Jump to content
Dogomania

Chart polski


Dożyca

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam posiadam cztery Charty Polskie i Borzoja . Moja mala hodowla nie ma jeszcze wielkiego doswiadczenia , ale uczymy sie i zdobywamy konieczna wiedze . Duzo jezdzimy po wystawach i w Polsce i za granice mamy taz pewne sukcesy . Charty to wyjatkowe psy mialam wczesniej charcika i greya , ale musze przyznac , ze ponad nie przedkladam jednak Charty Polskie . Zanim rozpoczelam hodowle przez piec lat jezdzac po wystawach przygladalam sie CP i dopiero wtedy zdecydowalam sie na miot , kiedy wiedzialam czego oczekuje po tych psach . Wydaje mi sie , ze miot jest udany . Szczeniaki odnosza pierwsze sukcesy wystawowe . Jesli chodzi o charakter CP , to jest on bardzo zdecydowany , to w koncu psy jeszcze niedawno polujace , przeciez musialy dogonic zdobycz i ja zabic nie ma u nich sentymentow . Jednak zasluzyc sobie na to , aby CP byl wiernym i oddanym przyjacielem to sukces , jego wzrok bardzo czesto mowi " jestes tylko czlowiekiem , co ty mozesz wiedziec " .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

I co charciarze od polaków? Temat się urwał?

Ja ma charta, jak tu już co niektórzy wiedzą od niedługiego czasu. Nie sądziłam, że to moje marzenie spełni się tak szybko. Teraz to mogła bym każdą kanapę zapełniać psami tej rasy ;)

Młody od tygodnia biega przy rowerze i naprawdę dobrze mu to idzie. Zastanawiam się nad agility dla niego, bo energia wprost go rozpiera, a na coursingi to na razie nie ma co marzyć...

A jak wy eksploatujecie swoje cp? :D

Link to comment
Share on other sites

Rotti

Wiem, że nie teraz. Tak się boję o jego stawy, że regularnie konsultuję się z bagi w jego sprawie. Codziennie robi około 4 - 5 km kłusem (czaaaasem wpadnie w galop, ale na króciutko ;) ) + zabawy z Fifką i myślę, że do roku czasu tyle mu starczy, chociaż on by chciał jeszcze i j eszcze. Bierze Arthroflex i nie widzę u nich jakiś niepokojących zmian. Ale do spokojnych to on należeć nie będzie....

Link to comment
Share on other sites

Rotti

Ale ja kocham aktywnosć! W czwartek kupiliśmy rowery i od tego czasu jak nie z Siwym to sami jeździmy w tę i we wtę rowerami, do pracy rowerami, z Siwym rowerami, po południu w weekend rowerami.

Własnie takiego psa chciałam. Ja już się nie mogę doczekać kiedy on będzie mogł hasać do woli! :angel:

Link to comment
Share on other sites

Hehe... cwaniara!

Sama sie boi, że będzie miała dwa, a mi każe mieć trzy!

Przy obecnym stanie ogrodzenia, ułożenia (a raczej częściowego ułozenia) młodego i czasu nie ma mowy.

Ale pracuję nad tym by tak za 3 - 5 lat Siwy miał charcei towarzystwo.

Link to comment
Share on other sites

Jak plan zrealizuję to sama sobie będę zazdrościć.... :wink: :lol:

Po przybyciu Siwego, praktycznie już po tygodniu oboje stwierdziliśmy, że nic innego w domu jak tylko charty nie ma prawa się pojawić...

No, ale Ty zazdrościsz mnie, a sama niedługo będziesz miała parkę....

I to jaką!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja mam ciągoty do wszystkich chartoli :wink: , polaki są u mnie na dosyć ogległym miejscu wśród chartów do których darze większy sentyment, ale i tak są super (a jak by inaczej! :wink: )

Mojej znajomej rodziece mieli kiedyś cp. po rodzicach: INTRUZ Celerrimus x HETKA Celerrimus, miot z roku - 87r. :lol: Wprawdzie ich cp. odszedł 8 lat temu, ale polaki nadal darzą sentymentem :P

__________________________________________

Rotti, nawiązałam kontakt z Lazarusami (najlepsza PL hodowla whippetów) - opisali mi typ amerykański whippetów, może pomogą przy wyborze hodowli :wink: . Państwo Lazar są poprostu super :lol: :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Dożyca, witam!!!! :)

Ja mam 6 miesięczna charcice polską o imieniu Arika z hodowli Sompolino. Jest cudowna. Planuje wystawic ją pierwszy raz w Swornych gaciach czy Chojnicach na "Klubowej wystawie chartów polskich" :) Ale chyba ciut bardziej pociągają mnie wyścigi. Napewno bedzie Aricia czesto na coursingach :) Hodowle zamierzamy założyc za 2,5 , 3 lata gdy bedzie 1 miot po Arici :) Achaaa, podaj mi twój nr gg, bo mi wirus całą liste gg zjadł :(

:hand:

_____________

Dominisia i moja charcica polska Ariczka :great: :bluepaw:

gg: 2560415 :hand:

Link to comment
Share on other sites

witam :D

ja co prawda laik w kwestii chartów, ale jako że charty polskie bardzo mnie zainteresowały (za sprawą ślicznej Pasji od Aleksandry) mam nadzieję, że co nieco mi na ich temat przybliżycie :)

Wirka, byłam na Twojej stronie - sporo tam zdjęć polaków

zastanawiam się skąd ta różnorodność umaszczenia? co więcej, wydawało mi się, że jeden z nich miał nieco dłuższą sierść (przynajmniej tak wyglądał na zdjęciu) a polaki nie powinny być gładkowłose? :o

czy ta różnorodnośc spowodowana jest tym, że tę rasę wciąż się odtwarza?

Link to comment
Share on other sites

witam :D

ja co prawda laik w kwestii chartów, ale jako że charty polskie bardzo mnie zainteresowały (za sprawą ślicznej Pasji od Aleksandry) mam nadzieję, że co nieco mi na ich temat przybliżycie :)

Wirka, byłam na Twojej stronie - sporo tam zdjęć polaków

zastanawiam się skąd ta różnorodność umaszczenia? co więcej, wydawało mi się, że jeden z nich miał nieco dłuższą sierść (przynajmniej tak wyglądał na zdjęciu) a polaki nie powinny być gładkowłose? :o

czy ta różnorodnośc spowodowana jest tym, że tę rasę wciąż się odtwarza?

Link to comment
Share on other sites

witam :D

ja co prawda laik w kwestii chartów, ale jako że charty polskie bardzo mnie zainteresowały (za sprawą ślicznej Pasji od Aleksandry) mam nadzieję, że co nieco mi na ich temat przybliżycie :)

Wirka, byłam na Twojej stronie - sporo tam zdjęć polaków

zastanawiam się skąd ta różnorodność umaszczenia? co więcej, wydawało mi się, że jeden z nich miał nieco dłuższą sierść (przynajmniej tak wyglądał na zdjęciu) a polaki nie powinny być gładkowłose? :o

czy ta różnorodnośc spowodowana jest tym, że tę rasę wciąż się odtwarza?

witam :)

Arika to tez siostra Pasji :) Jej fotki mozesz zobaczyc w temacie : Whippetka ma juz whippetkę - naomi!!!! na 7-8 chyba stronie :)

Charty polskie nie mogą byc gładkowłose, one muszą byc krókowłose. Nieststy rodzą się czasami polaki z dłuższą sierścią i to jest wada, ale trudno, rodzą się i juz :) Pytaj mnie o co chcesz w meilach do mnie : [email protected], lub na moim privie lub na moim gg: 2560415.

Chętnie przybliże ci rase szlachetną i piękną - chart polski :great:

:hand:

_____________

Dominisia i moja charcica polska Ariczka :great: :bluepaw:

gg: 2560415 :hand:

Link to comment
Share on other sites

dzięki :) właśnie zauważyłam, że post się dwa razy wysłał :cry:

Fiona cudeńko i tak niepodobna do Pasji :D

Dominika, dzięki, nie omieszkam Cię pozaczepiać, skoro mam pozwoleństwo :wink:

aha, i przepraszam za pomyłkę odnośnie sierści, nigdy charta nie dotykałam, sądziłam więc, że polaki są gładkowłose. Mój błąd, bo nie sprawdziłam we wzorcu.

A w ogóle to chyba się zakochałam :D :iloveyou:

zawsze podobały mi się wilczarze, ale charty polskie podbiły moje serce ostatecznie (no oprócz ONów, które są moją największą miłością)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...