Jump to content
Dogomania

Fitmin For Life - nowa linia karm


Iggy Pop

Recommended Posts

Nie widziałem wątku o tej karmie. Miał ktoś do czynienia z Fitmin For Life adult large breeds? Jestem ciekawy Waszych opinii.


[URL]http://www.fitmin.cz/pl/psy/program-zywieniowy/fitmin-for-life/adult-large-breeds/[/URL]


Ma dobry skład jak na półkę premium i niezłą cenę. [URL]http://www.dogspassion.pl/pl/producers-2-252-fitmin-for-life.html[/URL]

Info ze strony producenta:

Fitmin For Life to linia karm klasy premium obejmująca cztery produkty: dla szczeniąt i dorosłych psów wszystkich ras oraz juniorów i psów dorosłych ras dużych i olbrzymich. Karmy zawierają zrównoważony [B]kompleks witamin i minerałów[/B] dla zdrowia oraz świetnego samopoczucia. [B]Prebiotyki [/B]dbają o mikroflorę jelitową, a delikatne włókna wspierają trawienie. Dodatkowo karmy dla psów dużych i olbrzymich wzbogacone zostały kompleksem składników dbających o prawidłowy rozwój stawów i kości. [B]Świeże mięso z kurczaka[/B], wysoka zawartość składników pochodzenia zwierzęcego oraz powłoka z wątroby na powierzchni każdej granulki gwarantują wyjątkową smakowitość z której słynie Fitmin.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Podłączam się do pytania co myślicie o tej karmie [URL="http://allegro.pl/fitmin-for-life-adult-nowosc-gratisy-polecamy-i2684358516.html?"]http://allegro.pl/fitmin-for-life-adult-nowosc-gratisy-polecamy-i2684358516.html lub [url]http://allegro.pl/fitmin-for-life-adult-large-breed-15-pilka-gratis-i2677378775.html[/url] ?[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Dnia 11.04.2018 o 19:23, Koliberek-karmy napisał:

Fitmin For Life to tzw. "ekonomiczna" linia Fitmina. Mimo to ma skład lepszy niż sporo tzw. Super Premium :)

Dobrze zjadana. Mamy sporo klientów, którzy prowadzą swoje  psiaki na Fitminie For Life i są zadowoleni...

Dobrze zjadana, bo pies głodny zje cokolwiek. Skład słabiutki - " świeże mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego (5%)" do tego ryż i kukurydza (zaburzająca działanie tryptofanu), pszenica (a jakże ), korzeń cykorii jako probiotyk - 0,1 %

I jeszcze jeden cytat " ekstrakt wątrobowy na powierzchni każdej granulki gwarantują wyjątkowy smak"  Hahahahaha !!!

Ilość wątróbki nie podana, więc pewnie znikoma. Cóż...linia jak sprzedawca pisze "ekonomiczna", powiedziałabym prawie marketowa. I nieprawda, że skład lepszy niż Fitmin super premium ("świeże mięso z kurczaka 50%, suszone mięso z kurczaka 14,8%, hydrolizowana wątroba drobiowa 3%" ). Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

I jeszcze w temacie "wprowadzania w błąd":

Fitmin For Life Adult all breeds

Skład: mięso (świeże mięso /drobiowe, wieprzowe, wołowe/ 20%, suszone mięso drobiowe 22%, hydrolizowana wątróbka drobiowa 3%),pszenica, otręby pszenne, tłuszcz drobiowy, mąka pszenna, ryż, drożdże piwne, olej z łososia (1%), wysłodki buraczane suszone (z buraków cukrowych), miazga jabłkowa suszona, diwodorofosforan dwuwodny, celuloza, korzenie cykorii (0,01%), juka (0,005%).

Rzeczywiście, ze świeżego mięsa zostaje 5-7% w suchej masie, ale suszone już masy nie traci...

Może źle oceniam Zarkę, ale mamy tu do czynienia z brakiem podstawowej wiedzy lub z chęcią obrzydzenia forumowiczom tej "ekonomicznej", ale niezłej karmy...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zabawne, myślisz, że moim celem jest działanie na niekorzyść karmy Fitmin? A może Twoim jest zarobieniu kasy na jej sprzedaży?

Jeśli porównywałeś skład z innymi karmami super premium, to jakimi? Proszę napisać, chętnie zerknę.

Druga rzecz. Sądzisz, że karma dla mięsożercy, posiadająca w swym składzie 5-7% mięsa jest dobra?

Fitmin For Life Adult Large Breeds:

" mączka drobiowa (25%), ryż łamany, kukurydza, pszenica, tłuszcz drobiowy (9%), świeże mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego (5%), otręby pszenne, zarodki pszenne, wysłodki buraczane suszone (z buraków cukrowych), hydrolizowana wątróbka drobiowa, miazga suszona jabłkowa, drożdże piwne, olej z łososia (0,3%), glukozamina (0,1%), siarczan chondroityny (0,1%), korzeń cykorii (0,1%), juka"

"mączka drobiowa" – trochę kury, trochę kaczki  i wszystkiego co możliwe. Czego?, nic do końca nie jest pewne...nie mylić z mączką z kurczaka, niby mała różnica, a jednak!

Na drugim, trzecim i czwartym miejscu z składzie węglowodany, których nasz mięsożerca do życia w ogóle nie potrzebuje, co więcej jest ewolucyjnie nieprzystosowany do ich prawidłowego trawienia. Stosunek zbóż do mączki (nie mylmy - drobiowej, a nie z drobiu) wynosi 3:1. Proporcje tragiczne. Co więcej producent rozbija zboża na otręby, zarodki i pszenicę. Zabieg uniemożliwia określenie faktycznej zawartości produktu. Sprytne...

A czemu producent wrzuca do karmy dodatki zbożowe? Pierwszy powód kasa (koszt mięsa jest znacznie wyższy) a drugi to fakt, że mączka zbożowa jest chłonna i łatwiej wyprodukować granulki (które spaja np. tłuszcz drobiowy). Ani jeden powód ani drugi nie ma nic wspólnego z dobrem naszego psa. A im bardziej regularny kształt chrupek, tym więcej mączki, a więc gorsza karma.

Dalej...mięso i produkty pochodzenia drobiowego 5% - ile mięsa a ile "produktów" ( krew, pióra, flaki, głowy, ogony, skórki). Producent nie podaje, ciekawe dlaczego, może nie ma się czym pochwalić?

Psy są mięsożercami i tego produktu należy szukać w składzie karmy. Na 1,2,3 i kolejnych miejscach na etykiecie.

A Ty nie wymyślaj teorii spiskowych, a tym bardziej nie oceniaj mojej wiedzy, czy niewiedzy na temat żywienia. Przedstawiona karma ma fatalny skład i nic tego nie zmieni.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zapewne nie zauważyłaś, ale pisałem o innej karmie niż Ty.... Adult all breeds ma nieco inny skład niż Adult Large Breeds... Pewnie, że zależy mi na sprzedaży  Fitmina - tyle, że w moim sklepie stacjonarnym... I całkiem dobrze się sprzedaje... i właściciele psiaków też sobie go chwalą... 

I nie się o co obrażać - nikogo nie chciałem urazić... 

To JEST KARMA EKONOMICZNA (co zresztą wcześniej napisałem) i jest w swojej klasie CAŁKIEM FAJNA. Udowadniać, że Fitmin For Life jest do bani nie ma sensu. Bo w porównaniu z czym ???? Z Taste of The Wild ??? Fakt - jest do bani. Z Chapi ? Nie - nie jest do bani. I tak można długo...

Uznajmy, że to TY masz rację i po sprawie...

A tak na marginesie - skąd masz skład Fitmin For Life Large Breed ?  Bo wygląda on tak: mięso (świeże mięso /drobiowe, wieprzowe, wołowe/ - 20%, suszone mięso drobiowe 24%, hydrolizowana wątróbka drobiowa 3%), pszenica, tłuszcz drobiowy, otręby pszenne, mąka pszenna, ryż, wysłodki buraczane suszone (z buraków cukrowych), miazga jabłkowa suszona, drożdże piwne, olej z łososia (0,3 %), zarodki pszenicy, celuloza, glukozamina (0,08 %), siarczan chondroityny (0,08 %), korzenie cykorii (0,01 %), juka (0,01 %).

Coś się tu nie zgadza...

 

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że zauważyłam ze opisujemy różne karmy, ale obie z linii For Life. Różnica w składzie jest spora, sam widzisz.

Skład wzięłam z internetu, jest błędnie podany? Nie pamiętam z jakiego sklepu z karmami, postaram się poszukać.

 Nie chodzi mi o udowodnienie, że fitmin jest zły.  Nie jest. Jest to karma średnia, ale cena rekompensuje jakość. Skład, który podałeś jest lepszy niż też przytoczony przeze mnie. Znacznie...

Ps. Spokojnie,  nie obrażam się :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...