Jump to content
Dogomania

Poszukuję psa stróżującego


Orzełek

Recommended Posts

  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='asiunia']Rottweiler to pies który potrzebuje sporej ilości,DOBREJ jakości karmy-a co za tym idzie wyżywienie go wyniesie więcej niż 150zł miesięcznie...[/QUOTE]

Masz na myśli suchą karmę? Nie uznaję takiego sposobu karmienia, u mnie w domu zawsze gotowano psom jedzenie. Gotując kaszę i makaron z mięsem od Pieska Stefka oraz korpusami, podrobami itp. może nie zbankrutowałbym

Link to comment
Share on other sites

Tym bardziej uważam że 150 zł nie wystarczy na wyżywienie dorastającego psa,wymagającej rasy,który potem ma mieszkać na dworze.Mięso,warzywa,wypełniacze,witaminy... Jesteś zarejestrowany na rottkowym forum,poczytaj i wyciągnij wnioski.Jak dla mnie rottek się nie nadaje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiunia']Jak dla mnie rottek się nie nadaje.[/QUOTE]

Załamujecie mnie, podsuwacie mi rasy, które w większości mi się nie podobają, a do ulubionych zrażacie. I to przed świętami ;)
A do tego nie czytacie, tego co napisałem o sobie.
Ale to nic, jestem wdzięczny za pomysły, np. za beaucerona, wspaniała rasa[URL="https://www.google.pl/search?hl=pl&safe=off&client=firefox-a&hs=OMZ&tbo=d&rls=org.mozilla:pl-PL:official&spell=1&q=beauceron&sa=X&ei=WHHXUOz1HYTg4QTxl4FY&ved=0CDAQvwUoAA"][B][/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Skąd my osoby znające Cię jedynie wirtualnie mamy dokładnie, w 100% wiedzieć co Ci się podoba, a co nie. Jedynie według podanych kryteriów możemy co nieco podpowiedzieć czy podsunąć. Nie siedzimy w Twoim umyśle. I nikt Cię tu do rottków nie zraża. Jednak sam orzekłeś iż na żywienie górny szczebel wynosi 150zł. I w 200% popieram [B]asiunię[/B]. Rottki potrzebują mnóstwo suplementów diety i innych "banałów", które za ileś lat mogą przełożyć się na formę i zdrowie psa. Tym bardziej, że żywienie domowe jest droższe, a i tak możemy nie dostarczyć psu wszystkich suplementów diety potrzebnych do jego prawidłowego rozwoju. Pies na makaronie i ryżu długo nie pociągnie, tym bardziej rott przeznaczony do życia w budzie. ;) Więc precyzyjnie wszystko ustal, a potem decyduj jakiego psa widzisz pod swoim dachem, a właściwie - skrawkiem nieba. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Przyklad Josera sucha karma -optines 15 kg -160zl starcza dla psa na miesiac dla 40cm psa do grzbietu 2x na dzien karmionego, nie liczac dodatkowo miesa czy smakolykow jako nagrody,dodatkowo kosci do chrupania.
Albo dla duzych ras Happy dog -Irlands losos z krolikiem 10 kg ca.160zl ,nie liczac miesa dodatkowo czy podrobow np.watroba,serca.
Pies mieszkajacy w budzie ,w zimie musi otrzymac wiecej pokarmu niz w lecie tak wiec bedzie wiecej kosztowalo jego wyzywienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEIMAR']no wydaje mi sie ze hodowca lepiej zna psy danej rasy niz osoba ktora dopiero chce takiego nabyc[/QUOTE]

Nie to raczej nie kwestja znajomości rasy, tylko zasady "psa z mojej hodowli do budy szkoda". Z jednej strony to dobre podejście, mianowicie nie wszystcy trzymający psa na dworze mają takie podejście jak Orzełek.... Z drugiej krzywdzące...

Co do samego Hovawarta, skup się na odpowiednim wyborze osobnika, bo w tej rasie często psy często różnią się "puchatością" a Tobie będzie rzecz jasna psiak jak najbardziej owłosiony, pozdrawam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx'][B]Toto są super psy[/B]:loveu: normalnie się w nich zakochałam:loveu: [/QUOTE]

Wiem :) Na ostatniej wystawie tylko rottkom poświęciłem więcej czasu. Hovawarty nawet wielkie zachowują się jak szczeniaki, okolice ich wybiegu to był chyba najbardziej rozbrykany fragment wystawy. Ciągle się jakieś bawiły, tarzały. Ale też i warczały na siebie i szczekały, niektórzy właściciele nie mogli sobie dać z nimi rady. Krnąbrne psiaki. Ale ja takie lubię, przeciwieństwo takich np. CAO, które stały jak owieczki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Orzełek']Wiem :) Na ostatniej wystawie tylko rottkom poświęciłem więcej czasu. Hovawarty nawet wielkie zachowują się jak szczeniaki, okolice ich wybiegu to był chyba najbardziej rozbrykany fragment wystawy. Ciągle się jakieś bawiły, tarzały. Ale też i warczały na siebie i szczekały, niektórzy właściciele nie mogli sobie dać z nimi rady. Krnąbrne psiaki. Ale ja takie lubię, przeciwieństwo takich np. CAO, które stały jak owieczki ;)[/QUOTE]
no z tych wszystkich ras tutaj wymienionych to ja bym hovawarta brała:loveu: a jak szczyla chcesz dopiero na wiosnę to i czas na dogadanie się z hodowcą co do ceny też będzie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Felka z Bagien']Proponuje Solid Security,a do biegania bieżnię stacjonarną,a w budzie sam spróbuj zamieszkać,bo[B] żadna z proponowanych ras tam się nie nadaje[/B], a jak będzie zimno to gołą doopcią zatkaj wejście.:evil_lol:[/QUOTE]
CAO, podhalan czy kaukaz nie nadają się do mieszkania w budzie?o.O

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Orzełek']Odpuść, nie warto reagować na takie wpisy :)[/QUOTE]
Ale z tego wychodzi, że żaden pies nie może mieszkać w budzie, a tak nie jest. sama jestem przeciwniczką trzymania w budzie psów, które potrzebują stałego kontaktu z człowiekiem, ale bez przesady, są rasy stworzone po to, żeby być samodzielnymi stróżami i one jak najbardziej do budy się nadają. mało tego, będą szczęśliwe mając swój teren stale na oku, a nie leżąc na kanapie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']Ale z tego wychodzi, że żaden pies nie może mieszkać w budzie, a tak nie jest. sama jestem przeciwniczką trzymania w budzie psów, które potrzebują stałego kontaktu z człowiekiem, ale bez przesady, są rasy stworzone po to, żeby być samodzielnymi stróżami i one jak najbardziej do budy się nadają. mało tego, będą szczęśliwe mając swój teren stale na oku, a nie leżąc na kanapie.[/QUOTE]

Dokładnie, są psy, którym szczęście daje jedynie teren do pilnowania. Inne może nie potrzebują tego jak tlenu, ale i nie cierpią śpiąc w budzie. Dlatego założyłem temat, by poznać Wasze opinie na ten temat, nie czytać frazesów "buda nie nadaje się dla psa".
Co do rottków, to wiele hodowli trzyma psy w kojcach, budach. Czy wyobrażacie sobie hodowlę, w której mieszka kilka dorosłych psów i często kilkanaście szczeniąt i wszystkie są trzymane w mieszkaniu?
Może niektórym ludziom z pilotem przyrośniętym do dłoni nie wydaje się możliwy bliski kontakt z psem mieszkającym na dworze, ale zapewniam was, że to całkiem realne jeśli ktoś lubi kontakt z naturą i wolny czas spędza na świeżym powietrzu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']Ale z tego wychodzi, że żaden pies nie może mieszkać w budzie, a tak nie jest. sama jestem przeciwniczką trzymania w budzie psów, które potrzebują stałego kontaktu z człowiekiem, ale bez przesady, są rasy stworzone po to, żeby być samodzielnymi stróżami i one jak najbardziej do budy się nadają. mało tego, będą szczęśliwe mając swój teren stale na oku, a nie leżąc na kanapie.[/QUOTE]

to prosze podaj jakie psy sa tyko budo-lubne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Orzełek']Dokładnie, są psy, którym szczęście daje jedynie teren do pilnowania. Inne może nie potrzebują tego jak tlenu, ale i nie cierpią śpiąc w budzie. Dlatego założyłem temat, by poznać Wasze opinie na ten temat, nie czytać frazesów "buda nie nadaje się dla psa".
Co do rottków, to wiele hodowli trzyma psy w kojcach, budach. Czy wyobrażacie sobie hodowlę, w której mieszka kilka dorosłych psów i często kilkanaście szczeniąt i wszystkie są trzymane w mieszkaniu?
Może niektórym ludziom z pilotem przyrośniętym do dłoni nie wydaje się możliwy bliski kontakt z psem mieszkającym na dworze, ale zapewniam was, że to całkiem realne jeśli ktoś lubi kontakt z naturą i wolny czas spędza na świeżym powietrzu.[/QUOTE]

-znam hodowle buldozkow francuskich ,jamnikow i pinczekow i innych ras w kojcach i budach
-znam hodowle co trzymaja -hoduja na dworze w ustawionych pionowo klatkach drucianych(kiedy pada deszcz przykrywaja folia) i swiniarniach
-wiesz gdzie zli hodowcy trzymaja psy to juz lepiej nie bede dalej wymieniala bo............

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']znam hodowle buldozkow francuskich ,jamnikow i pinczekow i innych ras w kojcach i budach[/QUOTE]

W takim razie powinieneś to zgłosić na policję lub do straży miejskiej, jako dręczenie zwierząt. Nie wiem po co takie posty umieszczasz w tym wątku. Tutaj rozmawiamy o psach stróżujących

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']to prosze podaj jakie psy sa tyko budo-lubne?[/QUOTE]

Mastif Tybetański, każ spać w domu na pewno będzie szczęśliwy ;/ Bernardyn, Kaukaz i wiele innych... zaraz usłysze śpiewkę o tym, że znasz mase pów tych ras mieszkających w domu, ba śpiących z właścicielem w łóżku. Ale przez to mam rozumieć,że taki pies jest szczęsliwy przebywając pzez większą część doby w mieszkaniu, w którym jest ponad 20 stopni w okresie zimowym, gdy psy tych ras mają bardzo, ale to bardzo obfitą szatę? Uważasz, że są szczęśliwe? Współczuje.


wiesz co xxxx52, tak czytam Twoje posty w przeróżnych wątkach, poradzę Ci coś, jeśli nie ma się pojęcia o czym się mówi lepiej się wogóle nie odzywać.

Żeby nie było, ja osobiście nie mogłabym trzymać psa w budzie, na dworze, u mnie to kwestia emocji bardziej, poza tym lubuje w psach krótkowłosych. Co nie zmienia faktu, że konkretne rasy hodowane są do konkretnych celów, należy to uszanować, ale przede wszystkim to zrozumieć.

Link to comment
Share on other sites

z xxxx52 nie dyskutuj nic nie osiągniesz....(u niej w świecie psy wyprane są z popędów i różnią się ino wyglądem)

mnie dziwi opinia na temat CAO poznałeś jakieś poza wystawami? bo mam wrażenie że masz bardzo błędne wyobrażenie o ich charakterze.
Rotek do budy średnio mi sie widzi a zimą to już w ogóle.
Hovki za to są mega, sama swego czasu się zastanawiałam (tylko mi wygląd średnio się widzi :P )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaulinaBemol']
mnie dziwi opinia na temat CAO poznałeś jakieś poza wystawami? bo mam wrażenie że masz bardzo błędne wyobrażenie o ich charakterze.
Rotek do budy średnio mi sie widzi a zimą to już w ogóle.
Hovki za to są mega, sama swego czasu się zastanawiałam (tylko mi wygląd średnio się widzi :P )[/QUOTE]

Co do CAO to niestety znam je tylko z wystaw oraz internetu.
Natomiast tym, co piszesz o hovkach jestem autentycznie zszokowany! Przecież to najładniejsze psy na świecie :) Chociaż miałbym kłopot z wyborem wersji kolorystycznej, kiedyś podobały mi się podpalane, natomiast odkąd zobaczyłem na żywo złote, to właśnie te są moimi faworytami. Jednak do roli, jaką stawiam przed swoim psem, czyli roli stóża, bardziej nadają się czarne i podpalane, budzą większy respekt

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...