Jump to content
Dogomania

Ryża Sonia i jej dzieci już mają domy - dziękujemy za okazaną pomoc


buniaaga

Recommended Posts

  • Replies 686
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie ryżol nie ryżol, ale Sonia.Futerko ma bardziej brązowe a nie ryże:)))) Wczoraj jak wiozłem mamę z Sonią na kolanach to na początku Sonia trochę się trzęsła i bała ale w połowie drogi usiadła mamie na kolanach i obserwowała co dzieje się za oknem.Nawet była zadowolona. Po przyjeździe zjadła miske i to porządną obiadu. Wczoraj i dzisiaj byliśmy zaniepokojeni bo Sonia nie mogła się załatwić ponad dobę ale przed chwilką dzwoniłem i już jest ok . Stres ,nowe miejsce to tak wpływa. Monika z tatę dzisiaj zakupiła łoże dla Soni oraz fajną niebieska smycz nie wspomnę o dwóch apaszkach:))))). Jutro wybierają się zakupić ubranko dla zmarźlaka. Dzisiaj po pracy odwiedziłem ją , przylepa straszna ,gdy wszedłem do mieszkania to Sonia okupowała kolana mamy. Strasznie lubi być pieszczona:))) Pozdrawiam wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Witamy serdecznie jacerka na watku Soni vel Ryżej. Wieści wprost z pierwszej ręki są najlepsze i bardzo mnie radują. Prosimy o jeszcze........ Jacerku historia jej imion ...o, to jest prawdziwa historia... jak przyjde w odwiedziny do Soni to opowiem. Bo to nie było o tak, hop siup i już jest Sonia albo Ryża. Te imiona wcale nie były przypadkowe. Jedno zostało kupione...tak kupione tak jak w sklepie. Wogóle całą historia Soni jest niezwykłą tak samo jak ona sama.
Ogromnie dziekuje za opiekę nad nią, za ofiarowane serce, Wam wszystkim dziękuje.
Wiem, ze Sonia trafiła do wspaniałych ludzi, i jej szczeniaki też. Oby tak miały wszystkie psiaki w potrzebie.

Link to comment
Share on other sites

Witamy serdecznie domek Soni-Ryżej :) Dziękujemy za wiadomości o naszej królewnie:)

Dziś zrobiłam przelew za hotel styczeń 223zł ( Ryżutka + Kawa kilka dni,(100zl jak co miesiąc dopłacił radny)
Leczenie Ryżutkiej wyniosło 32zł

Podsumowując na koncie zostało 325zł
Myślę że można już zacząć myśleć co robimy z kasą tzn na jaką inną biedę przeznaczamy?

Acha i poproszę jakieś propozycje do zmiany tytułu wątku:)

Link to comment
Share on other sites

Ja myśle, żeby tytuł zmienić na coś w stylu " Ryża Sonia i jej dzieci już mają domy - dziękujemy za okazaną pomoc", lub
" Historia Ryżej Soni i jej szczeniaków zakończona hapy - endem". A co do pozostających po Sońce pieniędzy, to myślę, że skoro ona część dostała po Zoyce to po niej tez przeznaczmy na jakaś psią biedę, której pomoc potrzebna natychmiast. Można tez podzielić jakoś pieniądze na kilka psów.
Cioteczki, które pomagały nam wpłacając deklaracje proszę o wypowiedzenie się w temacie. Może gdzieś któraś ma na oku psa w pilnej potrzebie, to zgłaszajcie.
jedno jest pewne z tych pieniędzy nie zmarnuje sie ani złotówka.

Link to comment
Share on other sites

Monika przez kolezanke dowiedziała sie o psie na wiosce który jest chory i jego właścicielka go nie chce.Myślę, ze jak Pani zawita do nas to porozmawiamy. Chętnie tez chcielibyśmy dokładać się do psiej biedy. Wysłałem do Pani nowe fotki Soni. Dzisiaj Monika kupiła jej ubranko, nawet gustownie wygląda:) Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jacerek']Ten piesek na wiosce siedzi w komórce i strasznie śmierdzi bo ma ranę pod ogonem.Właścicielka nie chce go leczyć.Mówi że nie lubi tego psa a właściwie jej. Sunia nazywa się Kropka[/QUOTE]

O matko kochana. Ludzie to jednak są potworami najgorszymi na świecie.

Link to comment
Share on other sites

Pięknie się Sonia prezentuje w tej apaszce:) Pozdrawiam.

[IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy63/693473/1693702/previews/61014488_dscf0511.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy63/693473/1693702/previews/61014549_dscf0510.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy63/693473/1693702/previews/61014574_dscf0514.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jacerek']Monika przez kolezanke dowiedziała sie o psie na wiosce który jest chory i jego właścicielka go nie chce.Myślę, ze jak Pani zawita do nas to porozmawiamy. Chętnie tez chcielibyśmy dokładać się do psiej biedy. Wysłałem do Pani nowe fotki Soni. Dzisiaj Monika kupiła jej ubranko, nawet gustownie wygląda:) Pozdrowionka[/QUOTE]
Bardzo się ciesze, ze chcecie państwo zaangażować sie w pomoc dla jakiejś psiej biedy. Im więcej chetnych do pomocy tym lepiej dla psiaków. Choć część uratowanych od bezdomności i cierpień to juz sukces, a chciałoby sie aby wszystkim pomóc......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jacerek']Wiadomo mleko. Mam nadzieję, że następny piątek Pani pasuje na spotkanie. Bardzo chcemy sie spotkać .[/QUOTE]

Niestety, Kochani, nie zgodzę się z Wami... mleko jest tylko dla szczeniat... osobniko dorosłe, mówię też o ludziach, nie powinny pić mleka, gdyż w wieku dojrzewania straciły gruczoł (grasicę) odpowiedzialny za wytwarzanie enzymów trawiących laktozę.. To, że psy, koty, a nawet my - lubimy mleko to raz, a to, że jest niezdrowe - to już zupełnie inna sprawa i wg mnie kluczowa. Dodatkowo sprawę pogarsza fakt, że mleko krowie ma zupełnie inny skład niż sucze i tym bardziej nie powinno być psu podawane. Dużo bezpieczniejsze, jak już, jest kozie.


A apaszka jest super! bardzo twarzowa :) Starajcie się chodzić z nią w miejsce, w którym zrobiła siusiu - będzie jej łatwiej. Kolejna sprawa, to to, ze najprawdopodobniej załatwia się wieczorem ponieważ jest mniejszy ruch i hałas... nagradzajcie ją czymś jak zrobi siusiu, z czasem się to unormuje :) Myślę, że Ryża nie pije wody ze wzgl na sikanie, mleko traktuje bardziej jak jedzenie niż płyn...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='buniaaga']
[IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy63/693473/1693702/previews/61014488_dscf0511.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy63/693473/1693702/previews/61014549_dscf0510.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy63/693473/1693702/previews/61014574_dscf0514.jpg[/IMG][/QUOTE]


Kochany Ryżulec:loveu: bardzo się cieszę, że już ma swój domek i ręce do miziania:)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny mam do was pytanie. Niedługo będę rozliczał się z pit-u i jest możliwość przeznaczenia 1% na cel. Podajcie nr KRS na kogo można by było przeznaczyć tę kasę. W poprzednich latach przeznaczałem na towarzystwo opieki ale myślę że tam bardziej kasa idzie na wypłaty niż psiakom. Dzięki za radę na temat mleka , powiem to dzisiaj mamie. Chciałbym też podziękować wszystkim za wkład w uratowanie Soni to świetny piesek.Podajcie też proszę nr konta na który zbieracie kaskę dla psiaków zawsze miesięcznie dorzucę parę złotówek do skarbonki na uratowanie jakiegoś zwierzątka. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Z tym lekiem to bywa róznie. Moje wszystkie psy pija mleko dwa razy w tygodniu, tak po około pół szklanki na głowę. Jedzą też przetwory mleczne - sery, jogurty, masło, np bułke z masłem. Są piękne i zdrowe, pełne energii i nie mają żadnych perypetii jelitowych. Oprócz tego gotowanego kurczaka, ryz , marchewkę, wszelkie pestki orzechy, jabłka, ( uwielbiaja orzechy, to dla nich najlepszy smaczek ). Od czasu do czasu dostają surowe mięsko razem z kością np. żeberko i sa przeszczęśliwe z tego powodu. Suchej karmy nie lubią puszek tez.

Ja nie wiem czy to zdrowo czy nie zdrowo generalnie, moje psy zdrowe są i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...