Po dniu zażywania tych leków, pies przestał jeść i pić :( najpier zasugerowano odłożenie Karsivanu ze względu na jego rzekomo gorzki smak, 2 dni pies nic nie jadł i nie pił. Kolejna sugestia: zostawić tylko Furosemid i Prilacton. Pies dostaje syrop na przywrócenie apetytu. Dziubie trochę jedzenia, zaczął pić. Wizyta u weterynarza wczoraj i próba zrezygnowania z Cardisure i przejście na Vetmedin. Niestety nocy prawie nie przespał po Vetmedinie. Czy istnieje jeszcze inne lekarstwo poza Cardisure i Vetmedin?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...