Jump to content
Dogomania

borysova

W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?  

102 members have voted

  1. 1. W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?

    • Warszawa
      35
    • Wrocław
      24
    • Olsztyn
      14
    • Lublin
      6
    • Poznań
      11
    • Kraków
      12


Recommended Posts

ja mam mieszane uczucia do tego czy chcę ten piątek już
jak już się dowiemy o następnym progu nie będzie odwrotu i nic się nie zmieni niestety

myślę że na nauczanie się nie rzucili, bo panuje opinia że w Olsztynie jest najciężej
myśle że to te niższe progi z zeszłych lat, plus jedyny ratunek dla osób z językiem rozszerzonym a słabą resztą (można by powiedzieć że też się wliczam)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominika405']
Poznań chyba też nie spadł,bo ludzie którzy mają po 75.6 są na liście rezerwowej-nie są przyjęci.[/QUOTE]
Ale z drugiej strony na : [URL]http://www.forum.biolog.pl/progi-vt44496-30.htm[/URL]
jest napisane ze próg to 75. (ta wersja ze spadkiem jest lepsza, bo jest jeszcze nadzieja :P )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominika405']No może masz rację :) A przypomnij mi ile masz punktów? :P Już pamiętam-71.1, ja mam 71.4 ale boję się,że do tylu nie spadnie.[/QUOTE]
Ale nawet na tym forum z progami co wrzuciłam powyżej doszło, ze jednak poznań końcowy próg miał 71.0 w 2012.
Może uda mi się wykręcić pod UP ( bo mieszkam w Pń) i sprawdzę dokładnie, ale jeszcze sama nie wiem czy dam radę. Jak coś będę wiedzieć ( we wtorek) to dam znać :)

Ja liczę ze spadnie, nie wiem czemu ale jestem jakoś pozytywnie do tego nastawiona ( mam nadzieje, bo przecież biologia w tym roku za dobrze nie poszła, poza tym wszędzie progi spadają, a po drugie, w Pń jest tylko 60 miejsc i nie jest jeszcze aż tak popularny, bo ten wydział dopiero powstaje).
Trzymajmy kciuki, żebyśmy się załapały :)

Link to comment
Share on other sites

ewa dzięki, bo ja ostatnio usłyszałam bardzo niemiłe słowa na temat zarówno UP w Lublinie jak i tego, że się tam dostałam, a nie np. do jakiegoś dużego miasta, więc dlatego zaczęłam się zastanawiać, czy to faktycznie aż tak zła uczelnia itp. chyba faktycznie póki co zostanę w Lublinie, a najwyżej jesli by mi nie podpasował to wtedy będę się martwić :)

Link to comment
Share on other sites

@Ola164
nie rezygnuj z Wrocławia na rzecz Krakowa !!!
po pierwsze, Wrocław to uczelnia, która funkcjonuje od samego początku weterynarii a w Krakowie powstała dopiero rok temu tak więc wszystko jest na próbę, dopiero się uczą, gromadzą doświadczenie, sprzęt, specjalistów itp. Lepiej zawsze pracować na znanym i z dobrą reputacją, którą bez wątpienia cieszy się Wrocław, niż być królikiem doświadczalnym na uczelni, która dopiero pracuje nad opinią.
po drugie, w Krakowie weterynaria jest międzywydziałowa pomiędzy Uniwersytetem Rolniczym a Uniwersytetem Jagiellońskim, wiąże się to ze stałym kursowaniem między uczelniami co jest uciążliwe, stale będą zamieszania, że zajęcia miały odbywa się tu a jednak są gdzieś indziej we Wrocławiu masz wszystko w jednym miejscu.
po 3 koszty utrzymania w Krakowie są dużo wyższe niż we Wrocławiu, mam kilku znajomych w jednym i drugim mieście i zdecydowanie utrzymanie oraz mieszkanie są tańsze we Wrocławiu.
plusem przemawiającym za Krakowem jest jedynie to, że wszystko jest tam nowe aparatura, sale, laboratoria, ale i to co robią jest dla nich nowe więc zaraz pojawia się minus.
na Twoim miejscu wybrałabym Wrocław ponieważ jest to niesamowite, piękne miasto, pełne młodych ludzi, które tętni życiem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...