Jump to content
Dogomania

NOVA FOODS Trainer - karma superpremium zupełnie bez drobiu


LadyS

Recommended Posts

Na karmę trafiłam na tegorocznej ZooBotanice, kupiłam mojemu alergikowi na spróbowanie 2 kg Fitness 3 Trainer królik + ziemniaki. Cena adekwatna w zasadzie do jakości. Wybrałam karmę, bo nie zawiera nawet tłuszczu drobiowego, co jest dla nas bardzo wazne ze względu na alergię na drób. Ma bardzo niskie dawkowanie, bo podobnych karm Jax zwykle zjadał ok. 100 gram, a tutaj tylko 85/dzień - widać, że się najada, mniej szuka żarcia na spacerach niż wówczas, gdy był np. na Nutrze Gold. Karmimy od tygodnia i w zasadzie póki co nie mam zastrzeżeń - zero drapania, wypadania sierści, zero zacieków z oczu, a dodatkowo liczba kup spadła do jednej dziennie - zbitej i nawet nie bardzo śmierdzącej. Żadnych problemów przy przestawieniu z jednej karmy na drugą, zero bąków, zapach z mordki też na plus względem wcześniejszego stanu rzeczy na Nutrze Gold.

Ktoś jeszcze miał do czynienia z tą karmą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rafantynka']Witam , ja karmiłam trainerem z kaczką , teraz mam zamiar kupić królika . Jeśli mogę zapytać , to ile kosztował worek 7,5 kg. W sklepach internetowych kosztuje min. 148 zł.[/QUOTE]

Kosztował 130 zł, ale tam generalnie było taniej, bo to były targi, wiec wszystko z upustami ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozwolę sobie odświeżyć wątek. My od dzisiaj jemy Trainer, ale puppy dla średnich i dużych ras; kaczka + ryż, a druga paka ryba + ryż. Karma została kupiona przez przypadek, właściwie nigdy wcześniej nie słyszałam o niej. Po prostu w sklepie nie mieli naszego żarcia, a potrzebowaliśmy coś na teraz. Młody alergikiem nie jest, ale zajada całkiem chętnie - pewnie dlatego, że coś nowego. Nie mniej zobaczymy jak będziemy żyć po tej karmie, bo jak na ironię po Acanie czy Orijen mamy brzydkie kupy, śmierdzące bąki i łupież.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hej hej no właśnie, jak to jest z tym mięsem. Kupiłam na razie tak na spróbowanie tą karmę, z jagnięciną. Ryżu ma 46%! na pierwszym miejscu jest, potem 16% mięsa suszonego. Jak to jest z tym ryżem i mięsem. W innych karmach jest no ba pierwszym miejscu, ale mączka albo jest podana ilość procentowa ale PRZED obróbką (suszeniem), a nie po. A tutaj mowa o mięsie gotowym, po suszeniu... może to jednak nie tka zła karma? pani w sklepie zoologicznym mówiła, że jest lepsza od royala...
?

Link to comment
Share on other sites

No więc po kilku dniach testowania:

kupki ok, ale bez rewelacji, troszkę luźne, ale ok
smakowitość przeciętna (testowane na psie odkurzaczu :))
skład porównywalny z RC
cena troszkę bardziej atrakcyjna niż RC, ale karma tania nie jest
dostępność bardzo kiepska

Podsumowując, nie zamierzam jej kupować.

Link to comment
Share on other sites

U nas na Trainerze jest bardzo ok, kończymy właśnie średni worek z królikiem. Zero rzutów alergii, drapania, kupy ok, jedzona baaardzo chętnie. Przy okazji wybierania karm bezzbożowych dla młodego i dylematów, co wybrac, stworzyłam zestawienie takich karm, może komuś się przyda [URL="http://bialyjack.blogspot.com/2013/02/zestawienie-karm-karmy-bezzbozowe.html"]>klik<[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mój maluch trainera z królikiem je już czwarty miesiąc i bardzo sobie chwalę. Przede wszystkim zmniejszyła się ilość kup (z sześciu na trzy dziennie) a ich konsystencja też się znacznie poprawiła. Poza tym mały póki co nie wybrzydza i zjada całą porcję, a jest niestety strasznym niejadkiem. Poza tym żadnego drapania, gryzienia łap itp, nawet oczy mniej łzawią, więc póki co jestem bardzo zadowolona:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ha, dopiero teraz się zorientowałam, że piszecie o Fitness Trainer. Swego czasu karmiłam nią Mikrę, a i do dzisiaj używamy jej ze względu na wyjątkowo drobne granulki w wersjach Mini - jest idealna do kuli smakuli. Kiedy pies był na Trainerze, nie było problemów ani z kupami, ani z jedzeniem, ani ze skórą. Uważam, że cena również jest adekwatna do jakości. Kupowałam tą karmę w Zoo Karina, bo była promocja - 2 opakowania po 3 kg w cenie jednego. Ale to było 3 lata temu;) Ciekawe, czy ktoś ma porównanie, czy aby jakość się nie pogorszyła, bo kiedy ja stosowałam Trainera, to była to w Polsce nowość.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...