Jump to content
Dogomania

Ryża Sonia i jej dzieci już mają domy - dziękujemy za okazaną pomoc


buniaaga

Recommended Posts

  • Replies 686
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy66/693473/1752218/previews/63788347_bmw_021.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy66/693473/1752218/previews/63788346_bmw_023.jpg[/IMG]

Dwie największe przyjaciólki - Negra i Kropka. Poznajecie? Ta czarna panienka to Negra - córka Ryżej Soni i siostra Blanki.
Ich opiekunowie mówią, ze dziewczyny są nierozłączne , wszystko robią razem i w tym samym czasie. Kropka jest wpatrzona w Negre jak w obrazek a Negra się nią opiekuje i mądrze wszystkiego uczy. To Negra jest numerem 1 w tej parze, choć trafiła do domu Kropki jako druga. Odkąd pojawiła sie Negra skończyły sie problemy z Kropką, juz sie nie nudzi, nie wariuje , zresztą nawet jeśli zechciałaby to ponoć Negra ją szybko doprowadza do porządku. Pani Marlena twierdzi, ze Negra to taki pies, który wszystko wie, wszystko umie i tak sie składa ze wszystko co robi Negra jest zawsze ok. Ona jest po prostu suczka idealną.
Zdjęcia pochodza z okolic zamieszkania Negry, codziennie dziewczyny idą na długaśne spacerki po laskach, łąkach , bezdrożach, oprócz tego maja do "przerobienia" własne ogromne podwórko.
Fajna jest Negra prawda?

Edited by doris66
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Serafinka']Blanka dochodzi do siebie. Znalazłam jej panią doktor inną. Zrobiła jej RTG i wyszło na to, że Blanka ma zwężoną tchawicę i stąd te problemy. Trzeba bardzo uważać żeby nie zachorowała na kaszel kennelowy bo to może być dla niej bardzo niebezpieczne. Więc wożę ją teraz autem na drugi koniec miasta, żeby ją pani wet maxymalnie wzmocniła. Acha - i zamiast ślicznej obroży czerwonej są szelki ;P co by to się piesek nie dusił :)[/QUOTE]

Prawdopodobnie Sonia/Ryża - matka Blanki ma też taki problem, czyli zwężona tchawicę lub krtań. Trzeba bardzo na nią uważać a jak zacznie kaszleć to gnać szybciutko do weterynarza. Moze to jest dziedziczne?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='doris66']Prawdopodobnie Sonia/Ryża - matka Blanki ma też taki problem, czyli zwężona tchawicę lub krtań. Trzeba bardzo na nią uważać a jak zacznie kaszleć to gnać szybciutko do weterynarza. Moze to jest dziedziczne?[/QUOTE]


O kurczę, to by tłumaczyło tę jej delikatnośc... A słyszałam, że moje est na wierzchu:evil_lol: i Ryża w końcu zaczęła szczypać. Dużo czasu potrzebowała, żeby poczuć się bezpiecznie, ale wcale mnie to nie dziwi. U mnie miała spokój, auto raz na jakiś czas, mało ludzi, las i cisza... a tu nagle miasto, ruch, ludzie, samochody... cieszę się, że szczypie, bo teraz wiem już na 100%, że jest jej u Was cudnie :) - tylko nie zrozumcie mnie źle - nigdy nie miałam co do tego wątpliwości, po prostu czekałam na ten dzień:lol:

doris66, Negra wygląda cudnie! Jest taka wyluzowana i szczęśliwa. Dobrze, że wróciła i dostała taki wspaniały dom!:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kuna']O kurczę, to by tłumaczyło tę jej delikatnośc... A słyszałam, że moje est na wierzchu:evil_lol: i Ryża w końcu zaczęła szczypać. Dużo czasu potrzebowała, żeby poczuć się bezpiecznie, ale wcale mnie to nie dziwi. U mnie miała spokój, auto raz na jakiś czas, mało ludzi, las i cisza... a tu nagle miasto, ruch, ludzie, samochody... cieszę się, że szczypie, bo teraz wiem już na 100%, że jest jej u Was cudnie :) - tylko nie zrozumcie mnie źle - nigdy nie miałam co do tego wątpliwości, po prostu czekałam na ten dzień:lol:

doris66, Negra wygląda cudnie! Jest taka wyluzowana i szczęśliwa. Dobrze, że wróciła i dostała taki wspaniały dom!:multi:[/QUOTE]



Fakt, wszystkie dzieci Ryżej i ona sama mają wymarzone domy. Ryża szczypie czasami, to fakt i jest tak jak mówisz. Suczka otworzyła się w tej chwili na 100% i jest bardzo szczęśliwa a jej opiekunowie bardzo z niej zadowoleni. Ponoc śpi w łóżku i ma psia koleżankę.
Blanka jest bardzo chorowita, oprócz tej krtani miała eozynofilowe zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych ( przyczyna było chyba zarobaczenie, bo Blanka pożera wszystko co spotka, padline, robaki, kupy, najgorsze hadztwo - i nie wiadomo dlaczego to robi ) . Jej Pani - pani Ania odrobacza ja czesto ale tak w nieskonczonośc tez nie można tego robic. A Blanka jak czort jakiś nie ominie smierdzącej rzeczy. Ania zamartwia sie stanem zdrowia malenkiej i szuka ratunku wszędzie gdzie się da. Zarówno na Blankę jak i na na Sonie trzeba stale chuchac i dmuchać.
Najzdrowsza i najdzielniejsza jest Negra, to psi generał , pilnuje, rządzi, dba o wszyskich - urocza, kochana psinka. Jak to powiedziaą ajej Pani - ozdoba ich domu i lekarstwo na niepogodę.

Edited by doris66
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Dziś byłam z wizytą u Soni/Ryzej. Sonia ma sie bardzo dobrze....a nawet za bardzo, jest okrąglutka jak paczuszek. Poza tym przeurocza, kochana, wesoła, szczęśliwa psinka. Iskierki w jej oczach mówia same za siebie, jest radosna bo ma wspaniałych opiekunów, który sa w niej wręcz zakochani a Sonia odwzajemnia sie tym samym. Futerko ma tak miękkie jak aksamit zupełnie inne niż miła jak ja znalazłyśmy. Sonia jest spokojną sunią, nie wymagajaca długich spacerów, ona nie chce nigdzie daleko odchodzić, siku i szybko do domku, pojesć, poleżeć....i tak mijają dni Soni. Naprawde stała się uroczą, cudowna psinką.
Ponieważ często zapada na kaszel i ma kłopoty z krtanią opiekunowie zrobili jej rtg gardła i klatki piersiowej i ......okazało się, ze [B]Sonia nosi miedzy zebrami śrut. K[/B]toś kiedys do niej strzelał....jakimś cudem uszła śmierci. Straszne życie musiałą mieć kiedyś i kojarzy te strzały do niej poniewaz panicznie boi sie wystrzałów, ostrych dzwięków. Biedulka pamieta wszystko co kiedyś ja spotkało. Teraz ma cudne zycie, bez żadnych stresów, no ale jej przeszłosc pozostanie dla nas mroczną tajemnicą. Zapomniałam na wizyte zabrać aparat, ale mam obiecane fotki to sie podzielę z dogomaniakami jak juz dotra do mnie.

Sonia na ubiegłorocznych letnich wywczasach. Jak prawdziwa dama nosi apaszkę, ale tez troszke dlatego, ze cierpi na wrodzone zwężenie krtani i zwiazany z tym kaszel , dlatego gardełko musi byc zadbane i chronione. Ładnie jej w niebieskim prawda. ?
[IMG]http://www.empikfoto.pl/images/cache/photos/730_82179788_dscf1153.jpg?_c=1394893449[/IMG]

Sonia opala sie pod ścianą domku letniskowego...ufff jak goraco.
[IMG]http://www.empikfoto.pl/images/cache/photos/730_82179791_dscf1075.jpg?_c=1394893632[/IMG]

Edited by doris66
Link to comment
Share on other sites

Jaka ona śliczna :) - cudnie wygląda, ale brzuszek mógłby być mniejszy :p
Ryża pokazuje, że jej w każdym kolorze do twarzy :D
Z tymi śrutami to jakiś dramat, to już któryś z kolei pies, który trafił do mnie z tym ustrojstwem :/

Link to comment
Share on other sites

Kuna to sa fotki z ubiegłego lata, teraz Sonia wygląda jeszcze "okazalej" i dużo radośniej. Długo zajęło jej pokonanie stresu zwiazanego z aklimatyzacją ale teraz to już same usta sie śmieja jak sie obserwuje jej miłosć do opiekunów, oczywiscie z wzajemnoscia. A łakocie uwielbia cała sobą, i oczami i ogonkiem i pysiem. Pomimo, ze Sonia niektóre osoby szczypie w tyłek mnie nie miała zamiaru uszczypac.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pani Marlena napisała , ze ulubione zajęcie dziewczynek ( Negry i Kropki) to kopanie dołów. To tak w ich pojęciu wyglada pielęgnacja ogródka. A Pani Marlena z meżem "z radościa" te dołki zakopują.
Negra wyrosła i przytyła ....oczywiście z dobrobytu, a moze po sterylce.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Odwiedzajace Ryżą Sonię cioteczki zapraszam na bazarek poświęcony jej kolezance ( bo z tego samego miasteczka ) Whisky.
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/257040-Bi%C5%BCuteria-srebrna-i-kolorowa-do-07-09-2014r?p=22407088#post22407088"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...8#post22407088[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...