Jump to content
Dogomania

pies ciągle patrzy przez okno balkonowe


star1

Recommended Posts

[quote name='star1']a jak z lizaniem rąk u szczeniaków? Moja bardzo nas liże po rękach? Jak się ją głaska lub wezmie na kolana- tylko liże ;) to chyba okazywanie sympatii?[/QUOTE]

Ty głaszcząc sunie - dajesz jej czułość. Ona liżąc Ciebie, robi to samo tylko, że w psi sposób. To jest moim zdaniem oznaka szacunku i wdzięczności, nie ma w tym nic złego.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='filodendron']Myślałam, że będzie się dało doradzić jakieś smaczki domowej roboty bazując na składzie karmy, no ale w tej karmie w ogóle nie ma mięsa :D
Nie mam zaufania do Royal Canin, nawet do linii weterynaryjnych, no ale skoro pomaga...
Jeśli będziesz chciała zmienić, przyjrzyj się weterynaryjnym karmom Trovet.[/QUOTE]
będę próbować tej karmy Trovet ale przejrzałam i nie wiem co wybrać Royal był z tym białkiem hydrolizowanym, bez mięsna, ja wybrałabym teraz Trovet królik plus ryż, nie wiem czy teraz nie namieszam, a mają różne karmy alergiczne

Diety hypoalergirczne dla psów i kotów dzielą się na dwa rodzaje:
1. Diety z wyselekcjonowanym, jednym źródłem białka i jednym źródłem węglowodanów:
[B]LRD[/B] – jagnięcina i ryż
[B]RRD[/B] – królik i ryż
[B]VPD[/B] – dziczyzna i ziemniaki (tylko dla psów)
2. Diety z białkiem hydrolizowanym, nie wywołującym reakcji alergicznych (tylko dla psów):
[B]NVD[/B] – zawiera wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego w tym hydrolizowaną soję. W związku z brakiem białka zwierzęcego dieta ta dodatkowo zapobiega powstawaniu kamieni moczowych
[B]OHD[/B] – zawiera hydrolizowane białka ryby, soji i drobiu. Jest szczególnie zalecana dla psów z wszelkimi chorobami skóry (w tym o podłożu niepokarmowym) oraz schorzeniami tarczycy, wątroby, serca, układu nerwowego, nowotworów oraz w przypadku cukrzycy

Link to comment
Share on other sites

Trudno jest mi autorytatywnie coś doradzić, bo od dłuższego czasu sama suchych karm nie stosuję ;) ale o Trovecie słyszałam i czytałam dużo bardzo dobrych opinii, znacznie pozytywniejszych niż o RC.
Gdybym miała wybierać, to zaryzykowałabym jednak karmę z rzadko uczulającym mięsem - a więc ten królik z ryżem albo kaczka z ziemniakami (alergii na ryż też nie można wykluczać). Diety wegetariańskie dla psa to, moim zdaniem, bardzo skrajne rozwiązanie i uzasadnione tylko w ciężkich przypadkach choroby - jakieś zaawansowane polialergie. Masz młodego pieska, z potrzebami żywieniowymi, a alergia nie wyklucza normalnego żywienia - trzeba tylko za wszelką cenę starać się ustalić alergen, wykluczyć go z diety i dać psu jeść i żyć normalnie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Trudno jest mi autorytatywnie coś doradzić, bo od dłuższego czasu sama suchych karm nie stosuję ;) ale o Trovecie słyszałam i czytałam dużo bardzo dobrych opinii, znacznie pozytywniejszych niż o RC.
Gdybym miała wybierać, to zaryzykowałabym jednak karmę z rzadko uczulającym mięsem - a więc ten królik z ryżem albo kaczka z ziemniakami (alergii na ryż też nie można wykluczać). Diety wegetariańskie dla psa to, moim zdaniem, bardzo skrajne rozwiązanie i uzasadnione tylko w ciężkich przypadkach choroby - jakieś zaawansowane polialergie. Masz młodego pieska, z potrzebami żywieniowymi, a alergia nie wyklucza normalnego żywienia - trzeba tylko za wszelką cenę starać się ustalić alergen, wykluczyć go z diety i dać psu jeść i żyć normalnie ;)[/QUOTE]
zgadzam się w 100%, i odkąd jesteśmy na tej karmie moja psina zaczęła zjadać psie kupy.... nie zawsze uda mi się temu zapobiec

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Jeśli to się pojawiło po zmianie karmy, to prawie na pewno świadczy o niedoborach.[/QUOTE]
kilka miesięcy temu zdarzyło jej się coś takiego, ale kupiłam karmę uzupełniająca w tabletkach i wszystko przeszło- tylko wąchała i tyle teraz muszę sama dobrze wpatrywać się w trawnik czy nie spotka jakiejś na drodze i jej nie skonsumuje... bo i nawet karm uzupełniających jej na razie nie wolno, pojawiło się to właśnie od zmiany tej karmy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...