Jump to content
Dogomania

ubranie na chłodne dni


ysmay

Recommended Posts

Ponieważ nastają chłody, a to dopiero pierwsza tak chłodna pora przed nami, rozpoczęłam poszukiwania jakiego okrycia na jesień/ zimę dla mojej pannicy i kawalera. Zastanawiam się czy lepsze są derki czy kombinezony. Co się lepiej użytkuje co bardziej praktyczne?


PS jeśli był taki temat o poproszę o linka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

My mamy kombinezony na zimę, a derki tylko na deszcze. Kombinezony dobrze się sprawdzają, ale trzeba dobrać odpowiedni rozmiar :) Moim chłopakom jest ciepło i chętnie wychodzą w tym kombinezonach. Zresztą one mają więcej ubrań niż ja :)
Na przykład takie mamy: [url]http://www.mybelovedpets.pl/2012/01/let-it-snow.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moja co prawda nie chodzi w kombinezonach,ani derkach,a pierwsze śniegi już spadły, ale na pewno cieplej psu będzie w kombinezonie,ale też bardziej niewygodnie, takie przynajmniej jest moje zdanie.
A ja za to widziałam tanie,nawet na zamówienie na allegro.

Link to comment
Share on other sites

Czy niewygodne to zależy od psa i od przyzwyczajenia. Mój jeden chłopak grzecznie czeka aż go ubierzemy, a gdy jest na podwórku to naprawdę nie zwraca uwagi czy jest ubrany czy nie. Dzisiaj tak biegał, że zgubił buty (tak, w bytach też chodzi). Drugi chłopak ciuchów może nie lubi, ale jest przyzwyczajony i zdecydowanie woli wyjść ubrany, bo jak nie to trzęsie się jak osika.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja kupiłam na all szyty na miarę, więc mam 100% pewności, że pasuje :) a wygląda w nim rewelacyjnie :) no i dosyć szybko mi uszyli, bo w sumie chyba tylko tydzień czekałam.
[URL]http://allegro.pl/kombinezon-zimowy-dla-york-szyty-na-wymiar-i2833603651.html[/URL]

oczywiście są też inne kolory, ja akurat mam ten zielono-czarny :)

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim psa nie należny strzyc tuż przed zimą, a najpóźniej wczesną jesienią.
U shih tzu kombinezon powinien być zrobiony tylko z ortalionu lub innego podobnego materiału.
Podszycie go jakimkolwiek "miśkiem" powoduje szybsze kołtunienie się włosa.
W przypadku tej rasy ma on tylko spełniać funkcję ochrony przed śniegiem a nie grzać.
Jeśli pies nie lubi butków, lub nie chcemy ich z jakiś względów zakładać, należy pamiętać o smarowni opuszków wazeliną (Ja osobiście stosuję wazelinę HAMA - specyfik na krowie wymiona).
Kategoryczny zakaz wyprowadzania psa w miejsca gdzie istnieje wielkie prawdopodobieństwo sypania solą lub innymi środkami chemicznymi.
Po powrocie do domu porządnie umyć łapu letnią lub zimną wodą.

Link to comment
Share on other sites

No Wini to jak jest śnieg, to nie chce do domu wracać ;) z mężem chciałam ulepić bałwana, to co nam się udało zrobić kulę, to on wbiegał w nią i rozwalał na pól :D No i kombinezon nosi głównie przez te kulki, bo później aż piszczał z bólu przez nie i je gryzł...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...