Jump to content
Dogomania

borysova

W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?  

102 members have voted

  1. 1. W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?

    • Warszawa
      35
    • Wrocław
      24
    • Olsztyn
      14
    • Lublin
      6
    • Poznań
      11
    • Kraków
      12


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

To macie luzik. U nas na pierwszym terminie zdało 100 osób na około 220-240 :P
Nie wiem co to był za cud, ale udało się trafić do szczęśliwej setki...

W kolejnej sesji mam 6 egzaminów. Będzie pogrom, ale...

Się chciało to się ma. Liczę, że na 3 roku zacznie się wreszcie coś związanego z weterynarią.

Póki co ograrniam studia i 2 psy :) Myślę nawet o drugim kierunku lub trzecim psie... Ale o tej drugiej części zdania mój facet nie chce nawet słyszeć :/

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy luzik ale nasz rok ma to szczęście że jest mały (niecałe 150 osób :cool1: ) - w sumie 2 termin miała jakaś połowa osób

na pierwszym roku z przyjętych 270 osób zostało po pierwszym semestrze około 200 paru (oszaleć można)

 

w następnej sesji jeżeli dobrze pójdzie (tzn uzyskam zwolnienie z języka) to będą 2 egzaminy : mikrobiologia i fizjologia, a immunologia w maju

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

nie wiem czy luzik ale nasz rok ma to szczęście że jest mały (niecałe 150 osób :cool1: ) - w sumie 2 termin miała jakaś połowa osób

na pierwszym roku z przyjętych 270 osób zostało po pierwszym semestrze około 200 paru (oszaleć można)

 

w następnej sesji jeżeli dobrze pójdzie (tzn uzyskam zwolnienie z języka) to będą 2 egzaminy : mikrobiologia i fizjologia, a immunologia w maju

 micra, a ty gdzie studiujesz? :) na czym polega zwolnienie z egzaminu z języka- trzeba miec 5 czy certyfikat ? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Po długim czasie jestem i ja :) pierwszy rok skończony w zerówkach, jest dobrze :)   się cykam przed drugim,ale tym razem mój azorek będzie ze mną ;) Na naszym roku łojeja, pogrom.  Zaczęło nas 270 a teraz już jest ok 160...

micra, mam nadzieje, że się w końcu spotkamy - zeszły rok miałam dość szalony... Nie było odpoczynku, oj nie było :P

Patrycjak_12 - my jesteśmy ekipa Olsztyn :P

Ola164 - gratuluję pięknych wyników!

Link to comment
Share on other sites

Patrycjak_12 - z tego co się orientuję to w poprzednich latach na początku roku był pisany test, który zwalniał z zajęć na cały rok w przypadku zdania albo trzeba było przynieść certyfikat. W tym roku, właśnie kilka minut temu się dowiedziałam, że nie ma możliwości ani pisania testu ani certyfikat nie zwalnia - bo realizujemy język specjalistyczny! Tak nagle, o.

Tak, tak, też zaczynam 2 rok ;)

Link to comment
Share on other sites

Taaa jasne - pic na wodę fotomontaż.

My na niemieckim uczyliśmy się z książki dla iceum - i uwaga (można się śmiać) uczyliśmy się m.in. o kopalniach niemieckich, swoich wspomnieniach szkolnych itd itp

po wielu, wielu prośbach zrobiliśmy z wielką łaską prowadzącej kilka tekstów specjalistycznych (jeszcze prawie co tydzień mieliśmy kolokwium z działu z książki - więcej się uczyłam na niemiecki bezsensownych rzeczy (w dodatku to same podstawy a po 11 latach języka chciałam czegoś więcej a stanęło na poziomie B2) niż na przedmioty na wydziale)

na angielskim było duzo lepiej bo uczyli się tylko z tekstów weterynaryjnych (Marta jak wybierasz niemiecki napisz na priv to powiem Ci którego lektora nie wybierać)

 

a no musimy w końcu - tylko 3 rok to masakra więc nie będzie czasu się spotkać

miłej zabawy z biochemią

Link to comment
Share on other sites

Haha :)

Ja jestem na angielskim C1 i pracujemy z książką medyczną. Zajęcia ogólnie są łatwe i przyjemne bo ze względu na nasz poziom zaawansowania nie musimy juz żadnej gramatyki robic, więc poznajemy słówka i wiadomosci o narządach itd. ( co jest śmieszne, bo to samo przerabialiśmy na histologii i anatomii, więc w praktyce tylko tłumaczymy to na angielski :P ). Egzamin wszyscy mają miec na poziomie B2, dlatego wydaje nam sie troche bezsensowne, zebysmy my musieli go pisac.

A co do biochemii to tyle nerwów juz przez nią straciłam, że kazdemu odradzam katedrę biochemii na UP we Wrocławiu :) Szefowi tej katedry daleko do gatunku człowieka. Jego plany to uwalić jak najwięcej ludzi na biochemii. I student moze miec absolutną rację i byc wykuty, ale i tak nie zda, przy czym profesor często sam nie wie o czym mówi....

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ;) ale przenoszę się od października z Lublina do Warszawy na 3 rok ;) jeśli ktoś ma jakieś informacje o 3 roku na SGGW co ważne, co mniej ważne, co warto mieć itp. i jak tam nie zginąć to będę szalenie wdzięczna, bo zaczynam się trochę stresować ;) ;p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Hej,

wybiera się ktoś może w tym roku do Olsztyna? Najbardziej chciałabym Poznań ale na cud nie liczę żeby mi jutro chemia jakoś cudownie poszła :-P 

Maturke zdawałam w tamtym roku, ale nie pisałam chemii a biologia totalna klapa.

Póki co wyniki mam:

polski PP 72%, matma PP 92%, angielski PP 98%, ang PR 92 % 

Z biologii jak liczyłam to będę mieć 75-85 procent chyba ze nie wpasowalam się w klucz no i jutro ta chemia :/

Do Olsztyna myślę ze spokojnie bym się dostała ale jednak to 400km ode mnie a do Poznania mam tylko 100 :c

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...