Jump to content
Dogomania

borysova

W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?  

102 members have voted

  1. 1. W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?

    • Warszawa
      35
    • Wrocław
      24
    • Olsztyn
      14
    • Lublin
      6
    • Poznań
      11
    • Kraków
      12


Recommended Posts

Ja mam 378 do Olsztyna
i między 374 jest tylko uwaga 1 punkt na mautrze jak pisało się 3 roz więc marne szanse
ale Was pocieszę progi spadną bo
średnia z biologii to 50% o 5 % niższa od 2012
z chemii 56% o 3% wyższa
więc 2% jest spadek
Ja chciałabym zobaczyć moją pracę, ale boję się że mi więcej jeszcze odejmą
jestem bardzo zła na biologię
chyba mojej szkole kiepski egzaminator się trafił bo najwyższy wynik to 75%!
tyle się uczyłam, tak jak ktoś wyżej pisał wszystkie arkusze, korki u egzaminatora który powiedział że 80% spokojnie będzie
a to co -masakra

Link to comment
Share on other sites

Dominika do Warszawy nie składam,bo się nie dostanę.Nie ma sensu po prostu.

Micra ja uważam,że próg spadnie o 2-4 punkty.Dostaniemy się!Ja mam 376 .I liczę na drugą rekrutację.A nawet jeśli się nie uda w 3 to uda się w sierpniu/wrzesniu bo w Wawie rekrutacja trwa do końca sierpnia i ludzie nie zwolnią do tego czasu miejsc np w Olsztynie.

Link to comment
Share on other sites

dominika mam taką nadzieję
ale nadal się waham czy się odwołać a jak mi jeszcze więcej odejmą

a w ogóle proszę o mocne trzepnięcie bo z moimi wynikami ciągle mam wrażenie że nie zasługuje na te studia

i upewnijcie mnie czy ja dobrze liczę jak mam 3 rozszerzenia to wyniki każdego x2?

Dominika a na UWMie nie jest tylko do końca lipca rekrutacja?

Edited by micra
Link to comment
Share on other sites

Micra(Zuza tak?) masz ode mnie mocnego kopniaka! Zasługujemy na te studia!I dostaniemy sie.Oficjalna rekrutacja trwa do 31.07 ale ludzie zabierają papiery i w sierpniu i we wrześniu,bo się dostaną do Warszawy,Krakowa czu Wrocławia.Wtedy na UWM są wolne miejsca i dostają się ludzie z listy rezerwowej sądzę,że to nawet 15-20 osób i próg spada(ale oficjalny zostaje ten sam).

Link to comment
Share on other sites

Ania - ja musze iść na jakieś studia(inaczej nie należą mi się alimenty, a wtedy jestem w doopie). Niby mam jeszcze rejestracje na biotechnologię, ale mama mojego chłopaka która wykłada na uczelni powiedziała, że w ogóle mam tego nie robić. Ale co wtedy to nie wiem.
Jak nie to będę się cały rok uczyć i pracować - tak bym chciała.
Dziewczyny, trzymam kciuki za Was!!

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, nie pamiętam co prawda, jakie progi były, gdy ja pisałam maturę i składałam papiery na wetę, ale pamiętam za to, że zupełnie niepotrzebnie się człowiek wtedy stresuje, zastanawia i panikuje. Szkoda nerwów. Większość chętnych na weterynarię składa papiery do wielu uczelni oferujących ten kierunek w Polsce, potem jest ogromna rotacja, bo ludzie się wycofują, zabierają papiery, rezygnują, wybierają jedną uczelnię, a na reszcie zwalniają się dzięki temu miejsca... Przypuszczam, że koniec końców westchniecie, że niepotrzebnie tak się stresowałyście i że wszystkim Wam się uda ;). Ja rekrutowałam się do Wrocławia, Warszawy, Olsztyna i Lublina. Olsztyn był wtedy ostatni jeśli chodzi o ogłoszenie list przyjętych, a ja do tego momentu nie dostałam się nigdzie. Na końcu, Olsztyn- jest! Wielka radość, od razu pojechałam zawieźć papiery, a za parę dni okazało się, że summa summarum dostałam się wszędzie. Papiery były już zawiezione do Oln, więc tak zostało i nie żałuję ;).
Swoją drogą jakoś to się porobiło inaczej, bo jak ja byłam po maturze, to zanim miałam jej wyniki, musiałam już się rekrutować na studia...

Link to comment
Share on other sites

Micra punktów nie mogą Ci odjąć. Tak jest wg ich regulaminów i zasad. Znam przypadek gdzie chłopak się odwołał, dodali mu jeden punkt a dwa odjęli. Napisał pismo w tej sprawie, powołał się na przepisy i końcem końców- miał + 1 punkt, bez minusowania. A Akurat ten jeden punkt zaważył o tym, ze sie dostał na medycynę ;)

Link to comment
Share on other sites

Już sama nie wiem, tylko bym chciała zobaczyć
bo jak można odejmować za słowo obecność zamiast ilość przecież to jest chore/
Tak Dominika Zuza jestem, tak druga rekrutacja 376 było
martwię się tylko o próg z 2010 ale wtedy chyba obie matury były łatwiejsze?

Dominika wpsiujesz do IRK wszystkie wyniki matur czy tylko z 3 przedmiotów bo nie wiem

Link to comment
Share on other sites

A ja znów znam przypadek gdzie kolega z OKE Warszawa miał mieć dodane 2 punkty,ale odjety 1 i suma sumarum dostał tylko 1.Szczerze mówiąc to takie odwoływanie jest ryzykowne,bo wtedy sprawdzają uważniej i różnie może być(Ani znajomy sie musiał odwoływać od ich sprawdzania a do tego potrzebny jest czas,którego nie mamy).

Zuza ja wpisuje wszystko łącznie z rozszerzonym polskim i fizyką :p A Ty?

Link to comment
Share on other sites

Hej ;) Gratuluje wyników ;) ale błagam, nie piszcie czy jak macie 378 czy się dostaniecie, bo to raczej pewne ;) A ostatni próg był chyba niższy niż 374. I właśnie, jak to jest w końcu z tymi przedmiotami w Olsztynie wybieram trzy, które chce żeby mi wzięli pod uwagę czyli np.biologia, chemia, matematyka czy wybieram wszystkie, które się liczą, a oni spośród nich wybierają najlepsze? A Dominika405 polski się przecież nie liczy do rekrutacji?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...