Jump to content
Dogomania

Łojotok suchy


Tiana

Recommended Posts

Czy ktoś spotkał się z tym schorzeniem? Najbardziej interesowałoby mnie leczenie oraz poprawa po nim. Na ten czas podaję olej z łososia...poprawy brak :shake: Włos makabrycznie suchy, szorstki taka szczecina, skóra sucha a każdy dotyk szczotką czy podrapanie "za uchem" to sypiący się łupież :-( Tyle o ile znalazłam w internecie,wyczytałam iż polecany jest olej lniany. Przeszukując forum znalazłam informacje ( w tematach o suchości sierści) iż należy suplementować zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz. Od wewnątrz łosoś, od zewnątrz ( zawsze szampon nawilżający + mocno nawilżająca odżywka- aktualnie Double K).

Link to comment
Share on other sites

Czekamy na szampon z eurowetu, aktualnie nie mieli na stanie( odbiór w poniedziałek/wtorek). Lekarze nie są pewni czy to aby na pewno łojotok suchy, są dodatkowe objawy świadczące o podłożu alergicznym :( jeżeli po wskazanej suplementacji i szamponie, nie przejdzie konieczne będzie wykonanie testów alergicznych :( Już i tak jest wrażliwcem pokarmowym.... gorzej jak dojdzie nam alergia środowiskowa :( ech.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cytat z Cztery Łapy'] [COLOR=#333333][FONT=Tahoma]W przypadku łojotoku tłustego skóra i włosy zwierzęcia są pokryte tzw. filmem, co jest wyraźnie odczuwalne podczas głaskania – nasza ręka jest tłusta, a zwierzę ma bardzo intensywny zapach. W przypadku łojotoku suchego na skórze i we włosach widoczne są liczne białe łuski różnej wielkości, a włos jest matowy.[/FONT][/COLOR][/QUOTE]
[quote name='cytat Eurowet'] Cechuje się tłustym wyglądem sierści, sklejonymi łuskami łupieżu, miejscowym zaczerwienieniem skóry, mniej lub bardziej rozległym brakiem okrywy włosowej oraz charakterystycznym zapachem zjełczałego tłuszczu.[/QUOTE]

To tyle co znalazłam :) My stosujemy dokładnie szampon Virbac Sebolytic i jest znaczna poprawa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzięki :) Czyli u mnie też suchy heh. Karma zmieniona na TOTW rybny, do tego Efa Olie i kąpiele w Sebovet Dry (na razie dwie), jest o niebo lepiej! Łupieżu brak praktycznie w ogóle...zobaczymy jak będzie dalej. Wykąpię go jeszcze ze 2-3 razy w ciągu najbliższych 2 tyg.

Jedno co się pokazało....hmmm..zamiast łupieżu...krostki na grzbiecie i bokach...nie jest ich jakaś cała masa, ale też nie jedna, czy dwie. Są twarde, nie widać tam ropy, lekko zaczerwienione - macie jakiś pomysł?

Zapomniałam - zakropliłam jeszcze Frontlinem (oczywiście kąpałam dopiero dwa dni po zakropleniu).

Link to comment
Share on other sites

Mała aktualizacja...wróciło...łupież na grzbiecie i wypadająca sierść, też tylko na grzbiecie, dalej [IMG]http://www.krakvet.pl/forum/images/smilies/icon_sad.gif[/IMG] Doszło do tego, że grzbiet psiaka wygląda jak wygryziony przez mole - drobne przerzedzenia sierści. Poza grzbietem sierść piękna, lśniąca, nie wypada, zero łupieżu. Byłam u dermatologa, obejrzał skórę, zbadał zeskrobinę. Stwierdził, że niczego w niej nie ma. tzn żadnych pasożytów. Powiedział, że to zdarza się u młodego psa, zaczyna dorastać, hormony pracują, naturalna flora bakteryjna skóry się nadmiernie rozrasta i może powodować takie objawy. Powiedział, że to nie kwestia jedzenia. Dostaliśmy szampon do wyprania psiaka, do tego Kelfex 2x1 na dobę. I kontrola za tydzień. Co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U nas po kąpielach w Vibracu ( zostawiam szampon na ok. 10 minut na całej skórze)i przejściu na karmę rybną jest sporo lepiej. Może nie idealnie, bo włos dalej suchawy z tendencją do filcowań, kołtunów, czasami zdarzy się wysyp łupieżu...ale jest lepiej, a to już coś :)
Może spróbować wykąpać go dodatkowo w Vibrac'u??Oczywiście z odpowiednią częstotliwością, np. co 6-7 dni??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

podczepiam się pod wontek ...

Kumpela przygarneła takie oto cudo

[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/t1/1656274_814437708583341_2039563277_n.jpg[/img]

niestety psinek ma straszny łupież sierść jest strasznie sucha i jak by skołtuniona, była z nim u weta i stwierdzili, że to od złego karmienia za szczeniaka, ale nie dali żadnego szamponu czy leku na to :( psiaka swędzi bo sie non stop po dupsku wygryza i chorcuje za uszami i po karku. Wczoraj byłam u niej dłuższy czas i zaobserwowałam, że Specek ciagle popiskuje (ma go już jakis miesiąc) i nie wiem czy to nie przez to że go swędzi czym by to chociaż złagodzic u takiego malucha ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...