Jump to content
Dogomania

dieta dla psa: wrażliwe jelita plus kryształy w moczu!


pauli_lodz

Recommended Posts

jak w temacie :) proszę o pomoc w znalezieniu dobrej karmy dla psa z problemami ;) ostatnio się cuś popsuło, badania moczu wykazały kryształy trójfosforanu amonowomagnezowego i kryształy fosforanu wapnia. pies do teraz karmiony z powodzeniem dla jelit i sierści karmą Taste of the wild pacific stream, z przerwą na Canidae rybną. a tu teraz pojawia się klops - trzeba szybko odstawić karmy rybne bo się pojawiły kryształy. i zakaz ryb, najlepiej kurczaka.
ktoś może nam polecić jakąś dobrą karmę, najlepiej bezzbożową [mój pies źle reaguje na zboża w karmie, miał badania kału nie trawi włókien roślinnych], dla psa wrażliwego, który na złe karmy reaguje bólem wzdęciami i krwistą biegunką, który najlepiej się miał na rybie z ziemniakami, ale teraz ryby nie może jeść, na wersji TOTW z jagnięciną były bóle, na brit care z jagnięciną była MASAKRA biegunkowo żołądkowa.
jak próbowałam go doprowadzić do równowagi zjadł mał worek royal canin medium sensible - i od strony jelitowej było ok. nie jestem specjalnie przekonana do royala, zwłaszcza na dłuzszą metę z uwagi na BHA, ale trochę nie wiem co wybrać :/
czy warto zainwestować w rc vet urinary? czy karma jest dobra dla psa o wrażliwych jelitach? czy rc medium sensible będzie dobrym wyborem na te kryształy w siuśkach?
pies rasy beagle, prawie 6 lat, aktywny, waga w normie, apetyt na wszystko więc nie mam problemu ze smakowitością karmy, zapotrzebowanie energetyczne większe niż średnie [by utrzymał wagę zawsze dostaje trochę więcej karmy niż zaleca producent na wiek/wagę]
proszę o pomoc i porady :(

Link to comment
Share on other sites

pauli jeśli pies ma kryształy struwitowe to to jako pierwsze należy wziąśc pod uwagę-weż rc urinary lub nawet inną diete lecznicza na te kryształy-kryształy zbite w większe konglomeraty=zabieg hirurgiczny,więc działaj.nie martw sie diety sa tak skomponowane zeby psu nie zaszkodzić

Link to comment
Share on other sites

na razie kupiłam mały worek rc sensible i wmuszam w gamonia więcej wody - mam nadzieję, że dużo przyczyn w złych wynikach leży w tym, że księciunio ma wodowstręt i trzeba wmuszać :/ za pare dni po wypłacie rozejrzę się za mniejszym rc urinary, jeszcze muszę wczytać się w składy dokładnie czy mu tam nic nie zaszkodzi :/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nasz york miał kryształy właśnie....strasznie bolesna dla niego przypadłość. To był skutek karmienia go przez moją mamę :( przez rok jadł głównie paróweczki, biały serek, pasztecik , bułeczki etc...masakra...od roku je głównie RC urinary i nie miał od tego czasu kryształów w moczu...znaczy że działa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...