Jump to content
Dogomania

Saba juz nie szuka domku -juz go ma zostaje z nami


lucia
 Share

Recommended Posts

[QUOTE][QUOTE][/QUOTE][/QUOTE]Miesiąc temu przybłąkała się pod moją posesję sunia wyglądająca na mix owczarka niemieckiego. Pies był w stanie strasznego wychudzenia i ogólnie w bardzo złej kondycji, dlatego postanowiłam mu pomóc. Nie mogłam zostawić go u siebie w związku z czym poprosiłam teściową by przyjęła go na jakiś czas do siebie, ponieważ ma wolny kojec i budę. Miałam nadzieję, że teściowa przywiążę się do zwierzaka i zapewni mu należytą opiekę, niestety jestem zawiedziona i sama muszę codziennie dojeżdżać 2km, aby dać mu jeść ewentualnie wyprowadzić na spacer. Jest to obciążenie fizyczne jak i finansowe, ponieważ sama posiadam swoje dwa skarby. Teściowa notorycznie wydzwania, że nie ma co dać mu jeść. Ja niestety nie pracuję, a pracuje tylko mąż i siłą rzeczy nie stać nas na utrzymanie kolejnego pieska. W miarę możliwości sunia została odpchlona i odżywiona. Sabcia jest bardzo posłuszna i jest na prawdę warta włożenia w niej niewielkiej pracy, piszę tutaj o nauczeniu jej chodzenia na smyczy, ponieważ na razie bardzo ciągnie, natomiast gdy zostanie spuszczona ze smyczy pilnuję się i nie ucieka - uwielbia bawić się zabawkami. Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu dla niej nowego domu, szkoda, aby całe życie przesiedziała w kojcu.

[CENTER][IMG]http://imageshack.us/a/img222/188/dscf1453800x600.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img526/408/dscf1456800x600.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img825/6716/dscf1457800x600.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img211/2028/dscf1458800x600.jpg[/IMG][/CENTER]

Edited by lucia
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki NIKA 28.Nigdy nie zakładałam wątku pieskowi ani też nie robiłam ogłoszeń .Wstyd się przyznać ale z obsługą kompa jestem trochę na bakier,ale pomaga mi syn np.przy wrzucaniu zdjęć.Jesli chodzi o sunię to naprawdę jest wyjątkowa,pomimo że to jeszcze psie dzidzi jest bardzo rozumna i posłuszna.ZRESZTĄ PSY PO PRZEJŚCIACH TO IDEAŁY TAK JAK MOJA ZUZIA.Dzisiaj zawio,złam jej batony mięsne i kaszę żeby to babsko chociaż dało jej jesć .Jutro wezmę ją na spacer i zrobię jeszcze parę fotek to syn wstawi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nowe zdjęcia Sabci. Martwi mnie fakt, że piesek nie znalazł do tej pory domku. Sunia nie posiada żadnych szczepień i nie jest wysterylizowana, gdyż nie stać mnie na takie zabiegi. Jeśli chodzi o jedzenie to też nie dostaję kokosów - muszę dzielić między trzema psami.

[CENTER][IMG]http://img836.imageshack.us/img836/3787/dscf1467800x600.jpg[/IMG]

[IMG]http://img526.imageshack.us/img526/647/dscf1466800x600.jpg[/IMG]

[center][img]http://img339.imageshack.us/img339/187/dscf1465800x600.jpg[/img][/center][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Ja zaraz wysyłam zdjecia suni do znajomych, ktorzy chca zaadoptowac młodziutka sunie ONka. Mam nadzieje, ze sie spodoba.
Nie wiedziałam, ze sunia ma wątek.
Zwróc sie o pomoc dofinansowaniu szczepien i sterylki do Owczarkowej Skarpety.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230056-SKARPETA-OWCZARKOWA-Dla-bezdomnych-Cywilów-Szarików-Rexów-i-Alexów[/url]

Edited by bela51
Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam wątek i martwi mnie przyszłość Saby.
Trzeba by ruszyć z wysterylizowaniem małej, bo nawet jak znajdzie się dom, to przecież niewysterylizowana iść nie powinna.

Lucia, jesteś założycielką wątku i masz kontakt z obecnym miejscem przebywania suni -napisałaś już na wątku Skarpety Owczarkowej, (link podany przez bele51) prośbę o przyznanie funduszy na sterylizację ?
Tam mnóstwo Ciotek owczarkolubnych, wystarczy trochę inicjatywy, na pewno pomogą :-).

Edited by Ania II
literówki
Link to comment
Share on other sites

ile u Was mniej więcej kosztuje sterylizacja i szczepienia (bo odrobaczona chyba już jest?).

Suczka nie ma roku czyli ile mniej więcej?
ma ogłoszenia w necie?
no i w jakiej miejscowości się znajduje? (woj.)

jakby znalazły się finanse na sterylkę/szczepienia/odrobaczenie czy możesz ją zawieźć do weta? możesz też policzyć benzynę jak Ci się nie przelewa.
Orientacyjnie.
Muszę wiedzieć ile mniej więcej trzeba będzie uzbierać.

Link to comment
Share on other sites

Kochani sterylizacji niestety nie podejmę się z racji tej ,że pies po takim zabiegu wymaga specjalnej opieki.Poza tym nie mam najmniejszego doświadczenia w tych sprawach,do tego jeszcze zima,a niestety sunia nie ma szans na okres po zabiegu przebywania w ogrzewanym pomieszczeniu.Ja jestem u suni raz dziennie, czasami co drugi dzień i to tylko na godzinę więc gdy by coś się działo nie ma kto zareagować.Wczoraj wyłożylismy budę Sabci porzadnie słomą,a na to jeszcze siennik.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']ma ogłoszenia w necie?
no i w jakiej miejscowości się znajduje? (woj.)[/QUOTE]
Sunia nie posiada żadnych ogłoszeń.Przebywa w miejscowości Gomunice ,10 km. od Radomska woj łódzkie.Obecnie moze mieć ok 8-9 miesięcy,ale nie daję głowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Biedna sunia, to ona sama cały czas w kojcu ? Czy oprócz Ciebie ktos jeszcze sie nia zajmuje?
Dom dla niej, z ktorym wiazałam nadzieje, niestety na razie sie wycofuje.
Mysla o adopcji boksera...:shake:[/QUOTE]Ależ oczywiście,że sunia cały czas w kojcu bo podobno brudzi teściowej łapkami schody,do tego brama wjazdowa tej posesji jest cały czas otwarta bo syn z synową tak sobie życzą.Było zgłoszone dzielnicowej ale nic nie zadziałało.Co będzie gdy sunia dostanie cieczkę i psy będą tam wchodzić?Ci ludzie nie lubią psów,także pies nie ma tam miłości.Teściowa robi wielką łaskę ,że da sabci jedzenie.Uparła się ,że raz dziennie wystarczy.Ta kobieta jest niereformowalna.Ach szkoda słow.Sabcia cały dzień stoi za kratami i czeka na nas i spacer.Sytuacja jest bardzo niekomfortowa.To tak w skrócie bo nie wypada pisać na wątku historii .Pozdrawiam.Będą nowe zdjęcia ale w poniedziałek jak syn wróci z Krakowa.

Link to comment
Share on other sites

Czy oprócz tego plakatu ( bardzo fajnego zreszta ) sunia ma jakies ogloszenia w internecie ?
Dostałam dzisiaj zaproszenie na bazarek ogłoszeniowy, moze jej wykupic, jesli nie ma ?
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235935-Bazar-og%C5%82oszeniowy-cz-4-do-9-12-godz-22-dla-Ibisa-w-hoteliku/page1[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Czy oprócz tego plakatu ( bardzo fajnego zreszta ) sunia ma jakies ogloszenia w internecie ?
Dostałam dzisiaj zaproszenie na bazarek ogłoszeniowy, moze jej wykupic, jesli nie ma ?
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235935-Bazar-ogłoszeniowy-cz-4-do-9-12-godz-22-dla-Ibisa-w-hoteliku/page1[/URL][/QUOTE]
Saba nie posiada żadnych ogłoszeń w internecie.Plakacik został dzisiaj powieszony w sklepie.Pani Julitka, włascicielka sklepu popyta znajomych może.....Byłam wieczorem u Sabci i nasypałam jej miseczkę karmy.Jest mi z tym żle,że nic więcej nie mogę dla niej zrobić zwłaszcza jak patrzę na moje psy ,które już spią spokojnie w ciepełku.Dziękuję Ci Bela51 ,że jesteś.

Link to comment
Share on other sites

jestem ze skarpety owczarkowej
jak przed chwilą tam napisałam, [COLOR=#000000]mam wykupiony pakiet 50 (chyba) ogłoszeń, którego raczej nie wykorzystam na psiaka, któremu zakupiłam[/COLOR]
[COLOR=#000000]mogę przeznaczyć na suczkę[/COLOR]
[COLOR=#000000]tylko teks i zdjęcia bym potrzebowała :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Twórczyni ogłoszeń napisała na wątku:

[COLOR=#000000][FONT=georgia][SIZE=4][B][U][COLOR=darkred]Czego potrzebuję do ogłoszeń:[/COLOR][/U][/B][COLOR=#3e3e3e]

[/COLOR][COLOR=black]1. [/COLOR][COLOR=black]Tytuł[/COLOR][COLOR=#3e3e3e]

[/COLOR][COLOR=black]2. [/COLOR][COLOR=black]Tekst z danymi kontaktowymi (telefon, adres e-mail)[/COLOR][COLOR=#3e3e3e]

[/COLOR][COLOR=black]3. [/COLOR][COLOR=black]Informacji o [B][I]WIEKU [/I][/B](!), odrobaczaniu, szczepieniu, sterylizacji (jeśli nie ma tego w tekście)[/COLOR][COLOR=#3e3e3e]

[/COLOR][COLOR=black]4. [/COLOR][COLOR=black]Zdjęć – do 12 zdjęć w kolejności w jakiej mają pojawiać się w ogłoszeniu (pierwsze zdj. pojawia się jako miniaturka)[/COLOR][COLOR=#3e3e3e]

[/COLOR][COLOR=black]5. [B]Miasto[/B], województwo na jakie mam ogłaszać (można wybrać opcję na CAŁĄ POLSKĘ, ale wówczas i tak potrzebuję miasta, bo nie wszędzie można wybrać taką opcję).[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][SIZE=4][FONT=garamond][FONT=georgia]
[/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...