Jump to content
Dogomania

borysova

W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?  

102 members have voted

  1. 1. W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?

    • Warszawa
      35
    • Wrocław
      24
    • Olsztyn
      14
    • Lublin
      6
    • Poznań
      11
    • Kraków
      12


Recommended Posts

Wrocław, gorąco polecam :diabloti:
Jak dla mnie super, choć wiadomo zawsze się trafi na mniej lub bardziej sensownych ludzi, wykładowców czy odbieganie od ogólnych założeń - studia.
Właśnie zakuwam do teoretycznego z histo, praktyczny już zdany :) A potem anatomia ;)

Ze znanych mi opinii nie polecam Krakowa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola164']Wrocław, gorąco polecam :diabloti:
Jak dla mnie super, choć wiadomo zawsze się trafi na mniej lub bardziej sensownych ludzi, wykładowców czy odbieganie od ogólnych założeń - studia.
Właśnie zakuwam do teoretycznego z histo, praktyczny już zdany :) A potem anatomia ;)

[B]Ze znanych mi opinii nie polecam Krakowa ;)[/B][/QUOTE]
dlaczego??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='micra']z wielu :P nie będę wywlekać swoich żali publicznie, ale zastanówcie się nad Olsztynem dwa razy[/QUOTE]
Jak już piszesz, że nie polecasz danej uczelni to wypadałoby napisać dlaczego :roll:

Link to comment
Share on other sites

Próbuj na SGGW w Warszawie, ale rzecz jasna wszystko zależy jak ci poszło na maturze :razz:

Próg był od 400 pkt. Spędziłam tam rok, ale tak pozytywnych i pomocnych ludzi naprawdę ze świecą szukać. Byłam na zootechnice wprawdzie, ale część ludzi przepisała się po 1 sem na weterynarię (ja sama na weterynarię zapisać się nie mogłam, bo nie zdawałam matury z chemii). Oczywiście uczelnia poziom jak najbardziej trzyma, na pierwszym roku wyjazdów terenowych nie ma, w pozostałych latach - jak najbardziej :razz:
No i przede wszystkim w Wawie jest od cholery lecznic - jeśli uda ci się dostać na praktyki w którejś, to jest możliwość uzyskania pracy. Praktyki zaczynają się od pierwszego roku.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie ponoć na wetę ciężko się dostać ;). Nie wiem, jak jest teraz, ale gdy ja składałam papiery na studia (teraz będę na 4. roku), to do Lublina było najłatwiej się dostać. Dochodziły mnie słuchy, że po dziś dzień tak jest, ale nie mogę się już wypowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń.
Sama studiuję w Olsztynie i polecam weterynarię tutaj. ;)

Link to comment
Share on other sites

Hmm.... no to może coś źle spojrzałam, w każdym razie niezbyt mnie to interesowało po tym jak odkryłam że potrzebna jest chemia i wylądowałam na zootechnice, gdzie nic dodatkowego potrzeba było. W każdym razie było to ponad 2 lata temu, więc nie wiem jak jest teraz

Link to comment
Share on other sites

Czemu nie polecam Krakowa? Jeśli ktoś ma ochotę słuchać, jak ludzie nie mający bladego pojęcia o zwierzętach wykładają na wecie to czemu nie, ale ja bym psychicznie nie zniosła gdyby wykładowca kazał mi karmić psa najpierw biorąc jego miskę na stół i udając, że się je z niej samemu :crazyeye:
Poza tym zero tradycji, nowa uczelnia i myślę, że parę lat minie zanim zdobędzie takie uznanie jakie ma już SGGW czy Wrocław. Poza tym można sprawdzić kto prowadzi jakie zajęcia i jeśli ktoś naprawdę myśli o pracy z zwierzętami to trochę słabo.

Micra - u nas odwrotnie, bez praktyki nie można podejść do teorii :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Myślicie, że progi w tym roku będą wysokie? Gdzie się rejestrujecie? I przede wszystkim jak Wam poszła matura?

Przyznam szczerze, że nie popisałam się z tą moją maturą... Tyle nauki i poświęconego czasu, a mój spodziewany wynik jest raczej marny. Strasznie nastawiałam się na Wrocław, ale porównując sobie progi z poprzednich lat zawsze brakuje mi kilku punktów. Co prawda chodzą słuchy, że ogólnie matura w tym roku poszła słabo i progi powinny spaść. Ciekawe jak będzie :roll:
Pierwotnie planowałam się rejestrować do Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Lublina. Teraz planuję odpuścić sobie Wawę, bo stwierdziłam, że tylko szkoda kasy.

Edited by anecimierek
Link to comment
Share on other sites

Nie jestes sama , w tym roku matura naprawdę nie była prosta . Więc sądzę , że progi spadną . Ja narazie stresuje się tym zeby wogole zdac bo j polski naprawdę nie wypadł mi najlepiej . Ja rejestrowałam sie do wrocławia warszawy i lublina .

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, jak postawicie na Wrocław, to sie odezwijcie - mam masę materiałów z poprzednich lat w formie elektronicznej to chętnie się podzielę ;)
I jeśli chciałybyście obeznać się z miastem, wyskoczyć na piwo, albo z psami na spacer to też :)
Nie wiem czy zabieracie zwierzaki, mój pies studiuje ze mną ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...