Jump to content
Dogomania

Jaka to rasa??


Pajcia

Recommended Posts

[quote name='Pajcia']Kilka dni temu znalazłam na ulicy psa, czy po zdjęciu można wywnioskować jaka to rasa i ile ma tygodni/miesięcy?[/QUOTE]

Śliczny kundelek , ze zdjecia bardzo trudno wywnioskowac ale na moje oko ma ok 3-4 miesiece.
A czy bedzie duzy? , mysle ze raczej jak juz to sredni . Masz możliwość zważenia pieska??

ps: (dla porownania - moj 3 miesieczny kundelek wazy ponad 4 kg i bedzie sredni).

Link to comment
Share on other sites

Powiedzcie mi co byście zrobili na moim miejscu? Kilka dni temu wracałam wieczorem z pracy, dochodziłam już do swojego osiedla i patrzę jakiś mały piesek,ale szła też jakaś pani z dzieckiem i piesek szedł za nimi (takze pomyslalam,ze z nimi jest). Jednak zbliżylam się do nich,a oni przechodzili na 2 stronę, piesek za nimi... Samochód jechał... Zawołałam psinke ,przyszła do mnie... szła chwilke za mną, po czym kucnęłam i zaczęłam się rozglądać czy nie ma nigdzie jej właściciela. Nie było nikogo... Nie zastanawiałam się, wzięłam ją do domu. Ktoś ją zgubił albo wyrzucil,ale jak można zgubić małego szczeniaka? ....
Tak jak wspomniałam, uczę się, pracuję, mój facet także. Piesek jest mały potrzebuje uwagi, raz wyszliśmy z domu ,piesek został sam to piszczał i szczekał przez cały czas kiedy nas nie było. Przyzwyczai się?
Niedawno kupiliśmy mieszkanie, mamy praktycznie wszystko nowe, a piesek lubi gryźć....
Wczoraj miałam możliwość ją oddania,ale komuś kogo kompletnie nie znam,nie oddałam...popłakałam się bo zżyłam się z pieskiem, i jeśli już muszę ją oddać to muszę mieć pewność,że w dobre ręce,a nie komuś kto ją wyrzuci,albo skrzywdzi.
Już sama nie wiem co mam robić.

Link to comment
Share on other sites

To szczeniak - normalne, że będzie gryzł, co mu wejdzie pod zęby, będzie też szczekał na początku, bo nie umie zostawać sam. To przechodzi się z każdym szczeniakiem. Gryzienie przekieruj na zabawki, gryzaki - gdy widzisz, ze coś zaczyna gryźć, dawaj w zamian kostkę albo gryzaka, chwal za zabawę gryzakiem, zabraniaj gryzienia Waszych rzeczy. Zostawania samemu trzeba psa nauczyć - najpierw zostawiajcie go na krótko, potem na dłużej, na czas nieobecności dajcie jej coś do memlania, a jesli obawiacie się, że będzie niszczyć pod Waszą nieobecność, kupcie klatkę kennelową i przyzwyczajcie do niej sunię albo wydzielcie jej jakieś pomieszczenie, gdzie wiele nie zniszczy. O tych wszystkich problemach i radzeniu sobie z nimi znajdziesz informacje w dziale "wychowanie", tutaj na forum. Jeżeli zdecydujecie się szukać jej domu, róbcie to odpowiednio - poszukajcie kogoś, kto wyda Wam sie zaufany, będzie o psiaka dbał, wysterylizuje.

Link to comment
Share on other sites

Poczytaj ten blog: [url]http://www.owczarek.pl/szczeniak_w_domu[/url]
Co prawda tu jest wychowanie owczarka malinois, ale na pewno pomoże Ci to wychować psiaka. No i dział o wychowaniu, o którym pisała Lady.
Tak od razu napiszę, ze moja siostra 2 lata temu przygarnęła czteromiesięcznego szczyla, który wyrósł na prawie 30 kg super psiaka. Oni oboje pracują, bywa, ze i po 12h, ale zwykle układają plan tak, by pies był sam maks 8h. Na początku były cyrki z zostawaniem, dlatego psa należy nauczyć zostawać, najlepiej w jednym, odpowiednio zabezpieczonym pomieszczeniu - nie wiem, jak u Was sprawa wygląda, ale możecie spróbować w kuchni lub łazience, zakładam, ze macie tam płytki, co się łatwo czyści w przypadku kupy lub siku. Możecie też pomyśleć o nauce zostawania w klatce kennelowej - jedni polecają, innym nie odpowiada słowo KLATKA. Generalnie chodzi o to, by psiaka nauczyć w tym miejscu odpoczywać, by tam miał jedzenie, wodę, tam sobie spał - ale sam musi podjać decyzję, po prostu zachęcony Waszymi staraniami, smakołykami, piłeczkami itd. Klatka jest alternatywą dla zostawiania w jednym pomieszczeniu.
Niszczenie - można kupić suszone świńskie uszy, suszone wołowe penisy, jakieś racice, a także kostki ze ścięgien i inne wyzwania do żucia na ładnych kilka godzin. Jak szczeniak ząbkuje, to można dawać też zabawki gumowe, ale takie, które są solidne (KONG), zeby się nie rozpadły i pies się nie nałykał gumy. Kolejna rzecz to wychowanie - możecie poszukać przedszkola dla szczeniąt, gdzie wszyscy razem zostaniecie nauczeni, jak ze sobą żyć.

Jeśli jednak zdecydujecie się szczeniaka oddać, pomyślcie o adopcji pod skrzydłami jakiejś fundacji, np. Niechciane i Zapomniane, żeby pomogły w umowie adopcyjnej, w wizytach przed i poadopcyjnych i tak dalej. Jeśli wydawać, to bezpiecznie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za rady,że gryzie ,że robi siusiu czasami gdzie popadnie to wiadomo-szczeniaczek. O wychowanie się nie martwimy ,mam już jednego pieska,z tym,że został z moimi dziadkami na moim starym mieszkaniu, wiem coś o wychowaniu,ale każda Wasza rada jest cenna i za nią dziękuję!
Przez te kilka dni nauczyliśmy pieska żeby siusiu robił na gazety,które zostawiamy przy drzwiach,za każdym razem kiedy tam zrobi jest chwalona :) i cieszymy się razem z nią!

Kochane, problem mamy w nocy, mój facet wstaje o 5 do pracy i się nie wysypia. Psinka zostaje z nami w sypialni, ma swój kocyk, tam ją usypiamy, mamy 2 godziny snu po czym piesek piszczy i chce do nas do łóżka,spaliśmy z nią tak 2 razy, dziś przespała z nami całą noc żebyśmy mogli się w końcu wyspać normalnie. Jednak dobrze wiemy,że nie możemy uczyć ją spać razem z nami w łóżku. Co byście zrobiły na moim miejscu?

Coraz więcej osób mi mówi żebym ją zostawiła u siebie, bo może znowu źle trafić. Z jednej strony chciałabym ją oddać ,ale wtedy kiedy będę miała pewność,że dana osoba jest dobra i się nią dobrze zaopiekuje... Wiem,że każdy dzień to głębsza więź między nami.
Piesek ciągle chce być przytulany, zauważyłam,że chodzi za mną krok w krok, do łazienki, do kuchni... gdy robię obiad siedzi w kuchni ,dziś zasnęła w kuchni na moich stopach. Teraz siedzę w salonie,a piesek ? Piesek położył główkę na mojej stopie i śpi.

Link to comment
Share on other sites

Nie chcecie, żeby spała w łóżku, bo tak, czy po prostu nie chcecie, bo nie wypada? :) Powiem tak: miałam u siebie trochę szczeniąt, część jedynie ze mną w łóżku się wysypiała normalnie, część spała na podłodze, z butelką ciepłej wody zawiniętą w ręcznik. Jeśli chcecie, żeby faktycznie spała u siebie, to powinniście ignorować jej piszczenie, nie zwracać uwagi - pójdzie w końcu spać. U mnie sprawdzała się metoda wymęczenia psa przed pójściem spać - były szaleństwa, zabawy, aż pies dosłownie padał ze zmęczenia i szedł spać ;)
Uważaj też na to chodzenie za Tobą, bo jeśli sunia sie mocno do Ciebie przyzwyczai, to bedziecie miały potem problem z zostawianiem jej w domu - będzie baaaaardzo piszczeć ;) Najlepiej trochę ją izolujcie i w dzień, żeby nie przebywała z Wami ciągle. Jeśli jesteś w domu cały dzień, to wychodź i po 10-15 razy na 5 minut i wracaj, nie żegnając się z nią ani nie witając wylewnie, zeby zobaczyła, że Twoje wychodzenie to nic takiego i w końcu wracasz ;) Potem różnicuj ten czas - raz 5 minut, raz 15 itd.

Link to comment
Share on other sites

Nie bylo mnie kilka dni bo stosowałam się do Waszych rad + dużo pracy itd. ale wróciłam! :)
Jeśli chodzi o to spanie w łóżku to nie chcemy żeby z nami spała, raz już nasikała nam na łóżko,a poza tym chcemy spać sami,a nie z pieskiem,piesek ma swoje legowisko :)
Problem mamy teraz z jej siusianiem gdzie popadnie. Zdarza jej się,że robi w jednym miejscu-na gazetach, ale częściej robi gdzie chce, w kuchni,w łazience , w salonie,tak samo jest z kupkami. Na dwór jeszcze nie mogę z nią wyjść bo P.weterynarz zakazała narazie (piesek ma kwarantanne).

Poza tym postanowiliśmy,że Zosia zostaje z nami! :) nie oddajemy jej nikomu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Może spróbujcie z matami dla szczeniąt (można również kupić podkłady higieniczne w aptece np. 60x60). Najlepiej rozłożyć po jednej w każdym pomieszczeniu i każdą leciutko zmoczyć siuśkami szczeniaka. U mnie zawsze to działało z tymczasowiczami i szybko łapały o co chodzi. Jedynie niektóre nie zawsze trafiały na środek maty ;), więc pod matę kładłam pocięty o większych wymiarach niż mata gumolit.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[COLOR=black][FONT=Comic Sans MS]Szczenięta charakteryzują się wzorcową anatomią małymi główkami i uszkami, krótką kufą, zrośnięte ciemiączka, prawidłowy zgryz oraz najwyższej jakości jedwabisty włos. Dobrane genetycznie linie hodowlane dają gwarancję, że szczenięta są zdrowe, pogodne i wesołe. Wychowane w najlepszych warunkach domowych, przyzwyczajone do towarzystwa psów.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam, mam suczkę po matce ca de bou. Ojciec niestety nieznany. Czy Ktoś jest w stanie po zdjęciu ocenić czy psina będzie bardziej przypominać ca de bou czy raczej pomieszanie z poplataniem? :-) ma 3 miesiace i 18 dni, wazy trochę ponad 7kg. Jeśli chodzi o wzrost to w tej chwili jest do połowy łydki, ok 35cm. [IMG]http://i46.tinypic.com/15rdzrr.jpg[/IMG]

Edited by mmm_ona
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...