Jump to content
Dogomania

Chart polski


Dożyca

Recommended Posts

No właśnie... Jak tu się zdecydować?...

Ogólnie: gładkowłose bardziej od futrzaków i orientalne bardziej od brytyjskich. Ale to tylko tak ogólnie.

Ostatnio na przykład zaimponował mi whip instruktorki z Baritusa, którego prezentowała na pokazie agillity, w czasie ursynaliów.

Wyjątkowo intrygujące są dla mnie charty polskie. Za ten charakterek :wink: , który sprawia, że na ich zaufanie i współpracę trzeba naprawdę zapracować i zasłużyć. Zawsze większą satysfakcję daje mi obcowanie ze stworzeniem (psem, koniem...) które umie cenić swoją wartość.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bagi:

No właśnie już zaczęłam tęsknić :)

Myślałam,że się spotkamy na Warszawskiej międzynarodowej, a tymczasem Arcturusy pozgłaszane, ale nieprzyjechane...

A potem to już natłok roboty. Teraz zresztą tez-ostatnia prosta przed egzaminami.

Ale przynajmniej tu sobie czasem poczytam :)

Link to comment
Share on other sites

a nie mowilam... ;)

chomica :D

z wlasnego juz doswiadczenia wiem ze o zaufanie i milosc cp trzeba sie mocno postarac :) ojjj mocno, choc po jamniku ma sie przynajmniej swieta cierpliwosc :D

ps. jezdzisz moze konno?

bagi :D

milo Cie widziec

pozdrowienia od jenn i Cynki

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za miłe powitanie :)

bagi:

O! :o

A które to takie kłótliwe baby są?

jenn:

No, muszę przyznać, że jamnik zdecydowanie odstaje od większości psów, które obserwuję u ludzi. Jak mówi moja znajoma:"To nie pies. To JAMNIK."

Choć nieskromnie uważam, że mój wyróżnia się na plus spośród swego rodzaju (cóż, to stare prawo przyrody pt."mój zwierzak jest dla mnie naj" :wink: ) W każdym razie nauczył mnie cierpliwości i poszanowania dla jego odrębności.

Czy to, co uprawiam można nazwać jazdą konną trzeba by spytać mojej instruktorki. Ale się staram.

Link to comment
Share on other sites

Bagi - a która to Miszka? Smuga?

Problemy ustalania w stadzie mnie baaardzo interesuję - u nas w rodzinie już 4 sztuki egzemplarza, po dojściu Paśki, więc liczę się z jakimiś problemami... Chociaz to suka, więc może nie będzie bardzo źle (chociaż nie tak jak było z dorastaniem ramzia)

Link to comment
Share on other sites

Tak Smuga to Miszka . Surma rzadzi i ona ma juz luz ,a te dqwie zolzy Misza i Biedronka ,.ciagle probuja sily .

Wtedy tez sytuacja byla wyjatkowa obie cieczkowe jedna zaawansowanie druga na poczatku , Biedronka wrocila z wyjazdu i nie spodobalo jej sie ze Miszka za bardzo zaprzyjaznila sie z Puniem . No i chciala ja zagryzc . Na szczescie zreflektowalismy sie sztbko i skonczylo sie tylko szyciem , w tej chwili juz jest dobrze prawie nic nie widac .

Samce maja prostsza sytuacje Puk rzadzi , Boruta jest popdprzadkowany i nawet nie probuje nic dzialac ( na razie) . Puk ma juz 8 lat ,Boruta 3 , wiec poczekamy zobaczymy . Gorzej ze Boruta jest tak zdominowany ,ze ma problemy z kryciami i np. przybraniem masy .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...