Jump to content
Dogomania

Hopka już wie jak wygląda prawdziwe psie życie w cudownej Rodzinie


Nutusia

Recommended Posts

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To świetnie! :multi:

Zdjęłam wczoraj z Hopci 2 kleszcze - jednego zza ucha, drugiego z plecków. Musiały urosnąć w ciągu w sumie jednego dnia, bo przecież bym je wyczuła - bez przerwy ją głaszczę i przytulam! Ma też kilka zgrubień tu i tam - też wyraźnie po kleszczach, które już odpadły.:shake: A dziś rano przechwyciłam drania wędrującego po... moim udzie, brrrrrrrr!!!!!!:crazyeye: Dziś zakupimy kropelki na to ścierwo, bo strach się bać! Mam nadzieję, że te przechwycone były mazurskie i nie były zarażone... Mam obsesję, bo te "nasze" to babeszja w 9/10 przypadków:shake:

Witaj Jagódko :loveu: Rozumiem, że możemy liczyć na fachowe "śledztwo":razz:

Link to comment
Share on other sites

W naszym ogrodzie też nie było... Dlatego przypuszczam, że to Hopka przywiozła nam pasażerów na gapę. A tego "luzem" mogła przywlec Kreśka, bo wczoraj dała nogę... Sławek widział, że szykuję kolację dla psów i był przekonany, że wszystkie są w domu, więc może otworzyć bramę i wjechać autem. A tu zonk, bo Hopka została wyekspediowana na dwór, gdy zauważyłam, że zbiera się do kupska, a Kresia wyszła jej potowarzyszyć. Sławek otworzył bramę - wypadły obie! Tyle, że Hopka od razu zawróciła na wołanie, a powsinoga Krecha musiała się przelecieć. Hopka głupia nie jest - ma dom, gdzie dają spać pod kołdrą, głaszczą, a przede wszystkim KARMIĄ, to lepiej się nie oddalać ;)
No i musimy jednak pożyczyć kosiarkę od sąsiadów (bo nasza kategorycznie i definitywnie odmówiła dalszej współpracy) i wreszcie skosić trawę, bo nie była koszona blisko 2 miesiące. W tak wysokiej też łatwiej o te wstrętne kleszczyska :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Ja się cieszę bardzo :) - kleszczycha pewnie mniej ;) XL to pewnie na więcej psiaków można podzielić - Hopka 5,5 kg, Gapcia ok. 6 pewnie, Krecha (gruby wałek od tapczana) pod 10 podchodzi. Na nie 3 powinno wystarczyć. Dla Lesia i Lili dziś zakupię. DZIĘKUJEMY![/QUOTE]
Bardzo prosze:)

Link to comment
Share on other sites

U nas przez całe lato nie było problemu z kleszczami a w tym tygodniu ściągnęliśmy 3 i to bardzo brzydkie...A psy są cały czas zafiprexowane co 4 tyg...Amiga a dasz link ana wątek, jestem ciekawa kto zastąpił Franiola:)
Wiecie, aj tez już tęsknię za szczeniakiem w domu ale puki nie zakończymy remontu to za bardzo niebezpieczne...może w zimie się uda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']HOPKAM sobie w internecie
i ujrzałam to psie dziecię
Chyżo zatem przy HOPKAłam
i wąteczek podHOPKAłam.[/QUOTE]
Mateńko, poetka z nami na pokładzie :) Hopnę i ja z radości :) Ale że jestem w SZELKAch to nie za wysoko.......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Zdjęłam wczoraj z Hopci 2 kleszcze - jednego zza ucha, drugiego z plecków. Musiały urosnąć w ciągu w sumie jednego dnia, bo przecież bym je wyczuła - bez przerwy ją głaszczę i przytulam! Ma też kilka zgrubień tu i tam - też wyraźnie po kleszczach, które już odpadły.:shake: A dziś rano przechwyciłam drania wędrującego po... moim udzie, brrrrrrrr!!!!!!:crazyeye: Dziś zakupimy kropelki na to ścierwo, bo strach się bać! Mam nadzieję, że te przechwycone były mazurskie i nie były zarażone... Mam obsesję, bo te "nasze" to babeszja w 9/10 przypadków:shake:[/QUOTE]
No to mam wielką nadzieję, że to "czyste" okazy mazurskie. Ja na Mazurach to miałam ich całe stada, szczególnie po malinobraniach ;).

[quote name='Ellig']Mam do oddania FIPREX XL / od 40 do 55 kg/ co Ty na na to Nutusiu? Mozna go podzielic na dwa psiaki, strzykawki tez mam jakby byly potrzebne.[/QUOTE]
Elu - wiem, powtarzam się ;) - jesteś przekochana!!!
Dziękuję bardzo :)!

[quote name='Isadora7']
HOPKAM sobie w internecie
i ujrzałam to psie dziecię
Chyżo zatem przy HOPKAłam
i wąteczek podHOPKAłam.[/QUOTE]
No proszę, zaledwie parę dni minęło i Hopka już trafiła do poezji :)!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...