Jump to content
Dogomania

borysova

W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?  

102 members have voted

  1. 1. W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?

    • Warszawa
      35
    • Wrocław
      24
    • Olsztyn
      14
    • Lublin
      6
    • Poznań
      11
    • Kraków
      12


Recommended Posts

Chemie w sumie skonczyłam ;)
Tzn zostały mi tylko cukry. No i robie sobie na bieżąco organiczną, bo wiem, że idzie mi gorzej niż nieorganiczna. Ale przed matura na pewno wrócę do elektrochemii bo jakoś nie mam ręki do elektrolizy i ogniw.
Za to biologia idzie mi tragicznie... Zrobiłam ekologie, ewolucjonizm, antropogeneze, komórke, ruszyłam metabolizm i zwierzęta. Człowiek to spoko, ale jak przerobie rośliny to nie wiem :roll:
Ale szczerze powiedziawszy z dnia na dzień robię coraz mniej, już mam dość książek.
Do matury miałam mieć tylko naukowe weekendy, ale nawet w ten choć planowałam poświęcić na nauczenie się na blachę metabolizmu to wychodząc w sobotę o 6 rano, do domu wróciłam w niedziele o 6 popołudniu...

A tam jak idzie nauka? :)

Link to comment
Share on other sites

O a ja właśnie na ogniwach, elektroliza te sprawy... Od biologi mam na prawdę spoko babkę, która skupiła się na rzeczowym powtarzaniu ale też jakoś mniej motywacji posiadam do bioli, a dodatkowo przeraża mnie to jakie wale byki w chemii i jakoś cała uwaga się skupia na tym zacnym przedmiocie. Do tego dziś nas facetka postraszyła z polskiego, że prezentacje, bibliografię na już na 'ten tychmiast' i znowu brak czasu. Jeszcze dodajmy nabytą przez łikend grypę i mam pełen obraz nędzy i rozpaczy :D A przy okazji pewnie banalne ale mam problem z przeliczeniem ciśnienia, może ktoś naprowadzić? :) 1,6x10 do potęgi 5 pascali, na hPa.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź na necie, ale hekto to chyba na 100

A ja z innej beczki:
Ktoś wybiera sie na UWM na dni otwarte? Ja jadę, fajnie by było spotkać potencjalną koleżankę z roku przed jego rozpoczęciem :d
A może którąś z już studiujących chciałaby mi trochę poopowiadac?:)

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem z Olsztyna ;) Jak masz jakieś pytania to pisz. Aczkolwiek, jeśli chodzi o przedmioty na pierwszym roku, to zaszły tam pewne zmiany, więc lepiej pytać młodszych roczników.

A co do ciśnienia to
1 hPa - 100 Pa
x - 1,6 x 10^5
Jak dzielisz przez siebie 10^którejś tam to odejmujesz, więc wg mnie wyjdzie 1,6x10^3 hPa ;)

Link to comment
Share on other sites

Cześć :) Można dołączyć?
Wybieram się na wetę na SGGW.
Jak Wam idą przygotowania?

Bo u mnie jak na razie dobrze: z chemii 2 tomy Witka skończyłam w styczniu, operonowskie zbiory przerobione i połowę Persony, która jest dla mnie strasznie męcząca. Zabrałam się teraz za arkusze, już mniej więcej 6 zrobiłam i wyniki 80-90% więc się trochę podbudowałam, byleby tak było w maju
Z biologią trochę gorzej, kompletnie nie wbijam się w klucz, zrobiłam jak na razie też 2 tomy Witka, teraz uzupełnię informacje Bukałą i szukam jakiś zbiorów, arkusze potem
bo ciut czarno widzę biologię jak na razie.
A i uczę się sama przedmiotów.

Edited by micra
Link to comment
Share on other sites

Ja z biologia jestem w lesie.
A dokładniej w botanice.
Chemia w miarę ale też nie jakoś wspaniałe. Zostały jakieś szczegóły. Reakcje metali z kwasami, mangan, chrom. Ale to przed samym egzaminem.
Narazie ostatnia próbna. Biologii 85% a z chemii 79. Muszę mieć 80 minimum, też wybieram sie na sggw

Link to comment
Share on other sites

Ja chyba w końcu nauczyłam się formować swoje myśli, bo zauważyłam na zajęciach, że nie robię już żadnych błędów w stylu "masło maślane", ale mam braki wiedzowe. Zobaczymy.
Jak uda mi się wyprowadzić, może jeszcze przed maturą to spróbuje się dostać do Krakowa. Pomimo braku angielskiego rozszerzonego bylabym sie w stanie dostać jeśli biologia i chemia ładnie siądą.

Link to comment
Share on other sites

Mam bardzo blisko do Krakowa, jednak z braku warunków nie zamierzam tam iść

Jeśli chodzi o klucz, to wiedzę mam dużą ale za prosto odpowiadam na pytania, nie wprowadzam w odpowiedź szczegółów
Może w końcu się nauczę, i tak widzę postęp, jeszcze 6 miesięcy temu moja wiedza była na poziomie zerowym

Moim kołem ratunkowym jest Lublin, ew Olsztyn bo tam dobrze jest punktowany język rozszerzony

Boję się tylko że zawalę, nie mam planu awaryjnego, zostać rok w domu też nie mogę.

Jakie macie awaryjne plany studiów?

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie chciałam iść do Krakowa ze względu na brak warunków, ale mam tu mnóstwo znajomych, przyjaciół... Teraz udało mi się znaleźć mieszkanie z psem u psolubnych ludzi i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to po świętach się wyprowadzam z domu. Ale nie chce zapeszać.
Toteż poważnie myślę żeby tu zostać.
Mimo, że marzy mi się Wrocław to wiadomo, że byłoby mi dużo ciężej i finansowo, i podołać sama z psem (szczególnie, że marzę o kolejnym za jakiś czas. W Krakowie zawsze mam kogoś kto zajmie się psem gdy gdzieś wyjdę, mam tu braci.
Spróbuje złożyć do Krakowa, Wrocka i Lublina.
Plan B...
Zakładam, że się dostane.
Ale jeśli nie to spędzę rok na jakiejś zoologii, lub czymś łatwiejszym, pójdę do pracy, poprawie maturę i zdam angielski rozszerzony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...