Jump to content
Dogomania

10letni owczarek po operacji porzucony przez waścicieli do uśpienia !!!!! za TM [*]


anett

Recommended Posts

Roni nie żyje:-(:-(:-(
Nastąpiło gwałtowne załamanie stanu, najprawdopodobniej zakażenie z nasilającymi się objawami neurologicznymi...
Może się poddał bo wiedział, że jest porzucony...:-(:-(
Znowu się nie udało.......
Odpoczywaj piesku:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Przesyłam piekielne przesłanie tym właścicielom-niech ich najgorsza choroba pokręci i bliscy opuszczą w chwili potrzeby:angryy:Brzydzę się nimi.Roni dumny owczarku przykro mi ,że trafiłeś na taką padlinę...Nie wiem jakie miałeś życie,mam nadzieję,że tam za TM spotkasz prawdziwych przyjaciół.Tylko nie szukaj ich wsród ludzi,nie warto:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolf122']Przesyłam piekielne przesłanie tym właścicielom-niech ich najgorsza choroba pokręci i bliscy opuszczą w chwili potrzeby:angryy:Brzydzę się nimi.Roni dumny owczarku przykro mi ,że trafiłeś na taką padlinę...Nie wiem jakie miałeś życie,mam nadzieję,że tam za TM spotkasz prawdziwych przyjaciół.Tylko nie szukaj ich wsród ludzi,nie warto:-([/QUOTE]

Rowniez przesylam!:angryy:

Piekny Roni spij spokojnie i do zobaczenia..mam nadzieje w lepszym swiecie
[*]:-(

Link to comment
Share on other sites

[B]Roni, [/B]piesku:candle:
Tak bardzo chcieliśmy Ci pomóc... nie zdążyliśmy :(:(:(
Tym bardziej mi przykro, że musiałeś odejść w takich okolicznościach, z poczuciem odrzucenia i samotności :placz:
Śmierć jest wpisana w nasze życie, ale według mnie ważne jest jak się odchodzi....
Śpij spokojnie, teraz już nikt Cię nie skrzywdzi...

Link to comment
Share on other sites

Patrzysz na nas z drugiej strony, Roni.
Jak tam jest?
Musi być bardzo głośno, skoro tyle piesków cię powitało...
Te z pierwszego rzędu, które odeszły niedawno, pewnie częściej zerkają w stronę niedoskonałego świata, który opuściły...
Zawołaj je wszystkie i pomyślcie ciepło o Reksiu, on wciąż ma szansę godnie przeżyć swoją starość... potrzebuje do tego ludzi, może i tych, którzy wpadają na twój wątek... Nie obrazisz się, jeśli poproszę tu o pomoc dla Reksia?


[COLOR=#000080]Reks (vel Kosmo) to piękny owczarek niemiecki długowłosy w wieku ok. 8 lat. Niestety pies nie zaznał jeszcze w życiu szczęścia. Odebrany w grudniu 2011 r. właścicielowi, który go maltretował, trafił do wrocławskiego schroniska. Po miesiącu wydawało się, że los uśmiechnął się do niego – pies został adoptowany. Niestety po kolejnym miesiącu Reks został odstawiony z powrotem do schroniska z etykietką agresora – ugryzł człowieka. Co gorsza, zestresowany Reks zaraz po powrocie pogryzł poważnie swojego kolegę z boksu. Oznacza to, że każdy omija go szerokim łukiem. Któż chciałby agresywnego psa?
Jednak zarówno pracownicy schroniska, jak i wolontariuszki, potwierdzą, że Reks nie jest agresywny. Reks jest po prostu prawdziwym owczarkiem niemieckim, który potrzebuje serdecznego, ale jednocześnie zdecydowanego i konsekwentnego przewodnika. Wtedy zachowuje się na medal, potrafi się ładnie bawić, nastawia brzuszek do głaskania, ani mu w głowie żeby kogoś gryźć!
Idzie zima... Pies ma problemy z tylnymi łapami, a niestety warunki schroniskowe (zimny beton i buda) nie sprzyjają psom z takimi problemami. Poza tym pies ma nieustanne problemy z uszami, co każe się domyślać, że nie jest zbyt regularnie leczony. Co gorsza, jest wychudzony, jak zresztą wiele psów, zwłaszcza owczarkowatych, które po prostu nie powinny jeść gotowanego jedzenia, jakie się podaje w schronisku.
Z powyższych powodów chcemy zabrać psa ze schroniska i umieścić go w hoteliku LiluTOSI pod Wrocławiem. Hotel prowadzi młode małżeństwo, Aga i Artur, których miłość do zwierząt jest ogromna (większość hotelowych psów śpi razem z nimi w ich łóżkach!). Tylko oczywiście za hotel trzeba płacić. Koszt hotelowania takiego dużego psa to 400 zł miesięcznie plus opłaty weterynaryjne. Potrzebne są comiesięczne wpłaty, nawet drobne (powiedzmy 5 zł miesięcznie). Reks pożyje prawdopodobnie jeszcze 4-5 lat. Być może nie znajdziemy dla niego domu. Przez ten okres trzeba będzie płacić za hotel. Bardzo proszę o pomoc!
Zapraszam na wątek Reksa na Dogomanii, gdzie pies ma już kilku przyjaciół, gotowych mu pomóc:
[/COLOR][COLOR=#000080][COLOR=#4444FF][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/218787[/URL]
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[SIZE=3][COLOR=#000000][I][B]Psy
które wyszły na wieczny spacer
cierpliwi towarzysze dziecinnych zabaw
dyskretni świadkowie pierwszych pocałunków
piastunki naszych dzieci
psy
o tyle od nas mniej skomplikowane
że rozumiały co to wierność
która jest dla nas abstrakcyjnym rzeczownikiem
odmienianym przez losowe przypadki
psy
zazdrosne ale nie zawistne
które umiały patrzeć prosto w oczy
naszej samotności
urodzeni komicy z pantoflem w pysku
psy
które nie przyjdą już na zawołanie [/B][/I][/COLOR][/SIZE]
:-([SIZE=3][COLOR=#000000][I][B]----------------------------------------------[/B][/I][/COLOR][/SIZE]
:-(
Twoi właściciele dziś palą świeczki...ale nie u Ciebie.Ale jesteś w sercach ....naszych.Pamiętamy ![SIZE=3][COLOR=#000000][I][B]
[SIZE=3][/SIZE]
[/B][/I][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...