Jump to content
Dogomania

borysova

W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?  

102 members have voted

  1. 1. W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?

    • Warszawa
      35
    • Wrocław
      24
    • Olsztyn
      14
    • Lublin
      6
    • Poznań
      11
    • Kraków
      12


Recommended Posts

Jak ja bym chciała mieć u siebie tyle uczelni do wyboru i taki - przepraszam, ale - niski próg, w dodatku nie zbyt wygórowanymi maturami (dokładniej mówiąc biologii). :roll:

Na całą Irlandię jest tylko JEDNA JEDYNA uczelnia, która ma kierunek medycyny weterynaryjnej. Najniższy próg waha się pomiędzy 560-600 punktów z matury, z czego maksymalna możliwa ich uzyskania to 600 punktów. Ci, co nawet będą mieli to minimalne 560/600 nie mają gwarantowanego miejsca. Jedno wielkie losowanie. Nawet nie wiecie, jak to marnuje marzenia.

Ale trzymam za wszystkich kciuki bo wiem, jak bardzo wam na tym zależy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paatrycja']Jak ja bym chciała mieć u siebie tyle uczelni do wyboru i taki - przepraszam, ale - niski próg, w dodatku nie zbyt wygórowanymi maturami (dokładniej mówiąc biologii). :roll:

Na całą Irlandię jest tylko JEDNA JEDYNA uczelnia, która ma kierunek medycyny weterynaryjnej. Najniższy próg waha się pomiędzy 560-600 punktów z matury, z czego maksymalna możliwa ich uzyskania to 600 punktów. Ci, co nawet będą mieli to minimalne 560/600 nie mają gwarantowanego miejsca. Jedno wielkie losowanie. Nawet nie wiecie, jak to marnuje marzenia.

Ale trzymam za wszystkich kciuki bo wiem, jak bardzo wam na tym zależy![/QUOTE]
Czy ja wiem czy mamy fajniej.. Za dużo wydziałów, a za mało miejsc pracy. Nie czaję po co otworzyli Poznań i Kraków.

A nie możesz próbować dostać się na wetę w UK? UK i IRL są jakoś powiązane pod względem uczelni i matur?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Squ']Czy ja wiem czy mamy fajniej.. Za dużo wydziałów, a za mało miejsc pracy. Nie czaję po co otworzyli Poznań i Kraków.

A nie możesz próbować dostać się na wetę w UK? UK i IRL są jakoś powiązane pod względem uczelni i matur?[/QUOTE]

Niestety, ale studia w UK są szalenie drogie (nie mówiąc już o życiu tam). Tutaj mam kierunek finansowany i płacę dość niewielkie pieniądze w porównaniu z tym, co musiałabym zapłacić studiując w UK. Obecnie w tym roku ubiegam się o miejsce na veterinary nursing (głównie na UCD - ucd.ie) Po trzech/czterech latach studiów (w zależności od uniwersytetu) rozmyślam już nad pojechaniem na studia do Budapesztu na weterynarię.
Chodzi również o chemię i biologię. W tym roku wzięłam na siebie te dwa przedmioty i uczyłam się na własnę rękę, ponieważ nie mam ich jako przedmioty w swojej szkole. Chemię muszę zdać na rozszerzeniu na przynajmniej 60+% aby będąc braną od uwagę, niestety ucząc się sama nie podołałam. Biologia poszła mi lepiej, ale jednak zrezygnowałam z rozszerzenia na podstawę ze względu na to, że nie przerobiłam ponad połowy wymaganego materiału, ale egzamin napisałam. Jak dobrze tego jeszcze nie wiem.
Jest jeszcze opcja pójścia na zoologię i wtedy po czterech latach ubiegać się o miejsce jako graduate student, czyli osoba z dyplomem z dziedzin nauk w ręce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='micra']
Karoola pochwal się wynikami[/QUOTE]

A chwaliłam się już:
[quote name='Karoola']Ufff, już po.
Bio pr - 85%
Chem pr - 75%
Mat pp - 98%
Ang pp - 100%[/QUOTE]

Kurde, te co mi niepotrzebne, najlepiej poszły.... A najbardziej wkurzona jestem o to durne 5% z chemii, które straciłam, bo pomyliłam eten z etynem :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...