Jump to content
Dogomania

borysova

W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?  

102 members have voted

  1. 1. W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?

    • Warszawa
      35
    • Wrocław
      24
    • Olsztyn
      14
    • Lublin
      6
    • Poznań
      11
    • Kraków
      12


Recommended Posts

[B]Borysova[/B] - jesteś na pierwszym roku? Może Cie znam, zdradź się ^^. I z kim masz proska? Mi kości siadły w przedterminie :) Na histologie nie narzekam, wejściówki są całkiem łatwe, wystarczy dzień wcześniej poczytać. Gorzej będzie z kołem i szkiełkami...
Kolos z czaszki napisany, bo były szpileczki, teraz czekać tylko na wyniki, ale myślę, że będzie ok... W sobote się dowiem, jak ma wyglądać moja niedziela, bo już w poniedziałek mam drugi termin...
Dla mnie największym problemem jest biofizyka...

[B]Plutowa[/B] - jeśli chodzi o kurs łaciny to nie ma on nic wspólnego z anatomią w naszym przypadku. Jedyne co dochodzi to masa nauki z nim związana i najgorsze półtorej godziny z całego tygodnia.

Link to comment
Share on other sites

Wejściówki z histologii są moim zdaniem baaardzo pomocne przy nauce do kolosów ;) Dużo łatwiej to wszystko ogarnąć gdy w głowie coś już świta.
Różnica z zootechniką jest niestety taka, że weta ma 3 semestry ćwiczeń z anatomii po 60,60 i 45h (sggw)- więc trzeba ją polubić [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_biggrin.gif[/IMG]

A co do karkówek i schabów, to ja też miałam przyjemność uczyć się takich rzeczy i musiałam przyjść na kolosa z papierowym prosiakiem :D Więc na wecie nie ma zmiłuj w tym temacie...

Edited by Talagia
Link to comment
Share on other sites

Ola, jestem na niestacjo, więc pewnie się nie znamy :) Prosek mam z dr Purzyc, a Ty? Jak właściwie wygląda ten kolos z czachy? Trzeba po prostu napisać co się kryje pod daną szpileczką? I ile tych szpilek jest? Mam czaszkę w środę.A biofizykę mam dopiero od 9 grudnia, ale słyszałam że jakieś sensacje z nią są. A co do histo, to wiele zależy od szczęścia i od jej humoru :P Jednym grupom daje banalne pytania, a innym skomplikowane.

Link to comment
Share on other sites

A byłaś na spotkaniu wety może jeszcze w wakacje? Jeśli tak to może kojarzysz niską blondynkę z długimi włosami przedstawiającą się jako Ola z Krakowa.
Proska mam z dr Krupską. Kolos był na szpilkach, było 9 stołów, na każdym czasz/połówka/żuchwa/kość gnykowa i po 3 szpilki z numerkami. I wchodziło się po 9 osób z tabelką, jedna osoba na jeden stół i co określony czas (krótki, żeby tylko zapisać) szło się do kolejnego stołu.
Biofizyka jest przekichana, póki co się trzymam, ale sie boje, że będą ją powtarzać 11 razy...

Link to comment
Share on other sites

Hah, no to chyba się nie spotkałyśmy... w końcu tyle osób tam było, więc nic dziwnego.

Ogarnia ktoś biostatystykę (Wrocław)? Nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązań do tych zadań, nawet samych odpowiedzi, więc nie wiem, czy robię je dobrze, a za chwilę kartkówka :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaklinaczkapsów']Bardzo dużo jest zazwyczaj chętnych na weterynarię na SGGW w Warszawie? Bo nie wiem czy wystarczy jak będę zdawać na maturze biologię na podstawie czy żeby mieć jakiekolwiek szanse to muszę próbować na rozszerzeniu...[/QUOTE]

Moim zdaniem nie ma raczej szans na dostanie się po podstawowej maturze z biologii/chemii.

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie tak, przy założeniu,że zdasz podstawę na max, a pozostali kandydaci z rozszerzenia nie uzyskają więcej niż 70 %. Mało prawdopodobne.Wynik z podstawy w tegorocznej kwalifikacji był mnożony przez 0.7, rozszerzenie przez 1. Wiec, jeżeli zdasz podstawę nawet na 100% (a to naprawdę rzadko się zdarza), to będziesz miała 70 pkt. Przegrywasz z każdym kto zdał rozszerzenie na 71% i dalej na poziomie rozszerzonym.

Link to comment
Share on other sites

Nawet jeśli ktoś po podstawowej maturze z chemii/biologii się dostanie, to przepraszam, ale wątpię, że sobie poradzi z nimi na studiach...
Bo to jest jednak sporo do ogarnięcia. A co z anatomią/histologią której trzeba się uczyć regularnie?
Te dwa przedmioty to podstawa na weterynarii, przewijają się non stop i mając braki w rozszerzeniu z biologii ciężko jest niektóre rzeczy ogarnąć.
To samo jest z chemią.
Napewno istnieją osoby które są w stanie nadrobić braki w szybkim czasie ale po prostu takim osobom będzie zdecydowanie ciężej.


Proponuję zdawać i biologię i chemię na rozszerzeniu.
To naprawdę NIC w porównaniu z tym co jest później na studiach. :)

Edited by Aysel
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Olsztyn: Nauki jest baaardzo duzo ale wszysto da sie powoli ogarnąć. Problemy robia sie gdy nie zaliczy sie kola w pierwszych terminach bo później wszystko się na siebie naklada. Ogolnie studia bardzo mi sie podobaja pomimo tego ze nie bylam do konca przekonana do tego kierunku :p Radzilabym zdawac chemie i biologie rozszerzoną :)

Link to comment
Share on other sites

Mój nauczyciel biologii twierdzi,że lepiej zdać maturę podstawową na więcej punktów niż rozszerzoną na mniej,dlatego już sama nie wiem.W tamtym roku miałam na biologii wszystko o ludziach,trochę o zwierzętach i miałam 5 na koniec roku,a teraz w tym roku mam samą genetykę i nie do końca ją rozumiem i będę mieć na półrocze tylko tróję.Chemię będę zdawać na podstawie raczej,bo wątpię,żebym na rozszerzeniu dała radę,co prawda mam na świadectwie maturalnym czwórkę z chemii,ale nie czuję się w tym najlepiej,tym bardziej,że ten przedmiot już mi odszedł w tamtym roku szkolnym.Więc ciągle nie wiem co z tą biologią... Uczę się w tym momencie z vademecum maturalnego z Operonu i jedne zadania wydają mi się łatwiejsze z podstawy,a inne z rozszerzenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaklinaczkapsów']Mój nauczyciel biologii twierdzi,że lepiej zdać maturę podstawową na więcej punktów niż rozszerzoną na mniej,dlatego już sama nie wiem.W tamtym roku miałam na biologii wszystko o ludziach,trochę o zwierzętach i miałam 5 na koniec roku,a teraz w tym roku mam samą genetykę i nie do końca ją rozumiem i będę mieć na półrocze tylko tróję.Chemię będę zdawać na podstawie raczej,bo wątpię,żebym na rozszerzeniu dała radę,co prawda mam na świadectwie maturalnym czwórkę z chemii,ale nie czuję się w tym najlepiej,tym bardziej,że ten przedmiot już mi odszedł w tamtym roku szkolnym.Więc ciągle nie wiem co z tą biologią... Uczę się w tym momencie z vademecum maturalnego z Operonu i jedne zadania wydają mi się łatwiejsze z podstawy,a inne z rozszerzenia...[/QUOTE]

To masz egoistycznego nauczyciela, który myśli tylko o sobie i o tym, żeby ogół wyników poszedł dobrze. Dla Ciebie na 100 pro lepiej zdawać rozszerzenie. I jeśli myślisz o wecie, to zdawaj i z bioli, i z chemii. Jeśli choć jeden odpuścisz, Twoje szanse na dostanie się znacznie spadają. Np we Wro i w Wawie wcale na podstawę nie patrzą, nie masz rozszerzenia, nie startujesz. Skoro miałaś w lo rozszerzenie z bioli i z chemii, to raczej jesteś w stanie je zdac. Z chemii radziłabym korki, chyba większość osob z nich korzysta (mówię o ludziach startujących na wetę i podobne). A na oceny tak nie patrz, bo one nie sa wiarygodnym odzwierciedleniem tego, co umiesz. Poza tym do matury jeszcze sporo czasu i zdążysz przerobić to, co Ci nie szło na bieżąco.

Link to comment
Share on other sites

Jestem w technikum i zarówno biologię jak i chemię miałam na podstawie.Matura w 2015 roku,więc mam jeszcze trochę czasu,ale mimo wszystko nie za wiele,bo oprócz tych przedmiotów zdaję jeszcze jeden przedmiot na wszelki wypadek,gdyby nie wypaliło z weterynarią i oczywiście muszę przygotować się do tych podstawowych przedmiotów.A czy w sytuacji,gdybym zdawała biologię na rozszerzeniu,a chemię na podstawie mam jakieś realne szanse dostać się do Wa-wy czy nie bardzo?Na stronie SGGW pisze,że można startować z podstawą z biologii i z chemii,ale mówicie,że jest aż tylu chętnych,że nie mam szans po podstawie?Poradźcie mi jeszcze,jak teraz uczę się z vademecum maturalnego z biologii z operonu to potem lepiej kupić zeszyt ćwiczeń z operonu czy zbiory zadań Witowskiego?

Link to comment
Share on other sites

Uczelnia w Wawie jest najbardziej oblegana z wszystkich uczelni. Z podstawą nie ma żadnych szans. Jak już to do Lbn czy Olsztyna (chyba) gdzie wymagają też języka, który może podciągnąć wynik miałabyś jakieśtam szanse z podstawą. Masz dużo czasu, więc masz szanse nawet jeśli masz podstawowe te przedmioty. Jeśli chcesz iść na wetę, nie myśl nawet o podstawie...

Co do książek, to Witowski jest b. dobry do chemii, z biologią to nie wiem. Ćwiczeń z operonu nie ma sensu kupować. Ja bym z bioli poleciła Omegę, są tam zadania maturalne z ubiegłych lat jak i dodatkowe z fajnymi odpowiedziami.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 2 zbiory zadań z biologii Witowskiego potrzebne do szkoły (biol-chem) i według wykładowcy z UMCSu,do którego chodzę na korki z biologii nie są praktyczne,bo Witowski na biologii nie zna się tak jak zna się na chemii i są to po prostu zadania z poprzednich matur i trochę jego własnych na zawyżonym poziomie i nie warto wydawać na nie tyle pieniędzy, przerobiłam ich już trochę ale bez rewelacji - pojawiają się te same pytania,które rozwiązywałam w arkuszach z poprzednich lat. Vademecum operonu (2014) też mam i niestety zawiera trochę błędów,dlatego do powtórek materiału,który już umiem jest w porządku.
Do nauki biologii polecam biologię Villego - wszystko przejrzycie opisane,całkiem prostym językiem, wszystkie procesy są rozpisane tak,żeby je zrozumieć, a nie skrótowo opisane tak jak w szkolnych podręcznikach ;)
Czytam ją sobie 'do poduszki',bo nie wymaga ode mnie wkuwania na pamięć.

Jeszcze 5miesięcy do matury, a ja nie mogę się doczekać :P

Link to comment
Share on other sites

A ja akurat na wetę się nie wybieram, nie dam rady z chemią więc zrezygnowałam w zeszłym roku ale generalnie Warszawę obrałam jako główny cel :)
Nie mogę się doczekać,bo strasznie dużą presję wywierają na mnie rodzice i już mnie to przytłacza,chciałabym mieć to z głowy po prostu :P
Nie jest tak,że pochłonęłam już cały materiał,jest mi mało, chciałabym napisać maturę i pójść na studia,żeby uczyć się dalej - wręcz przeciwnie bym powiedziała :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_Roki']A ja akurat na wetę się nie wybieram, nie dam rady z chemią więc zrezygnowałam w zeszłym roku ale generalnie Warszawę obrałam jako główny cel :)
Nie mogę się doczekać,bo strasznie dużą presję wywierają na mnie rodzice i już mnie to przytłacza,chciałabym mieć to z głowy po prostu :P
Nie jest tak,że pochłonęłam już cały materiał,jest mi mało, chciałabym napisać maturę i pójść na studia,żeby uczyć się dalej - wręcz przeciwnie bym powiedziała :evil_lol:[/QUOTE]

A na co się wybierasz? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...