Jump to content
Dogomania

Martwie się!!


Nayantara

Recommended Posts

Mój psiak jak był mały to miał spiochy non stop ale takie brunatno-szare. Było ich bardzo duzo, sierść wokół oka zaczęła ciemnieć. Poszłam do weta. Było to grudkowe zapalenie trzeciej powieki. Wet przepisał kropelki, potem antybiotyk w kroplach-pomogło. To powinno ustapić do max 1 lub 1,5 roku samoistnie (mam tu na mysli wiek psa) Jeżeli tak sie nie stanie lepiej jest usunąć grudki.

Idz do weta-tylko nie daj sie naciągnąć od razu na usuniecie grudek (o ile to zapalnie trzeciej powieki) bo one sa bardzo potrzebne i pełnia rolę filtra. Chronia oko tak jak migdały chronia oskrzela czy płuca. Czasem jednak bywa tak, że są bardzo zainfekowane i trzeba je usunąć-ale spokojnie, kropelki powinny pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Eeee u nas bez eksperymentów żywieniowych tak jest często :) no bo jak ma śpioch nie mieć śpiochów.Ale jesli zmienia na jakiś brzydki kolor to należy się skontaktowac z wetem.U nas pomagają łzy najzwyklejsze w płynie na waciku.Ale uwaga ludzkie środki nie nadają się do oczu psa dlatego w zasadzie oprócz łez chyba nic się nie nadaje.

Link to comment
Share on other sites

U szczeniat w okresie wymiany zebow ropienie oczu jest normalne i jesli pies nie trze oczu i nie widac stanu zapalnego, nie trzeba reagowac ani zmieniac karmy. Mozna przemywac (czyscic) rozworem soli , najlepiej takim z apteki specjalnym do oczu. Powinno samo przejsc po zmianie zebow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Z czym to jest związane?[/quote]

Tego nie wie nikt ;) . Najwiekszy problem maja wlasciciele malych ras dlugowlosych i pudli. Nie wiem czy kazdy sobie zdaje sprawe z tego, ze szczenie, ktoremu rosna zeby cierpi nie mniej niz dziecko. Odczuwa dotkliwy bol. Zaleca sie, aby rasy aportujace w tym okresie zupelnie nie pracowaly z aportem. Mozna sobie skutecznie ulozyc psa, ktory przez dlugi czas nie podejmnie aportu, bo bedzie go kombinowal z bolem. Ropienie oczkow w jakis sposob moze byc (wg mnie) zwiazane z ogolnym zlym samopoczuciem psa.

Link to comment
Share on other sites

Śpioszki spioszkom nierówne-to zalezy jakie one są...Mój psiak miał ich zawsze rano bardzo dużo-były brunatne. Sierśc koło oczka była zafarbowana od śpioszków. POszłam do weta-grudkowe zapalenie trzeciej powieki-teraz moge powiedzieć, że jego śpiszki są normalne. Czasem lepiej się upewnić.

Link to comment
Share on other sites

mój ma dokładnie to samo!identyczne objawy!wet zapisał kropelki z antybiotykiem ale powiedział,że problem sam się raczej nie rozwiąże i,że wktórymś momenci będzie potrzebny zabieg usuwania grudek(mechanicznie bądz chemicznie)...nie mam na razie kasy na zabieg więc zakraplamkropelki....:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']mój ma dokładnie to samo!identyczne objawy!wet zapisał kropelki z antybiotykiem ale powiedział,że problem sam się raczej nie rozwiąże i,że wktórymś momenci będzie potrzebny zabieg usuwania grudek(mechanicznie bądz chemicznie)...nie mam na razie kasy na zabieg więc zakraplamkropelki....:D[/quote]

Widzisz a mnie wet powiedział, że zazwyczaj ustepuje to samoistnie z wiekiem-głównie do roku. U nas tak sie stało, kropelki z antybiotykiem okazały się zbawienne. Teraz sa nieznacznie powiekszone ale psiak nie ma spioszków-nic z oczkami sie nie dzieje. Mój wet nie jest zwolennikiem usuwania grudek-potem oczko jest słabiutkie i czesto dochodzi np do zapalenia spojówek, bo oczko traci naturalna ochronę.

Link to comment
Share on other sites

hmmm....chwila....bo Twój ma grudkowe zapalenie trzeciej powieki,tak?
przypomniało mi się,że mój wet zdefiniował to jako grudkowe zapalenie spojówek....teraz nie wiem czy to jest to samo czy też dwa różne schorzenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']hmmm....chwila....bo Twój ma grudkowe zapalenie trzeciej powieki,tak?
przypomniało mi się,że mój wet zdefiniował to jako grudkowe zapalenie spojówek....teraz nie wiem czy to jest to samo czy też dwa różne schorzenia...[/quote]


Tak, mój miał-bo juz wyleczone-grudkowe zapalenie trzeciej powieki.

Link to comment
Share on other sites

mm może nie mam retrievera ale mam Westa który ma dokładnie to samo co twój piesek, wyjmuje mu codziennie te śpioszki i potem one robią się znów i tak od początku. Niepokoiłam się (tak jak zawsze :roll: muszę z tym skończyć :eviltong:) więc poszłam do weterynarza który podał takie kropelki do uczu. Po dwóch - trzech albo nawet miesiącu stosowania przeszło mu :-o :razz: Nie martw się wszystko będzie dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...