Jump to content
Dogomania

Zekki już za TM :(


????

Recommended Posts

A może znalazłaby się ktoś z Solca Kujawskiego i rozwiesił ogłoszenia o Zekkim, że został znaleziony? Może ktoś by go rozpoznał? Byłaby mała szansa, że dowiemy się czegoś o jego przeszłości i behawiorysta wiedziałby jak z nim pracować? i jakie jest podłoże jego zachowania agresywnego...

Link to comment
Share on other sites

obawiam się, że hotelika ze szkoleniem tańszego nie znajdziemy:shake:
w schronisku jest "Lira" - szkolimy tam psy. Może chociaż minimalnie Lira by mu tam pomogła (ale nie wiem czy ktoś zechciałby zabrać go na Lirę, bo ja ostatnio nie chodzę na szkolenia). Do hotelu póki co na miesiąc lub dwa by pojechał i zobaczylibyśmy czy to coś mu daje. A może zrobiłby się ciut łagodniejszy i mógłby przebywać z innymi psiakami nie w boksie ale na wybiegu? byłaby już wiosna i byłoby ciepło i dalej pracowalibyśmy z nim w schronisku... Nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem, kluczowe jest to, żeby go wyciągnąć ze schronu. Z tego co piszecie tam, nie ma szans na nic. Jeżeli nie ma miejsc w hotelu ze szkoleniem to może należy spróbować w hotelu "normalnym" ale takim, który miał już doczynienie z psami"trudnymi" i nie będzie się zrażał do jego zachowania. Może poza schroniskiem pies będzie zachowywał się inaczej?
[quote name='Madź.']obawiam się, że hotelika ze szkoleniem tańszego nie znajdziemy:shake:
w schronisku jest "Lira" - szkolimy tam psy. Może chociaż minimalnie Lira by mu tam pomogła (ale nie wiem czy ktoś zechciałby zabrać go na Lirę, bo ja ostatnio nie chodzę na szkolenia). Do hotelu póki co na miesiąc lub dwa by pojechał i zobaczylibyśmy czy to coś mu daje. A może zrobiłby się ciut łagodniejszy i mógłby przebywać z innymi psiakami nie w boksie ale na wybiegu? byłaby już wiosna i byłoby ciepło i dalej pracowalibyśmy z nim w schronisku... Nie wiem...[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

A ile on byl w tym domu? 2-3- dni...
ledwo pojechal a juz wrocil.


[quote name='schronisko.bydgoszcz']nie jestem pewna,czy sam z siebie znormalnieje... Jemu potrzebna jest doswiadczona osoba,ktora pomoze uporac sie z trauma... Zekki juz byl raz u jednej dziewczyny w domu i widac,ze bez pracy nic to nie dalo :([/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego ma wrócić do schronu?
Jeżeli zostanie oddany do hotelu to przecież nikt go do schronu nie zwróci.
Nie wyobrażam sobie sytuacji, że pies zostaje wyciagnięty ze schroniska a potem do niego wraca.
Oczywiście jeżeli adopcja jest bezpośrednio ze schronu to czasami ludzie tak robią, jeżeli sobie nie radzą, ale tu mówimy o wyciągnięciu go przez wydaje mi się osoby świadome tego, że nigdy on tam niewróci, nawet gdyby nie wiem co zrobił?

[quote name='schronisko.bydgoszcz']moim zdaniem,on musi trafic do osoby z doswiadczeniem,inaczej bedzie do schronu wracal jak bumerang z coraz gorszymi etykietkami i coraz bardziej zryta psychika... a pewnego dnia wroci i juz ze schroniska nie wyjdzie... potrzebny sprawdzony,doswiadczony DT ;([/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Jak sobie nie poradzi jeden to znajdzie się inny, który da radę. Trzeba byś dobrej myśli. w hoteliku przynajmniej nikt go nie zabije.[quote name='schronisko.bydgoszcz']to gdzie sie podzieje,jak hotelik stwierdzi,ze sobie nie radzi? :(
z reszta niewazne, robcie co chcecie,trzymam kciuki,zeby Mu sie udalo...

Magda, z bazarku na Szadiego bedzie jakas stowa na Zekkiego,ktora po rozliczeniu Ci dorzuce :)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie...
na dzien dzisiejszy jets 165 zl deklaracji.
hoteliki kosztuja. do tego przerzucanie go z jednego do drugiego tez kosztuje (transport) no i ten stres dla psa.
pewnie ze bylo by idealnie zeby nie musial juz nigdy wracac do schroniska... ale to kwestia kasy...:-(((((




[quote name='Martuchny']Mi już ręce opadają. To wszystko nie jest takie łatwe.
'Jak nie jeden to drugi' - to nie takie proste! my nie mamy nie wiadomo ile pieniędzy! To jest dla nas bardzo, bardzo trudne, żeby cokolwiek tutaj zrobić i żeby ten pies nie musiał wracac do schroniska.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

ja myślałam, żeby póki co zabrać go do hotelu ze szkoleniem na 2 miesiące (chyba, że byłaby konieczność aby został tam trochę dłużej np. o kolejny miesiąc ze względu na małą poprawę w zachowaniu). Zekki miałby tam dobrą opiekę i kontakt z innymi psami. Może udałoby się doprowadzić go do takiego stanu aby mógł mieszkać na schroniskowym wybiegu z innymi psami (oczywiście dobrze dobranymi psami, czyli raczej uległymi). Wtedy by było idealnie. Zekki w schronisku nie zajmowałby sam boksu a głównie o to w tym wszystkim chodzi. Ja po maturze (czyli jakoś w drugiej połowie maja) mogłabym kontynuować z nim pracę i spędzać z nim sporo czasu. Przeraża mnie myśl utrzymywania psa w hotelu przez wiele miesięcy (boję się, że Zekki szybko domu nie znajdzie...) to są bardzo duże pieniądze, więc tak to sobie wszystko wymyśliłam... nie wiem czy to jest dobry pomysł czy zły, ale wydaje mi się ok. W hotelu w Nakle miejsca będą wolne dopiero w połowie lutego. Zekkiś wczoraj i dzisiaj był ze mną na spacerze w lesie i zachowywał się wzorowo przy innych psach. Jedynie w boksie jest problem. Mam nadzieję, że do naprawienia!

Link to comment
Share on other sites

W pierwszym poście zrobiłam rozliczenie.
zadzwoniłam do Sfory Prezesa i w przyszłym tygodniu dostanę odpowiedź czy Zekki mógłby pojechać bo zależy to od tego czy jeden pies mieszkający w hoteliku trafi do nowego domu. Tam jest trochę taniej (chyba 400 zł za miesiąc)

Link to comment
Share on other sites

jestem u zakiego

pożyczam sobie zdjęcie do pw i jutro będę wysyłać , może zakończymy jutro sprawę Tropika z mojego podpisu to będzie więcej czasu

banerek taki tragiczny by się przydał
całego wątku nie jestem w stanie przelecieć ale głównie chodzi o to że schron chce go uśpić bo agresywny , a jak z jego zdrowiem teraz ?
a no i daję 10 zł stałej dla chłopaka , więcej nie dam rady :shake:








[IMG]http://imageshack.us/a/img440/3213/p1010565q.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...