Jump to content
Dogomania

Proszę Cockeromaniaków o poradę :)


Aleksandra

Recommended Posts

Moja spanielica jest z hodowli państwa Jackowskich spod Poznania- Hanga.Trafiłam tam trochę przypadkowo-szukałam ogoniastego cockera no i oni jedyni w owym czasie mieli.Pojechałam a dom caly w psach:)I to jakich:)No i wróciliśmy już z maluchem.Moze nie utrzymuję z hodowcami przyjacielskich stosunków ale zawsze jak mialam problem to chętnie odpowiadali,pani Maria proponowała mi,ze mnie nauczy"robić "spaniela ale to dla mnie trochę za daleko jednak i daję zarobić fryzjerowi póki co.

I mimo tego strzyżenia i odfutrzania dalej ma dużo włosów a nie chcę jej ostrzyc na beagla bo co to za spaniel na gładko:)

Chyba jej kupię ubranko na błotne dni,taki kombinezonik z leciutkiego ortalionu,podobno super się sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

Aha,i jeszcze jedno.Moja suka On,która chętnie wytarmosiłaby każdą inną sukę tą małą bez problemu zaakceptowala i dalej nie ma z tym problemów (mała ma już 1,5 roku).I w dodatku moja Burza(ON) od tamtego czasu wyraźnie odżyła,jest weselsza i jakby bardziej kontaktowa sie zrobiłaa- a szła powolutku w kierunku autyzmu;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pewnie i tak to by teraz nie wypaliło hm może racja narazie czekajmy bo ja na spaniela również czekam więc Aleksandra witaj w klubie :D

Masza: jak z Tą stroną kiedy będzie działac?? ja narazie jestem miłośnikiem"czekającym" więc czemu nie również chciałbym tam uczestniczyć

Link to comment
Share on other sites

SpanieL nie opowiadaj herezji, bardzo cie prosze, skad rewelacja o tym, ze Renmil jest hodowla kenelowa??? to nieprawda!

maj tylko kilka psow i mieszkaja one z nimi w mieszkaniu.

Prosze nie wyglaszaj takich opinii, zwlaszcza w tak krzywdzacym tonie, nie wiedzac o czym piszesz :-?

Link to comment
Share on other sites

niby nie ma za co, ale prosze nie pisz nic przeciw komus o kim nic nie wiesz :( dla tej hodowli to bylo naprawde krzywdzace, tam pieski maja lepiej niz wiele dzieci...

ja czesze psa codziennie,( to okolo 5 minut)... ale -jesli sie wystawia czesze sie nieco rzadziej, zeby mu nie powyrywac cennej szaty ;) jesli sie psa regularnie czesze i trymuje oraz strzyze, ilosc siersci w domu jest minimalna (u mnie nie ma, ale niektorzy twierdza, ze u nich troche jest, ja pewnie wszystko wyciagam grzebieniem, metalowym z przewleczona gumka recepturka- taki domowy trymer ;).

Link to comment
Share on other sites

Oj,zaskoczyła mnie ta opinia o Renmil :oops: :cry: ,bo to typowa domowa hodowla :D !

Do wszechobecnej sierści cockerów po prostu trzeba się przyzwyczaić,albo biegać z odkurzaczem po domu 3 x dziennie :-?

Cóż,zrezygnowałam z dywanów-przynajmniej można szybko pozamiatać - a z czterech cockerów ma się co sypać-pomimo czesania...

Czeszę psy w miarę potrzeby,żeby-jak to ładnie napisała Masza-nie powyrywać cennej szaty :wink: - mniej-więcej 3 razy w tygodniu,a w weekend,kiedy mam więcej czasu zabieram się za trymowanie i gruntowniejsze wyskubywanie i wyczesywanie martwego włosa (grzebień z gumką sprawdza się świetnie) :D

Link to comment
Share on other sites

Z gory przepraszam ze tak zmieniam temat ale cos mnie zaciekawilo.

Masza! Napisalas ze Twoja psinka zna rozne sztuczki (noszenie koszyka ...). Jak sie tego nauczyla? Bo ja probowalam swojego nauczyc i zaczelam od przynoszenia gazety ale Toffi bral ja w pysk po czym wyrzucal na przedpokoju i albo wracal do mnie albo lecial do tej osoby w tamtym pokoju ale juz bez gazety :cry: . Pewnie moze ja troche mu pomieszalam w glowie bo jak na poczatku wykonal zadanie to dostawal nagrode. Teraz chcialby nagrode zanim wykona zadanie :D - przekupny.

Link to comment
Share on other sites

Napciaa a jaki masz grzebien? najlepszy jest taki z metalowymi zabkami,nie elektryzuje siersci noi nie wylamiesz mu zebow gumka,bierzesz gumke recepturke, taka zwykla, na pewno dadza Ci w aptece, a potem zaczepiasz gumke o ostatni ząbek grzebienia i przewlekasz kolejno między zebami, a potem reszte gumki zaczepiasz o ostatni zabek. Nie umiem tego lepiej wytlumaczyc, chodzi o to, zeby gumka byla przewleczona hmm slalomem miedzy zabkami grzebienia :roll: i sciagnieta do nasady grzebienia. I juz. Ona bedzie wyciagac martwa siersc psa 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zastanawiałbym się nad aspektem podbiegania do ludzi:

mój Jack wita się z każdym kto idzie po chodniku.

Nie szczeka za dużo, nie jest agresywny, ale jeśli ktos mnie zaczepia, o dziwo na swój wzrost potrafił ugryźć. Mój nie wytrzymuje w domu 6 godzin, bez zniszczenia jakiegoś przedmiotu. Ostatnio wciągnął mi telefon komórkowy. Ale jeśli zamknę go na podwórku, na powietrzu to nie ma z tym najmniejszego problemu. Trzebaby zastanowić się nad tym, czy azjata nie stratuje spaniela podczas wspólnych biegów. A jakie rasy brałaś jeszcze pod uwagę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...