Jump to content
Dogomania

Spaniel agresywny


Spanielkowa

Recommended Posts

Witam, mam problem z psem rasy cocker spaniel. Dzis zauwazylam ze gryzie kojec, probowalam ja odpedzic a ona zaczela warczec i ugryzla mnie w reke. Pozniej zaczela biegac kolo kojca, tak jakby byla bardzo czujna, jakby cos tam bylo, ale kojec byl pusty. NIe wiem co moglo spowododac takie zachowanie psa. Niegdy nie byla agresywna,zawsze potulna i kochana. Suka ma 5 lat i nie byla jeszcze dopuszczana. Prosze o odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Spanielkowa']Witam, mam problem z psem rasy cocker spaniel. Dzis zauwazylam ze gryzie kojec, probowalam ja odpedzic a ona zaczela warczec i ugryzla mnie w reke. Pozniej zaczela biegac kolo kojca, tak jakby byla bardzo czujna, jakby cos tam bylo, ale kojec byl pusty. NIe wiem co moglo spowododac takie zachowanie psa. Niegdy nie byla agresywna,zawsze potulna i kochana. Suka ma 5 lat i nie byla jeszcze dopuszczana. Prosze o odpowiedzi[/QUOTE] i cale szczescie ze nie byla kryta...Spaniel to nie pies do kojca...
Ile czasu jej poswiecasz?Ma chociaz jeden duzy spacer dziennie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Spaniel w kojcu na pewno nie jest szczęśliwy. To psiak bardzo potrzebujący kontaktu z człowiekiem, wspólnej pracy i zabawy. Poza tym nie jest to pies stróżujący, więc nie rozumiem po co ktoś kupuje takiego psa i trzyma go potem w kojcu? :shake:

Natomiast jeśli chodzi o rozmnażanie, to skoro sunia nie ma rodowodu i nie ma uprawnień hodowlanych to nie ma po co jej rozmnażać. Bezdomnych spanieli jest masa w schroniskach i w ogłoszeniach oddam darmo bo... nagła alergia/wyjazd za granicę/urodziło się dziecko i inne tego typu bzdury. Nie ma po co powoływać do życia kolejnych szczeniaków, które też będą miały dużą szansę tak skończyć. Lepiej suczkę wysterylizować i zapobiec w tej sposób wielu groźnym chorobom (ropomacicze, nowotwory gruczołów mlekowych).

Co do agresji, to jednorazowe takie zachowanie o niczym jeszcze nie świadczy. A z drugiej strony pies znudzony i sfrustrowany może np. w taki sposób odreagowywać. Ciężko stwierdzić, zdecydowanie za mało wiadomo o psie i jego życiu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...