Jump to content
Dogomania

borysova

W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?  

102 members have voted

  1. 1. W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?

    • Warszawa
      35
    • Wrocław
      24
    • Olsztyn
      14
    • Lublin
      6
    • Poznań
      11
    • Kraków
      12


Recommended Posts

czemu utkwiłaś w martwym punkcie? nie chce się, coooo? :-D
mi się okropnie nie chce, ale jestem na etapie powtarzania całego materiału z bioli - nieśmiertelne operonowskie 'vademecum' :-D a dziś jeszcze mam ostatnie korki z maty :)
taa, w gimbazie to w ogóle nie było problemu żeby się nauczyć i mieć pasek :-D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martuchny']czemu utkwiłaś w martwym punkcie? nie chce się, coooo? :-D
mi się okropnie nie chce, ale jestem na etapie powtarzania całego materiału z bioli - nieśmiertelne operonowskie 'vademecum' :-D a dziś jeszcze mam ostatnie korki z maty :)
[B]taa, w gimbazie to w ogóle nie było problemu żeby się nauczyć i mieć pasek[/B] :-D[/QUOTE]
Eeeej no w LO też ;) Wierzcie mi, prawdziwy uczing to się zaczyna na studiach :eviltong:
Na pocieszenie mogę napisać, że mając porównanie do I roku wety i stomatologii, to na stomie było gorzej :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martuchny']ouuu... niestety ja z chemii nie jestem w stanie pomóc, bo w zasadzie w 3 klasie dopiero zaczęłam rozumieć chemię i rozumiem ją na tyle żeby zdać podstawę na jakiś wynik :-D
haha, ale byłoby wesoło, w 3 osoby i kilka psów :-D
Pinesk@, zależy ile psów chciałabyś zabrać, bo z tego co pamiętam to Dominika nie bierze psa :P (ale mogę się mylić)
a z innej beczki - miał ktoś w 3 klasie świadectwo z paskiem?:cool3: ja już z góry mówię, że ja nie :-D[/QUOTE]

Jednego bo dwa rozwalą mieszkanie szaleństwem na maxa, jeden zostanie z moim chłopakiem lub rodzicami.
E tam pasek nie ważny, oceny w sumie też nie bo najważniejsze to mature zdać dobrze. Możesz mieć średnią poniżej 3.00 a maturę zdać cacy, znam takie przypadki :P

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od liceum i poziomu w nim.
Dop dopowi nierówny jak się patrzy jak zróżnicowane są poziomy w liceach....

A co do nauki to po prostu juz mi się nie chce...
Wole robić wszystko...
Dziś nawet przesadzałam mamie kwiatki czego nienawidzę robić byle tylko się nie zabrać za naukę...
eraz dodatkowo pasuje zrobić sobie szybkie powtórki z polskiego... Jak się nie przeczytało 80% lektur o tak jest...

Link to comment
Share on other sites

U mnie z nauką dziś też tragicznie-poczytałam trochę genetykę i ewolucjonizm z biologii,zrobiłam maturę z biologii i pół z chemii i tyle.Totalny leń.Plus była dziś u mnie przyjaciółka i nie było na nic innego czasu(tak się usprawiedliwiam ;) ).

Marta,masz rację ja nie będę brała ze sobą psa.Po prostu małe mieszkanie nie jest dla żywiołowego labradora,bo by mi je rozniósł w pył. :p

Co do czerwonego paska to nie miałam w LO.Co innego w gim czy podstawówce,ale to nic dziwnego,bo tam prawie każdy miał. :evil_lol:

[COLOR=#000000]Pinesk@, jak Ci idzie ta entalpia?Jak by co to pisz,bo ja ją raczej ogarniam. [/COLOR];)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pinesk@'] Możesz mieć średnią poniżej 3.00 a maturę zdać cacy, znam takie przypadki :P[/QUOTE]
Oby to było o mnie, na oceny wywalone :D Pineska, w entalpii musisz sobie rozrysować trójkąt, albo kwadrat zależnie od złożoności reakcji, co z czego powstaje strzałeczki itd. Poczytaj w podręczniku powinien być taki sposób, ja za cholerę nie mogłam poprawnie rozwiązać zadań maturalnych wzorem "Eprod-Esubstr." Trochę offtop: Squ widzę whpippecika na awatarze, zbieram pomalutku info od właścicieli interesujących mnie ras, (odczucia głównie) Jakie masz odczucia co do "łatwości" szkolenia? ćwiczycie sporty?

Link to comment
Share on other sites

Marnie mi idzie, podręcznik czytałam już kilka razy (Hassa, Mrzigod, chyba już nieużywany w szkołach), zabieram się właśnie za czytanie czegoś w necie, może pomoże, jak nie to będę kogoś inteligentniejszego ode mnie prosić o pomoc ;)
Próbowałam i tymi strzałeczkami, i odejmowaniem, najlepiej kumam metodę odejmowania równań ale też mam spore problemy bo zadania z entalpii z witowskiego leżą i się same nie chcą zrobić.
A Wy miałyście w liceum temat buforów? Bo u mnie nawet o tym nie wspominali, dopiero na zootechnice się dowiedziałam co to jest.

Link to comment
Share on other sites

Nie no, szczerze program mamy bardzo rozszerzony, ale na zasadzie "zrób to sam". Na kekcjach teoria i kilka zdadań, a reszta w domu. Nasza legendarna nauczycielke zna chyba polowa krakowskich szkół... Problem jest w niej jeden. Ma ogromna wiedze, chemie nam wykłada, ale nie jest to poziom maturalny. Ostatnio dostaliśmy sprawdzian. Po wpisaniu go w neta były to zadania dla studentów 2 roku chemii... o.O
I boje sie tego, ze nawet jak mam wiedze to mature spale....

Link to comment
Share on other sites

No to nie jest do końca tak ;p
Bo widzę zadanie maturalne i nie rozumiem treści ;p
Tak jak na próbnej maturze, pierwsze zadanie było prymitywnie proste, a jak tam od razu zaczęłam szukać haków no i sama się na nim złapałam.

Z resztą ja jestem takim leniem i leserem, że pod względem nauczania średnio pasuje do tej szkoły... Zdecydowanie od nauki wolę ludzi w niej ;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Plutowa']" Trochę offtop: Squ widzę whpippecika na awatarze, zbieram pomalutku info od właścicieli interesujących mnie ras, (odczucia głównie) Jakie masz odczucia co do "łatwości" szkolenia? ćwiczycie sporty?[/QUOTE]
Nie ćwiczymy. Rzucam mu frisbee (w stylu toss&fetch, ale pełna amatorszczyzna) i canicrossujemy ;)
Ale tak to mnie psie sporty (no oprócz coursingów i może zaprzęgów) zupełnie nie interesują.
Tu na dogo jest dziewczyna z whippetem Aedanem, z którym trenują agility. Mam też koleżankę, której whippetka trenuje flyball, a z drugim startowała w zawodach frisbee. W Wawie mieszka Ślimak, któremu chyba dość dobrze idzie frisbowanie.

Co do szkolenia to potrzeba dużo cierpliwości i samozaparcia :eviltong: Whippety są najłatwiejsze w obsłudze (no i może charciki włoskie), ale to nadal charty, więc trzeba się liczyć, że nie będzie tak prosto jak np. z labem. Choć mój jak się nakręci to całkiem ładnie lata za dyskami, gorzej jak mu się nie chce :evil_lol: Skontaktuj się z dziewczynami działającymi w sporcie to pewnie napiszą co i jak ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mama fazę rób byle co byle się nie uczyć :D Tzn dziś dwie godziny siedziałam w książce o węglowodorach ale zamiast się uczyć to wygumkowywałam ołówek z zadań. Wolę nawet kamienie przerzucać koło domu na kupkę niż się uczyć. Ale jutro powrót motywacji i dalej kujemy bo czasu coraz mniej. Biologii nie ruszyłam chyba od ponad półtorej miesiaca a niemiecki... zacznę pewnie kilka dni przed.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominika405']borysova-uczysz się biologii i chemii z jakiś zbiorów czy robisz matury?Pytam,bo w sumie nie wiem jak uczą się inni ;)

\[/QUOTE]
Z biologii rozwiązuję testy z Omegi, tam są pogrupowane tematycznie zadania maturalne i przy okazji jak czegoś nie wiem to zaglądam do repetytorium czy podręcznika, a z chemii ostatnio się wzięłam za zadania witowskiego. I z chemii jeszcze chodzę na korki i tam robię matury ale to niewiele ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja też robiłam z Omegi.Część fajna,część gorsza,ale ogólnie zbiór bardzo ciekawy :)
Witowski jest niezły,ale nie denerwuje Cię,że ma mnóstwo identycznych zadań(różniących się jedynie danymi) jedno pod drugim?Mnie nie uczył myślenia,tylko takiego schematu,a to na tej nowej maturze z chemii się nie sprawdza(przerobiłam to już w zeszłym roku).:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...