Jump to content
Dogomania

Amor trafił do DS, teraz już za TM........


IKA & SONIA

Recommended Posts

Zapraszam na bazarek w połowie dla Barbórka- kolegi Amora z Hotelu.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239002-KSI%C4%84%C5%BBKI-JAK-NOWE-BI%C5%BBUTERIA-i-INNE-1-2Barb%C3%B3rka-i-1-2na-psy-u-mamy-missieek-10-02-g-21[/url]

A na nim zadbane książki, biżuteria i psie breloczki i inne drobiazgi:)

Link to comment
Share on other sites

wyżej jest info że Till ma problemy z kompem, do wtorku pewnie jej nie będzie. Jako, że jest naszym "łącznikiem" to pewnie do wtedy nie będzie informacji, chyba że ktoś chce nr bezpośrednio do hoteliku i zadzwoni? ja dziś nie mam jak.

Link to comment
Share on other sites

kto ma maila do hoteliku? trzeba by spytać czy w takim razie A. chce odkupić tę karmę dla jakiś innych psów, nie wiem hotelowych, swoich? szkoda by było żeby 20kg się zmarnowało. Jaką karmę mam w takim razie zamówić dla Amora?

Jadł chyba josere, moim zdaniem jest słaba, ale ja się już nie będę udzielać, to był mój pomysł z tą karmą która mu zaszkodziła..:oops:

Link to comment
Share on other sites

poświęciłam na przeczytanie tego wątku ostatnie 5 godzin (a miałam się dzisiaj "normalnie" położyć spać)


psa żal, jeszcze przed nim dużo, z tego co widzę
jeśli tylko mogę zasugerować z suchym żarciem, bo nie widziałam nigdzie wcześniej propozycji takiego rozwiązania, to suchą karmę można zalać ciepłą wodą i odstawić na trochę, wtedy zamiast pojedynczych chrupek zrobi się sympatyczna papka do zmieszania z wypełniaczem typu ryż, makaron czy kasza (jeśli ma problemy trawienne to tylko ryż, ale to na pewno jest wiadome)


oprócz psa żal mi też trochę till i Andżeliki, wcale się nie dziwię że się tu nie odzywa, gdyby ktoś do mnie się tak zwracał jak niektóre osoby zrobiły to w grudniu, to też bym sobie darowała, a pomówienia w stylu "konflikt interesów" to podpadają już pod paragraf
piszę to tylko w trosce o osoby, które piszą jeszcze szybciej niż mówią- czyli nie do końca się zastanawiają nad tym, co robią
Andżelika wzięła do siebie psa, dba o niego, bo pomimo 60 zwierzaków na głowie wychodzi z nim regularnie na spacery, dołożyła do niego z własnych zasobów (tabletki w pierwszej fazie pobytu Amora), długo pies był u niej z ogromnym zadłużeniem, i zamiast być jej wdzięczną... no brak słów

te laski z nieudanej adopcji od początku mi się nie podobały, dokładnie od momentu w którym wyszło, że kobieta chciała wziąć psa bez konsultacji z mężem, bo to już świadczyło o jakimś braku odpowiedzialności
że forum rodezjanów ma kiepsko z adopcjami to bym się nie martwiła, to nie jest dla nas żaden wyznacznik



jestem dobrej myśli, póki co zadeklarować się nie mogę, jeśli to się zmieni to się przypomnę

Link to comment
Share on other sites

Witam od rana z nadzieją na pozytywny rozwój wypadków :))

I znowu mądra, rzeczowa wypowiedź! Oby właśnie tak!
Nie bardzo mogę się zorientować w sytuacji finansowej psa. Pewnie nie jest wesoło, ale dobrze byłoby to jakoś jasno wypisać, bo mnie np. ciężko to ogarnąć :(

Link to comment
Share on other sites

Raczyna dziękujemy za przybycie:) i za rady;) myślę, że nie ma sensu komentować sprawy kto jak kogo potraktował, bo aby ostatecznie tu rozstrzygnąć "kto miał rację" trzeba by rozpocząć długą dyskusję i dobre argumenty miałyby obie strony. Faktem jest, że Angelika zajmuje się psem na tyle, na ile w hotelu może, i faktem jest też, że dziesiątki osób zrzucają się, aby jej za to zapłacić.

Słuchajcie Till chwilowo nie ma, więc chyba czekamy te 2 dni z decyzją o rozpoczęciu ogłaszania Amorka. Jeśli do wt nic się nie zmieni to trzeba zrobić/ wykupić ogłoszenia. MALWA (?) bodajże pisała, że mu wykupi? tekst mamy, kontakt na Till..

Druga sprawa to rozliczenie. Co raz to nowe osoby zwracają uwagę na jego brak. Kilka osób też coś deklarowało, na stałe a ktoś chyba jednorazowo. Domyślam się, że nie dostały nr konta. Niewątpliwie coś trzeba z tym zrobić, i chyba też nie ma co czekać na Till, która już napisała, że zgadza się i popiera pomysł ze skarbnikiem:

[quote name='Till']Tak, skarbnik to dobry pomysł, już mógłby zapisywać deklarację i najlepiej jakby na jego konto wpływały pieniądze, a później były przelewane dalej czyli np. do DT. Wstyd się przyznać, ale nie wiem co masz na myśli pisząc o przypisaniu na niego 1 i 2 postu, co to znaczy i jak się to robi :oops:
Wczoraj miałam telefon od pani, która też deklaruje 20zł co miesiąc, myślę, że bywa tu na wątku[/QUOTE]

Więc, czy jest ktoś kto by się tego podjął?? oczywiście najpierw pomyślałam o sobie, żeby nie było że od razu uznałam że każdy oprócz mnie;) z paru względów bardzo chciałabym tego uniknąć, jeśli się tylko da.

I jeszcze sprawa z karmą.

Maila dostałam do missiek (dzięki malawaszka) więc mogę napisać i spytać czy ma możliwość wziąć tę karmę Amora dla innych psów, a w zamian ciachnąć trochę z opłat za Amora. Tylko nie chcę tego robić na własną rękę, karmę kupiłam za wspólne pieniądze zebrane od Was wszystkich i nie chcę teraz za Waszymi plecami realizować swoich pomysłów. Więc proszę napiszcie co myślicie. Na dobrą sprawę chyba nie mamy innego wyjścia, chyba że ktoś ma niedaleko do hoteliku i chciałby podjechać, zabrać karmę dla jakiś innych psów i oddać Amorowi kasę?

No i trzeba coś nowego Amorowi zamówić - pytanie CO??

Czy mam zamawiać tę karmę hills i/d o której była kiedyś mowa? 12kg za ok. 205zł.

Kopiuję skład, opisu producenta nie będę kopiować bo wiadomo, z niego wynika, że to idealna karma.

[B]Skład:[/B]

Śruta kukurydziana, śruta ryżowa, suszone jaja, mączka z kurczaka i indyka, kukurydziana mączka glutenowa, podroby, suszone wytłoki buraczane, tłuszcz zwierzęcy, olej roślinny, węglan wapnia, siemię lniane, cytrynian potasu, sól, chlorek potasu, fosforan dwuwapniowy, tauryna, L-tryptofan, witaminy i pierwiastki śladowe. Zawiera przeciwutleniacz dopuszczony do stosowania na terenie UE.

[B]
Analiza:[/B]

[TABLE]
[TR]
[TH="bgcolor: #FFCC99"] [/TH]
[TH="bgcolor: #FFCC99"]Karma gotowa[/TH]
[TH="bgcolor: #FFCC99"]Sucha masa[/TH]
[TH="bgcolor: #FFCC99"]na 100 kcal ME[/TH]
[/TR]
[TR="class: Even"]
[TD="class: rowLabel"]Białko[/TD]
[TD="class: cell"]23,5 %[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]25,5 %[/TD]
[TD="class: cell"]6,5 g[/TD]
[/TR]
[TR="class: Odd"]
[TD="class: rowLabel"]Tłuszcz[/TD]
[TD="class: cell"]13 %[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]14,1 %[/TD]
[TD="class: cell"]3,6 g[/TD]
[/TR]
[TR="class: Even"]
[TD="class: rowLabel"]Węglowodany (NFE)[/TD]
[TD="class: cell"]47,7 %[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]51,8 %[/TD]
[TD="class: cell"]13,3 g[/TD]
[/TR]
[TR="class: Odd"]
[TD="class: rowLabel"]Włókno (surowe)[/TD]
[TD="class: cell"]1,5 %[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]1,6 %[/TD]
[TD="class: cell"]0,4 g[/TD]
[/TR]
[TR="class: Even"]
[TD="class: rowLabel"]Wilgotność[/TD]
[TD="class: cell"]8 %[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"] [/TD]
[TD="class: cell"]2,2 g[/TD]
[/TR]
[TR="class: Odd"]
[TD="class: rowLabel"]Wapń[/TD]
[TD="class: cell"]1,04 %[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]1,13 %[/TD]
[TD="class: cell"]289 mg[/TD]
[/TR]
[TR="class: Even"]
[TD="class: rowLabel"]Fosfor[/TD]
[TD="class: cell"]0,73 %[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]0,8 %[/TD]
[TD="class: cell"]204 mg[/TD]
[/TR]
[TR="class: Odd"]
[TD="class: rowLabel"]Sód[/TD]
[TD="class: cell"]0,42 %[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]0,45 %[/TD]
[TD="class: cell"]116 mg[/TD]
[/TR]
[TR="class: Even"]
[TD="class: rowLabel"]Potas[/TD]
[TD="class: cell"]0,89 %[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]0,96 %[/TD]
[TD="class: cell"]246 mg[/TD]
[/TR]
[TR="class: Odd"]
[TD="class: rowLabel"]Magnez[/TD]
[TD="class: cell"]0,08 %[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]0,08 %[/TD]
[TD="class: cell"]21 mg[/TD]
[/TR]
[TR="class: Even"]
[TD="class: rowLabel"]Kwasy tłuszczowe omega-3[/TD]
[TD="class: cell"]0,34 %[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]0,37 %[/TD]
[TD="class: cell"]96 mg[/TD]
[/TR]
[TR="class: Odd"]
[TD="class: rowLabel"]Kwasy tłuszczowe omega-6[/TD]
[TD="class: cell"]3,06 %[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]3,33 %[/TD]
[TD="class: cell"]851 mg[/TD]
[/TR]
[TR="class: Even"]
[TD="class: rowLabel"]Tauryna[/TD]
[TD="class: cell"]0,1 %[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]0,11 %[/TD]
[TD="class: cell"]28 mg[/TD]
[/TR]
[TR="class: Odd"]
[TD="class: rowLabel"]Witamina A[/TD]
[TD="class: cell"]18000 j.m./kg[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]19565 j.m./kg[/TD]
[TD="class: cell"]500 j.m.[/TD]
[/TR]
[TR="class: Even"]
[TD="class: rowLabel"]Witamina D[/TD]
[TD="class: cell"]900 j.m./kg[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]978 j.m./kg[/TD]
[TD="class: cell"]25 j.m.[/TD]
[/TR]
[TR="class: Odd"]
[TD="class: rowLabel"]Witamina E[/TD]
[TD="class: cell"]600 mg/kg[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]652 mg/kg[/TD]
[TD="class: cell"]17 mg[/TD]
[/TR]
[TR="class: Even"]
[TD="class: rowLabel"]Witamina C[/TD]
[TD="class: cell"]70 mg/kg[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]76 mg/kg[/TD]
[TD="class: cell"]1,9 mg[/TD]
[/TR]
[TR="class: Odd"]
[TD="class: rowLabel"]Beta-karoten[/TD]
[TD="class: cell"]1,5 mg/kg[/TD]
[TD="class: cell, bgcolor: #FFFFFF"]1,6 mg/kg[/TD]
[TD="class: cell"]0,04 mg[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Co myślicie?? Można teoretycznie wziąć 5kg na próbę, ale jak dla mnie niezbyt ma to sens, kosztuje ok. 130zł czyli niewiele mniej niż duży wór, a objętościowo 3 razy mniej prawie.

Link to comment
Share on other sites

widać że lepiej wziąć mniejszą porcję karmy dla Amorka, bo są z tym problemy, a tamtą karmę można mu skarmić w małych ilościach, chyba lepiej kupić te puszki które wsuwał wcześniej i na próbę Hiltona trochę


Fly, ale tak szczerze, dlaczego skarbnik to zła fucha?
myślę że mogłabym poprowadzić ten wątek, to znaczy zrobić z nim trochę porządku, natomiast kwestia skarbnikowania... w sumie można by założyć bezpłatne konto tylko na to, żeby się z prywatnym nie mieszało.... Fly?
na pewno porządne rozliczenie jest potrzebne, bo jego brak sprawia że cały wątek traci na wiarygodności




a co do mojej uwagi o pomówieniach- nie chodzi o to kto ma rację czy nie, kwestia słów których się używa i ich wydźwięk
a już na pewno nikt nie ma prawa obrażać i insynuować złych zamiarów, zwłaszcza tam gdzie ich nie ma
moja uwaga o paragrafie to tylko sugestia, że nie pozwolę na obrażanie innych osób i jeśli sytuacja się powtórzy to zareaguję
grzywny za pomówienia i godzenie w czyjeś dobre imię zaczynają się od 5 tyś zł i mam osobę która poprowadzi sprawę pro bono, to tyle w tym temacie i w tej chwili uważam go za zamknięty

Link to comment
Share on other sites

odpowiem po kolei

[quote name='Raczyna']widać że lepiej wziąć mniejszą porcję karmy dla Amorka, bo są z tym problemy, a tamtą karmę można mu skarmić w małych ilościach, chyba lepiej kupić te puszki które wsuwał wcześniej i na próbę Hiltona trochę

[I][B]w sensie hillsa masz na myśli?? A może ktoś z Was kojarzy psiaka, który je tego hillsa i opiekunowie by nam odsypali z kilogram, za normalną cenę?
[/B][/I]

Fly, ale tak szczerze, dlaczego skarbnik to zła fucha?
myślę że mogłabym poprowadzić ten wątek, to znaczy zrobić z nim trochę porządku, natomiast kwestia skarbnikowania... w sumie można by założyć bezpłatne konto tylko na to, żeby się z prywatnym nie mieszało.... Fly?
na pewno porządne rozliczenie jest potrzebne, bo jego brak sprawia że cały wątek traci na wiarygodności

[I][B]szczerze to nie jest zła fucha;) pisałam o sobie, że wolałabym tego uniknąć. Powodem jest moja sytuacja, że tak powiem, zawodowa;) która w każdej chwili może się zmienić, mogę nie mieć dostępu do telefonu, neta (tzn sporadycznie) i nie mieć czasu na rozliczenia. Ale jest duża szansa, że w ciągu najbliższego pół roku albo i lepiej tak się nie stanie. Jeśli zakładać nowe konto to trzeba by popatrzeć po warunkach umowy, ja już się nacięłam raz na darmowe konto, z którego za mało korzystałam i zaczęły mi narastać różne opłaty, tak że zamykałam je z dużym minusem.
[/B][/I]

a co do mojej uwagi o pomówieniach- nie chodzi o to kto ma rację czy nie, kwestia słów których się używa i ich wydźwięk
a już na pewno nikt nie ma prawa obrażać i insynuować złych zamiarów, zwłaszcza tam gdzie ich nie ma
moja uwaga o paragrafie to tylko sugestia, że nie pozwolę na obrażanie innych osób i jeśli sytuacja się powtórzy to zareaguję
grzywny za pomówienia i godzenie w czyjeś dobre imię zaczynają się od 5 tyś zł i mam osobę która poprowadzi sprawę pro bono, to tyle w tym temacie i w tej chwili uważam go za zamknięty

[I][B]nie przesadzajmy, z tego co pamiętam padło stwierdzenie "konflikt interesów", które nikogo nie obraża, wynika z logiki i jest całkowicie neutralne! to nie sugeruje niczyich złych zamiarów, a jedynie to, że ktoś prawdopodobnie nie będzie miał ochoty działać na swoją niekorzyść. Nie wiem, ja gdybym brała kasę za opiekę nad psami to nie angażowałabym się w poszukiwanie dla nich innego tańszego miejsca, bo to trochę nielogiczne? Jeśli tak by mi zależało żeby opiekunowie mniej płacili, to raczej sama obniżyłabym opłatę.[/B][/I][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

FLY - pisałam, ze mogę zapłacić za ogłoszenia Amora i tak będzie. Nie zmieniam zdania ot tak ;)


Po to tu jesteśmy by pomagać, także finansowo, a nie pisać, byle pisać, raz się zobowiązałam i tak zostaje...
Daj mi tylko znać, czy zamawiać ogłoszenia. Zamówię u natie.

Co do wyboru karmy, tomoże Angelika coś podpowie? Ktoś pisał wyżej, ze ma 60 zwierząt, to jeśli tak jest, to na pewno używa różnych karm, a na pewno ma orientację w składzie i doświadczenie w tym zakresie, a zatem moze zasugerować, która karma byłaby dla Amora najlepsza, ale tak jak pisała malawaszka - tak naprawdę to loteria, nigdy nie wiesz, czy dana karma będzie ok.

A jeśli chodzi o zakup karmy - to czy masz jeszcze jakieś pieniądze z bazarku? Pytam, bo zastanawiam się kto teraz sfinansuje zakup karmy dla Amora?

Pomysł z odkupem karmy - jak nabardziej popieram, moze Angelika chciałaby tę karmę lub wliczyłaby w koszty pobytu psa. A jeśi nie Ona, to może ktoś z dogomaniaków odkupiłby karmę - to co zostało.

Edited by MALWA
literówka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']FLY - pisałam, ze mogę zapłacić za ogłoszenia Amora i tak będzie. Nie zmieniam zdania ot tak ;)


Po to tu jesteśmy by pomagać, także finansowo, a nie pisać, byle pisać, raz się zobowiązałam i tak zostaje...
Daj mi tylko znać, czy zamawiać ogłoszenia. Zamówię u natie.

Co do wyboru karmy, tomoże Angelika coś podpowie? Ktoś pisał wyżej, ze ma 60 zwierząt, to jeśli tak jest, to na pewno używa różnych karm, a na pewno ma orientację w składzie i doświadczenie w tym zakresie, a zatem moze zasugerować, która karma byłaby dla Amora najlepsza, ale tak jak pisała malawaszka - tak naprawdę to loteria, nigdy nie wiesz, czy dana karma będzie ok.

A jeśli chodzi o zakup karmy - to czy masz jeszcze jakieś pieniądze z bazarku? Pytam, bo zastanawiam się kto teraz sfinansuje zakup karmy dla Amora?

Pomysł z odkupem karmy - jak nabardziej popieram, moze Angelika chciałaby tę karmę lub wliczyłaby w koszty pobytu psa. A jeśi nie Ona, to może ktoś z dogomaniaków odkupiłby karmę - to co zostało.[/QUOTE]


No absolutnie nie chodziło mi o "przypominanie" Tobie, że się do czegoś zobowiązałaś!:) Tylko "głośno myslę" a raczej piszę, że od wtorku trzeba by ogłoszenia dawać:)

O tym hillsie właśnie pisała Angelika, że można by spróbować, dlatego wkleiłam tu jego cenę i skład.

Mam kasę jeszcze żeby zakupić ten duży worek.

Napiszę do Angeliki spytam co z tą karmą. Jeśli komuś odsprzedamy to dochodzi koszt kuriera i zamieszanie z tym związane. Karma jest obiektywnie chyba dobra (poczytajcie opinie, ja znalazłam same, że super) i tania (167zł za 20kg), więc mam nadzieję, że uda się ją odsprzedać.

edit: napisałam już;)

Edited by FLY
Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam e-maila, i mam informacje od Angeliki z dzisiejszego dnia:

"--luty 2013

[B]04.02.2013 kiyoshi 15 zł - ?[/B]

[B]05.02.2013 MDK8 10 zł - luty 2013[/B]

[COLOR=#222222][FONT=arial][B]06.02.2013 Panna Marple 50 zł [/B]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=arial] [B]07.02.2013 [/B][B][COLOR=#222222][FONT=arial]Carrie i Tequila 1[/FONT][/COLOR][/B][B]0 zł - ?[/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#222222][FONT=arial] [B]= 1046,48 zł[/B]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=arial]
WYDATKI
poprzedni pobyt - dług 614 zł (w tym 199 zł dług u weta: RTG, leki, odrobaczanie)*
01.01.2013 117 zł hotel grudzień


10.01.2013 55,48 zł Kreon 25000
15.01.2013 35 zł szczepienie na choroby zakaźne
15.01.2012 15 zł dojazd do weterynarza na szczepienie (koszt paliwa 45 zł dzielony na trzy zwierzęce sprawy u weta)
01.02.2013 403 zł hotel styczeń





= 614 zł + 625,48 zł = 1239,48 zł

[B]co daje[/B]

[B]+1046[/B][B],48 [/B][B]zł - [/B]1239,48 zł[B] = -193 zł[/B]

[B]Amor czuje się już dobrze, wystarczyło jednorazowe podanie leków i powrót do poprzedniego sposobu karmienia[/B]

[B]potrzebne jakieś jedzenie dla Amora[/B]
[B]kartoniki od krakowianki mieszam mu z ryżem, ale bardzo oszczędnie, na takim jedzeniu napewno nie przytyje[/B]
[B]mam jeszcze dwa kartoniki "


[/B]Z tej informacji wynika, iz Amor jest [U][B]obecnie 193 zł na minusie![/B][/U]
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

jak już pisałam wyżej, wysłałam maila do A. z pytaniem czy mogłaby przeznaczyć karmę Amora dla innych psiaków w zamian za obniżenie opłaty za hotel (o wartość karmy na jaką się umówimy, oczywiście jednorazowo). Tak więc zobaczymy, co z tego wyniknie, jak nie to pomyślimy gdzie ją odsprzedać.

Pilniejszą sprawą jest w tej chwili zakup nowej karmy.
Mogę to zrobić w każdej chwili, na wtorek może być u Amora. Pytanie jednak - CO mam kupić. Czy tego hillsa o którym wyżej wklejałam info? Ryzykujemy normalny worek czy bawimy się w mniejsze? 2kg moim zdaniem kompletnie odpada, koszt to ok 80zł + zapewne kurier z 20zł, bo chyba za taką kwotę nikt nie robi darmowych wysyłek. Czyli pozostaje nam 5 kg albo 12kg.

Kopiuję jeszcze wskazania z tej karmy:

[COLOR=#333300][B]Wskazania:[/B][/COLOR]
- zaburzenia przewodu pokarmowego: zapalenie żołądka, zapalenie jelit, przewlekłe zapalenie okrężnicy, (czyli większość przypadków biegunek oraz złe wchłanianie, rozrost bakterii w jelicie, rozszerzenie naczyń chłonnych)
- rekonwalescencja po zabiegach chirurgicznych przewodu pokarmowego
- rekonwalescencja po mniejszych zabiegach chirurgicznych oraz stanach łagodnego wycieńczenia
- niewydolność zewnętrzwydzielnicza trzustki
- ostre zapalenie trzustki, bez hiperlipidemii
- rozszerzenie i skręt żołądka
- w pełni zbilansowana dla szczeniąt

Co myślicie?? Angelika sama pisze, że daje mu bardzo oszczędnie...do jutra trzeba podjąć decyzję, jeśli będę wiedzieć co mam zamawiać to postaram się to tak zrobić, żeby już na wtorek karma była u Amora.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...