Jump to content
Dogomania

Dostałam karelkę-pomóżcie, bo mam mnóstwo pytań


iliri

Recommended Posts

Witam serdecznie! Mam nadzieję, że na tym forum znajdę odpowiedź na moje pytania. Dostałam 2miesięczną karelkę. Nie było to ze mną uzgadniane. Zdecydowanie nie była też to rasa, o jakiej bym myślała. Po głowie chodził mi raczej wilczarz, mastify, owczarek niemiecki...O karelach wcześniej nie słyszałam, trochę poczytałam, ale chciałam zapytać się o wasze doświadczenia. Muszę podjąć decyzję, czy będę mogł psa zatrzymać, stworzyć mu dobre warunki. a nie ukrywam,że już łobuza polubiłam.
Przede wszystkim,jak wasze psy odnoszą się do dzieci? To najistotniejsza sprawa-mam 3letnią córeczkę, planuję następne dziecko. Dodam że dziecko od małego ma kontakt z psami.
I druga kwestia- czy pies tej rasy da radę funkcjonować w mieście? Nie jest to centrum, dużo terenów zielonych wokół, ale pełnej swobody nie ma. I jak to najlepiej zorganizować? Czy po godzinnym wybieganiu da radę wytrzymać sam w domu do 14? Istnieje jeszcze opcja, że w czasie,gdy my jesteśmy w pracy pies przebywa u moich rodziców- mają duży ogród, spragnionego zabawy młodego owczarka niemieckiego i starszego, ale wcąż energicznego keraka. No i ich nieobecnść w domu nigdy nie trwa dluzej niż 4godziny, a mieszkają tuż obok. Weekendy i całe lato pies bedzie spędzał na działce w lesie.
Co zrobić,żeby zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu- może biegać za rowerem? A może można spróbować zabierać na konne przejażdżki?
I jeszcze sprawa posłuszeństwa. Faktycznie jest tak trudno? Chodzi mi o podstawowe komendy, tak, by pies nie był zagrożeniem dla siebie i innych.
Uff, sporo tego. Ale napiszcie, jak to u was wygląda. Wiem już ,że będę musiała trochę przeorhanizować nasze życie, ale pomożecie mi ocenić, czy dam radę zorganizować to tak, byśmy byli szczęśliwi i my i pies.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moze ktos w zwiazku kynologicznym udzieli pani info i prosze sie tylko nie kierowac opisem rasy, kazdy pies jest inny jak czlowiek
:Ja wzielam mieszanke border colli ze schroniska w ciemno i nie zaluje i tylko czasem wylazi z niej Borderka jak sie wyglupia ,bo tak to pies niezwykle spokojny juz przyzwyczajony do lezenia w schronisku i czekania na lepsze zycia posrod swoich 80 kompanow z boksu .A przy rowerze polecam my to uprawiamy !!!
Najwazniejsze to zeby pania ja uczyla co jej wolno co nie to Pani ustala zasady gry i Pani jest przewodnikiem stada
Trzeba miec poprostu cierpliwosc i psy lubia rytualy potem juz same wiedza o co chodzi tzn. wycieranie lap,kto wchodzi pierwszy ze nie wolno przeszdazac przy jedzeniu itp ona musi sie nauczyc swojego nowego stada.
A moja sunia wychodzi o 9 potem o 15 wszystko kwestia do przyzwyczajenia
powodzenia
pozdr

Edited by majgra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...