Jump to content
Dogomania

Poszukuję psa stróżującego


Orzełek

Recommended Posts

  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='WEIMAR']no to teraz do gminy po pozwolenie na psa z listy psów uzanych za agresywne bedziesz musial sie udac
jak ma rodowod to sie nie wykrecisz ze to nie rottek[/QUOTE]

Wiem, wiem, mam wniosek, tylko dziwi mnie, że trzeba tam wpisać datę nabycia psa oraz pochodzenie, czyli jak rozumiem mam to załatwić kiedy psa już będę posiadał. Więc co to za zgoda na posiadanie, raczej usankcjonowanie celem wyłudzenia opłaty ;)

A pozwolenie muszę mieć, gdyż moi pełni uprzedzeń i stereotypów sąsiedzi nie cieszą się razem ze mną i z pewnością straż miejska będzie mnie odwiedzać

Link to comment
Share on other sites

A może któryś z naszych podopiecznych? Bari i Rem - jeden to mix owczarka środkowoazjatyckiego, a drugi to prawie kaukaz ;) Oba psiaki mają niecałe dwa lata. Kontakt: 602-557-035

[IMG]http://img507.imageshack.us/img507/8471/kaukaz2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img15.imageshack.us/img15/8985/swarzdzgmina20121216005.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia.aleksandrov']A może któryś z naszych podopiecznych? Bari i Rem - jeden to mix owczarka środkowoazjatyckiego, a drugi to prawie kaukaz ;) Oba psiaki mają niecałe dwa lata. Kontakt: 602-557-035
[/QUOTE]

Już wybrałem pieska, poza tym do Poznania mam trochę za daleko
Może wezmę ze schroniska jakiegoś malucha, we dwoje będzie im raźniej, ale muszę jeszcze poczytać o takim rozwiązaniu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Obama']Orzełek,mam nadzieję,że założysz temat psu (ewentualnie psom) ?
Po takiej dyskusji wszyscy pewnie chętnie będą śledzili losy zwierzaków.[/QUOTE]

Hmm, w jakim dziale?
Teraz muszę się przygotować, zebrać mnóstwo informacji o szczeniakach, szczepieniach, wychowaniu itd. Ostatnio szczeniaczka jeszcze ojciec przynosił, 16 lat temu.

Link to comment
Share on other sites

Super, że się zdecydowałeś. Rotek to będzie doby wybór, ale mam nadzieje, że nie zaniedbasz tak fajnego potencjału w psie i będziecie robić coś więcej niż zwykłe spacerki :razz:

Koniecznie załóż suńce galerie, bo ja z wielką przyjemnością pooglądam dziewczynkę, no i myśle, że fajnie by było skusić się na psiaka np. od sleepingbyday(mam nadzieje, że nie przekręciłam nicku ;) ) bo starszy strózujący psiak, byłby super nauczycielem dla małej, plus we dwójke zawsze będzie im raźniej, a jeżeli ten koleżka wykastrowany, to praktycznie dla was szyty na miarę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Super, że się zdecydowałeś. Rotek to będzie doby wybór, ale mam nadzieje, że nie zaniedbasz tak fajnego potencjału w psie i będziecie robić coś więcej niż zwykłe spacerki :razz:

Koniecznie załóż suńce galerie, bo ja z wielką przyjemnością pooglądam dziewczynkę, no i myśle, że fajnie by było skusić się na psiaka np. od sleepingbyday(mam nadzieje, że nie przekręciłam nicku ;) ) bo starszy strózujący psiak, byłby super nauczycielem dla małej, plus we dwójke zawsze będzie im raźniej, a jeżeli ten koleżka wykastrowany, to praktycznie dla was szyty na miarę ;)[/QUOTE]

Myślę o jakimś szkoleniu. Psiego przedszkola raczej w moim mieście nie znajdę.
Najbardziej żałuję, że w przyszłym roku jeszcze nie pojeździmy razem na rowerku czy nie potrekkingujemy - nie wolno obciążać za bardzo stawów za młodu. Ale będzie okazja, by poćwiczyć posłuszeństwo itp.
Chętnie jakiegoś psiaka ze schroniska bym wziął, ale raczej małego i "lokalnego"

BTW ciekawe jak będzie wyglądało nasze wspólne mieszkanie w domu, nigdy jeszcze pies u mnie w mieszkaniu nie spał, a szczeniaczka zimą na noc na dworze nie zostawię

[quote name='WEIMAR']a rottek nie marznie przy duzych mrozach ?[/QUOTE]

Ma gruby podszerstek, więc powinno być mu ciepło. Zasięgałem różnych opinii, miałem takiego psiaka, będzie OK.
Poza tym duży pies potrafi świetnie ogrzać ocieploną budę. Jeśli się zawiesi coś w wejściu, to w środku temp. wynosi kilkanaście stopni, gdy przebywa tam pies

A może spodoba mi się mieszkanie z psem w domu i buda będzie stała pusta ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Orzełek']Hmm, w jakim dziale?
Teraz muszę się przygotować, zebrać mnóstwo informacji o szczeniakach, szczepieniach, wychowaniu itd. Ostatnio szczeniaczka jeszcze ojciec przynosił, 16 lat temu.[/QUOTE]
Dział dla rotków jest tu :
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/forums/798-Galeria[/URL]

Jesli chodzi o informacje to dobry hodowca wszystko podpowie :)
Choć możesz dostać zawrotu głowy od ilości zabawek,sprzętów,typów zabaw czy metod wychowawczych.Ja sama widzę,jak na przestzreni kilku lat rozwinął się świat kynologii. Okrutnie. Poprzednio miałam znajdę,czy starsze psy...więc jak przyszło mi przyjąć 3 lata temu szczeniaka to nieco zgłupiałam :)Ale dziś to już kawał bulteriera,z którego jestem bardzo dumna :)

Nie wiem jak wygląda temperament rotków,ale dla każdego szczeniaka chyba ważne jest jasne określenie zasad.Nie zapominajmy o zabawach czy nawet ćwiczeniach związanych z posłuszeństwem- to buduje więź między właścicielem a szczeniakiem.
Powodzenia.Będe sledzic temat.Sama chetnie bym jakiegos szczeniaka znowu kupiła :)

Link to comment
Share on other sites

rotek ma gęstą, dość długą siersc z podszerstkiem (coś w stylu Owczarka Niemieckiego) także to plus ocieplona buda, i pies da radę bez problemu. Ważne tylko, żeby zapewnić suce od samego początku odpowiednią ilość zajęcia, socjal, i dbać o stawy, nie forsować, przez pierwszy rok, no półtora.
Orzełku poczytaj sobie o barfie-surowym żarciu, moja suka na tym jedzie i na jedną nie idzie wiecej niz 150zł-180zł (suka wielkości kaukaza), no chyba, że pańcie zaszaleje i kupi sarninę, albo innego dzika.

A jeszcze dopytam, moze byc odp tu albo na priv, jaka hodowla?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia.aleksandrov']A może któryś z naszych podopiecznych? Bari i Rem - jeden to mix owczarka środkowoazjatyckiego, a drugi to prawie kaukaz ;) Oba psiaki mają niecałe dwa lata. Kontakt: 602-557-035

[IMG]http://img507.imageshack.us/img507/8471/kaukaz2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img15.imageshack.us/img15/8985/swarzdzgmina20121216005.jpg[/IMG][/QUOTE]

Gdzie jakieś info o tych psach? Wrzucałaś na forum molosowe?

Edited by Obama
bo mi cenzura wycięła forum pfff
Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Orzełku poczytaj sobie o barfie-surowym żarciu, moja suka na tym jedzie i na jedną nie idzie wiecej niz 150zł-180zł (suka wielkości kaukaza), no chyba, że pańcie zaszaleje i kupi sarninę, albo innego dzika.[/QUOTE]

Hodowca karmi Jaserą i Britem, na początku kupię te karmy, a później na pewno przestawię na mięso plus ryż lub kasza i warzywa. Nie wyobrażam sobie karmić psa jedynie chipsami, rozumiem hodowców, którzy tak robią (nie łatwo gotować dla kilku rottweilerów czy owczarków), ale w przypadku jednego psa warto poświęcić trochę czasu i coś świeżego mu przygotować. W planach mam mięso od Pieska Stefka oraz różne odpadki z ubojni lub bazarków

Link to comment
Share on other sites

teraz na swiatkarm.pl mozesz kupic 30 kg dobrej karmy za 160 pln
data waznosci do kwietnia
jesli do tego czasu skarmisz to warto kupic [URL]http://www.swiatkarm.pl/p,canidae-all-life-stage-formula-1588kg--1588kg-gratis,18144.html[/URL]

problemem na poczatku bedzie nauczenie szczeniaka zachowywania czystosci w domu
moze to trwac kilka miesiecy w czasie ktorych szczyl bedzie sikal i robil kupe w domu wiec nie jest to fajne ale jak sie nauczy to juz problem z glowy na reszte zycia
a nauczyc bardzo latwo wystarczy psa obserwowac jak sie kreci i szuka miejsca to znaczy ze bedzie akcja trzeba go wyniesc na dwor pozwolic mu sie wysikac na trawe i bardzo pochwalic poglaskac
a jak za pozno zobaczysz go juz w trakcie sikania w domu to glosno FEEE i szybko na dwor niech dokonczy i znowu pochwala
a jak zobaczysz juz ze jest nasikane albo narobione to juz nie ma co karcic psa po wszystkim bo i tak nie bedzie wiedzial za co to
wiec tylko pozytywne szkolenie
polecam ksiazke "zapomniany język psów"

Link to comment
Share on other sites

No i super, chciaz przy gotowanym zarełku pamiętaj o stawach, musisz jakies suplementy dawac, ale to tez obserwowac psa, czy nie ma miękkich nadgarstków, czy mu się paluchy nie rozjeżdzają. Ogólnie nie jestem zwolennikiem ładowania w psa bóg wie czego i w jakich ilosciach, jeżeli to nie jest potrzebne.
Szczególnie mnie bawią te mityczne "zbilansowania" karmy. Ja sobie i swojemu chłopu nie bilansuje jedzenia i nie zamierzam cudowac w przypadku mojego psa. Dostaje surowe zarcie, warzywa owoce, nabiał, jakąs oliwe od czasu do czasu jajko, jogurcik, i w wieku \ok. 10-11 lat wyglada i zachowuje się jak młoda suka, a ząbki ma lepsze niz roczne futro jadące na suchym. Także przede wszystkim polecam zdrowy rozsądek, bo tak jak Obama pisała, można zgłupiec przy tej ilosci, jakosci sprzetu dla psów. ;)


A tu masz instrukcje obsługi szczeniaka, jest o owczarku belgijskim, ale podstawy dla kazdej rasy są takie same albo bardzo podobne:
[url]http://www.owczarek.pl/szczeniak_w_domu[/url]

Link to comment
Share on other sites

Serdecznie Wam dziękuję za porady!

Co do wynoszenia psa, to może być problem, bo szczeniak rottka trochę waży, a ja będę miał w lutym operowane skrzydełko. A po schodach (ok. 30 stopni) ponoć taki maluch nie powinien dużo chodzić. No ale jakoś damy radę, będę miał motywację, by szybko się zrehabilitować :)

Co do "Zapomnianego...", to przeczytałem niedawno tę książkę, niektóre rozdziały po kilka razy, by zapamiętać porady pani Fannell, a później przeczytałem, że to wszystko to bzdury :( Niektórzy tę autorkę stawiają na piedestał, inni jeżdżą (przepraszam za wyrażenie, ale pasuje do tego forum) jak po burej suce. Teraz nie wiem co o tym myśleć. Chyba najważniejszy jest zdrowy rozsądek w podejściu do psa, intuicja i doświadczenie.

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że bardzo fajny wybór. I jeszcze tak od siebie: od dawna już jest tendencja do wręcz nadgorliwej opieki nad psami. Z zupełnym zapomnieniem, że psy jako psy jeszcze nie tak dawno miały zupełnie inne warunki. I to takie za które teraz pewnie zostałyby odebrane właścicielowi. I nie uważam, aby psom tym działa się krzywda. Ciekawe ile razy w życiu taki pracujący kaukaz, CAO czy nawet nasz podhalan miały okazję być w czymś tak komfortowym jak...buda ;) To samo tyczy w sumie i rottka.
Ale teraz buda wydaje się być złem straszliwym, wręcz wołającym o pomstę do nieba ;)
Przypomniało mi się jak wiele lat temu spędzałem wakacje w leśniczówce na dolnym śląsku (po wojnie przesiedliła się do niej moja rodzina). Był tam bardzo bogaty zbiór fotografii (szkoda że już nie do odzyskania) domu, zabudowy, okolic. Z racji tego, że poprzedni właściciel był myśliwym, utrzymywał zawsze sporą gromadę psów. I do dzisiaj pamiętam fotografię z kilkoma jamnikami mieszkającymi w budzie. Dokładnie w ten sam sposób traktowane były wyżły. I żyły tak w dobrym zdrowiu przez wiele lat. Schedę po poprzednim właścicielu przejął mój wujek i przez parę lat hodował je w ten sam sposób (obie rasy). Kiedy wiek nie pozwolił mu już czynnie polować sprzedał psy i ich miejsce zajęły owczarki niemieckie już tylko w celach stróżujących.
Aby nie było wątpliwości: wspomniane psy żyły w budach przez cały rok.
Myślę, że rottek który będzie przyzwyczajony od szczeniaka do budy, da sobie w niej doskonale radę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']. Kiedy wiek nie pozwolił mu już czynnie polować sprzedał psy i ich miejsce zajęły owczarki niemieckie już tylko w celach stróżujących.
[/QUOTE]
typowe podejscie do psów - mam z ciebie pożytek ok, jak nie to won
większośc ludzi którzy raczej tu na dogomanię nie zaglądają traktują właśnie tak psy - jako przedmioty służace człowiekowi
prawdziwy wielbiciel psów nie sprzedałby własnego psa bo to członek rodziny a tych się nie sprzedaje żeby kupić sobie lepszy model
poza tym wyżły też mają instynkt stróżujący więc nie wiem bo po było je sprzedawać i zamieniać na ON, chyba tylko dla zysku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']no no, polecam do treningów mojego tymczasa - zawodowca ;-).[/QUOTE]

Z takim zaangażowaniem szybko znajdziesz mu dom :)

[quote name='sleepingbyday']Co to jest skrzydełko, gdzie je masz??[/QUOTE]

Ręka :) Spójrz na mój nick ;)

[quote name='WEIMAR']prawdziwy wielbiciel psów nie sprzedałby własnego psa bo to członek rodziny a tych się nie sprzedaje żeby kupić sobie lepszy model[/QUOTE]

Hodowcy często sprzedają dorosłe psy, i mam na myśli ludzi zakochanych w psach, nie tych nastawionych wyłącznie na zysk.
A co do podejścia bardziej profesjonalnego do psów to nie jestem jakoś specjalnie temu przeciwny, przecież wiele zwierząt pracuje na swój kąt i karmę - konie, psy. Dopóki właściciel dobrze je traktuje to imho wszystko jest OK

Edited by Orzełek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEIMAR']typowe podejscie do psów - mam z ciebie pożytek ok, jak nie to won
większośc ludzi którzy raczej tu na dogomanię nie zaglądają traktują właśnie tak psy - jako przedmioty służace człowiekowi
prawdziwy wielbiciel psów nie sprzedałby własnego psa bo to członek rodziny a tych się nie sprzedaje żeby kupić sobie lepszy model
poza tym wyżły też mają instynkt stróżujący więc nie wiem bo po było je sprzedawać i zamieniać na ON, chyba tylko dla zysku[/QUOTE]

Hehe idealne ;) Jak to łatwo oceniać. Otóż widzisz...
To były psy polujące, intensywnie polujące. Nie mające nic wspólnego z przytulankami, czy domowymi pupilami. I poszły do członków koła łowieckiego. Czy z zyskiem nie wiem. Nie wnikałem. Wiem, że ze kwestia finansowa nie była tam istotna ze względu na majątek wujka. Według mnie to lepsze dla nich niż życie przy budzie do końca swych dni jeśli wcześniej żyły inaczej.
I na koniec jeszcze jedno: jeśli ktoś traktuje psa jak członka rodziny to naprawdę ma w głowie mocno nie poukładane... Moja rodzina składa się z gatunku homo sapiens, a nie canis ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']
I na koniec jeszcze jedno: jeśli ktoś traktuje psa jak członka rodziny to naprawdę ma w głowie mocno nie poukładane... Moja rodzina składa się z gatunku homo sapiens, a nie canis ;)[/QUOTE]

Całe szczęście, że coraz mniej ludzi ma tak prymitywne i przedmiotowe podejście do psów jak ty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...