Jump to content
Dogomania

Pimpuś już w nowym domu!!


_Tosia_

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Bardzo miły mail od Pani Ani, którym z ogromną przyjemnością się dzielę:)

Oby jak najwięcej takich adopcji:)

 

"Pani Elu,

cieszę się, że wyplatanki przyczyniły się nieco do poprawy egzystencji smutnych piesków. Oby im się powiodło! Podziwiam ogromnie Pani oraz innych forumowiczek zaangażowanie w pomoc odrzuconym. worek bez dna, ale cudnie, że są takie dobre i konsekwentne w działaniu osoby. :))

Posłałam dziś Pani kolejną porcję dzierganek, może tym razem też się uda.

Rok się obrócił odkąd piesek zamieszkał u mnie. Niesamowite. To już nie ten przerażony, zahukany Pimpek tylko Gwiazda Grzegórzek - Pómeks celebryta :) Pies Sukcesu, kumpel Miśka, Julka, Zewy, Tami i Sissi. Rozpieszczany przez sąsiadów - czasem patrzy na mnie z wyrzutem, jakby mówił: widzisz kobieto, oni potrafią się zachować, wiedzą, że pies potrzebuje ciasteczek, wędlinki i resztek z kurczaka a ty tylko 2 posiłki dziennie dajesz i bonusy za szczotkowanie, a to ZDECYDOWANIE DEFICYTOWA dieta! No i ten absurdalny zakaz kateringu na mieście...!

Rehabilitacja w gabinecie zakończona. Ustaliliśmy z doktorem, że nie będziemy do niej wracać, bo Meks za bardzo ją przeżywa. Za to domowe wizyty pani od terapii czaszko-krzyżowej i akupunktury jak najmilej widziane (zawsze przychodzi z nią coś b. dobrego przed kolacją). :) Widać poprawę, nos zrobił się trwale wilgotny i chłodny, napięcie ogólne poluzowało, zaczął wychodzić do drzwi witać gości, których jeszcze niedawno całkowicie ignorował. Raz nawet podrapał się nogą (tylną łapą znaczy) po pysku, co wcześniej się nie zdarzało i kontroluje siadanie, czyli nie upada bezwładnie na podłogę, tylko miękko ląduje. Ogólnie fajny, radośnie biegający na spacerach piesek, cóż więcej chcieć? :)

Z kozetką też za pan brat. Na upały kładę mu na nią matę chłodzącą, drugą ma na podłodze i jakoś udaje się przetrwać zbyt ciepłe noce.

Pozdrawiamy najserdeczniej

Ania i stado"

 

1zfinbm.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

I mamy kolejne wieści z Pimpkowego super domku:)

"

Pani Elu,

za 3 dni udajemy się z pieskiem na wakacje czyli prawdziwą kanikułę. Tymczasem posyłam kilka zdjęć z lokalnych wycieczek, w tym z koleżanką Tami, ze spaceru w Wieliczce. Jednocześnie podaję przepis na grę w patyk wg. Pómeksa.

Do gry potrzeba:

A. średniej wielkości patyk,

B. drugiego pieska

Zasady:

Drugi piesek ( u nas Tami) znajduje patyk i zaczyna z nim biec w podskokach. W tym momencie należy zdecydowanym susem dobiec do pieska z patykiem i wykonać taniec możliwie blisko frontu pieska.

W chwili gdy drugi piesek porzuci patyk należy niezwłocznie udać, że nie miało się właściwie ochoty na patyk i godnym krokiem oddalić się w kierunku najbliższych krzaków.

Wygrywa ten, kto szybciej zrezygnuje.

Zabawę można powtarzać kilkakrotnie w czasie jednego spaceru.

Meks nie biegnie sam za patykiem, nie wiem, boi się, czy taka zabawa to pełna abstrakcja, czy też godny wiek nie pozwala mu łapać rzucanego..?

Pozdrawiamy słonecznie,

aw i stado"

20160813_163823.jpg

20160813_170538.jpg

20160815_120357.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pimpek już wrócił z wakacji:) Pozwolę sobie skopiować wiadomości od Pani Ani:)

"kanikuła, czyli psia gwiazda zaszła w tym roku już za horyzont. Meks wrócił chyba zadowolony a ja szczęśliwa, że całą drogę pociągiem z Wrocławia przeleżał spokojnie na podłodze kontemplując pusty, na szczęście wagon i łaskawie pozwalając głaskać się bardzo miłej i życzliwiej załodze konduktorskiej. Gwiazdor PKP, dworca we Wrocławiu i ogólnie ludzkości. Czasami aż nadto do niego się wdzięczą, trochę nie wiem co robić aby uniknąć nadmiernej wylewności. No ale cóż, jak się ma psa celebrytę....

Coraz lepiej odnajduje się w nowych miejscach, ma świetną pamięć do adresów, po roku rozpoznawał wszystkie odwiedzane poprzednio miejsca. A do domu z dworca pruł jak strzała, oglądając się czy za nim nadążam.:)

Mam wrażenie, że trochę niedosłyszy. Oczywiście nie chodzi o chwile wielkiej ekscytacji jak dokonywanie odkryć w kompoście czy pogoń przez cały, ogromny ogród za kotem, swoją drogą cwałował aż miło, ale zdarza mu się nie reagować na wołanie w mieszkaniu bądź nie usłyszeć przez dobrą chwilę, że weszłam do domu. Posiwiał też trochę na grzbiecie, co oczywiście dodaje mu nobliwego uroku :)

Właśnie zapakowałam kolejną porcję plecionek, jutro odjadą do Zagłębia.

W mieście Ziębice pieski los mają pieski. Znikoma mniejszość wychodzi na spacery na smyczy i może liczyć na opiekę swoich opiekunów właśnie, gros psów wychowuje ulica i karmią śmietniki a właściciele służą do wrzeszczenia i szturchania. Smutno.

Na koniec tylko dołożę w załączniku filmik z Meksiem i Odim, młodocianym kolegą z sąsiedztwa, który się w Meksiu zakochał, bo chyba jedyną okazję miał, żeby przez chwilę z kimś pobiegać. Jego pani trzyma go w domu,     " bo za bardzo goni."

Niestety nie dołożę, przekracza rozmiar, spróbuję mmsem lub w pustym liście.

Pozdrawiamy najserdeczniej i udajemy się na wieczorną przechadzkę,

Ania, Pómeks i Kotowie"

Kiedyś zarabiałem jako model

kiedy┼Ť zarabia┼éem jako model,.jpg

 

Kuracja w Polanicy Zdroju

kuracja w Polanicy Zdroju.jpg

 

Przekopałem grządki i mogę odpocząć

przekopa┼éem grzadk─Ö, mog─Ö odpocz─ů─ç, 08.16.jpg

 

YnMtMS02ODMyYzQxYWMyZGUyZjk4YTlkNGIwNjBiOGE0ODM0MzcxNDUzNmZiLS8yQTU4OTFsZXBZSmg1NHVYWmx3Rm1BYjA0eGRPY2d2OFdCNngzUXBScjA9.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...